Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.

Рис.2 – Безрозмірна характеристика гідротрансформатора

Рис.2 – Характер зміни кривих К.к.д. і моментів турбіни гідротрансформатора

При цьому змінюється також і характер крутячих моментів турбінного колеса в положення (рис.2).

 

З виразу (12 (лекція 1)) слідує, що коли гідротрансформатор працює при виключеному реакторі, а це режим гідромуфти, тобто , К.к.д. при такому режимі роботи є відношення

(4)

тобто К.к.д. гідротрансформатора при роботі в режимі гідромуфти, є відношення числа обертів турбінного колеса до числа обертів насосного колеса.

 

 

Безрозмірні характеристики гідротрансформатора

 

Найбільш характерним геометричним розміром гідротрансформатора є його активний діаметр. Активним діаметром називають максимальний габаритний розмір робочої порожнини гідротрансформатора.

Виходячи з принципів подібності гідроапаратів, що поєднують параметри гідротрансформаторів з їх геометричними розмірами, масштабний коефіцієнт можна замінити на відношення активних діаметрів.

На підставі принципів подібності гідротрансформаторів крутячий момент насосного колеса визначається по формулі

 

, (1)

 

де - коефіцієнт пропорційності моменту насосного колеса;

- питома вага робочої рідини.

Таким же чином визначається момент турбінного колеса

 

, (2)

 

де - коефіцієнт пропорційності моменту турбінного колеса.

 

Відповідним чином, на підставі принципів подібності визначаються потужності насосного і турбінного коліс гідротрансформатора:

 

- для насосного колеса

(3)

 

- для турбінного колеса

 

(4)

 

де і - коефіцієнти пропорційності потужностей відповідно насосного та турбінного коліс гідротрансформатора.

 

Слід відмітити, що коефіцієнти і для різних типів гідротрансформаторів мають різні значення. Якщо порівняти подібні гідротрансформатори, то чим менші габаритні розміри гідротрансформаторів, тим більше значення мають названі коефіцієнти.

 

В практиці розрахунків гідротрансформаторів частіше використовуються коефіцієнти пропорційності моментів насосного і турбінного коліс.

Якщо проводити розрахунки для конкретного типу гідротрансформатора, для якого відомі величини , то за допомогою виразів принципу подібності можна знайти коефіцієнти пропорційності моментів насосного і турбінного коліс, а також побудувати безрозмірну характеристику (рис.2). Нанести К.К.Д.

 

 

 

Таку назву характеристика має тому, що вона відноситься до гідротрансформатора з активним діаметром рівним одиниці.

 

Безрозмірна характеристика відповідає визначеній формі робочої порожнини, кутам входу і виходу лопаток, їх розташуванню, якості поверхні і т.д. і не залежить від розмірів гідротрансформатора. Тобто, якщо всі розміри гідротрансформатора збільшити чи зменшити в одинакові число раз, то безрозмірна характеристика залишиться не змінною.

Для оцінки перетворюючих властивостей гідротрансформатора широко використовується безрозмірний коефіцієнт трансформації , що виражає відношення перетвореного моменту до підведеного моменту , чи через відношення коефіцієнтів пропорційності, тобто

 

(5)

 

Аналізуючи безрозмірну характеристику гідротрансформатора, що наведена на рис.2, можна зробити висновок, що при (точка А) гідротрансформатор уже не перетворює момент, а якщо далі підвищувати передаточне відношення, то крутячий момент турбіни буде менший за момент насосного колеса. Таким чином, використовувати гідротрансформатор правіше точки А не раціонально. Тому робочою зоною гідротрансформатора буде режим від моменту нерухомої турбіни (, при цьому ) до режиму коли (точка А).

 

 

Типи гідротрансформаторів

 

Гідротрансформатори з трьома колесами (насос, турбіна і реактор) називають одноступінчатими.Недоліком такої схеми є вузький діапазон робочої зони, що приводить до необхідності використання в одній передачі декількох гідроапаратів.

Гідротрансформатори у яких насосне чи турбінне колеса розділені на ступені називають багатоступінчастими.


Читайте також:

 1. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
 2. Аеродинамічні властивості колісної машини
 3. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
 4. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
 5. Аналіз фінансових коефіцієнтів.
 6. Аналітичний вираз сил і моментів.
 7. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60- 80-х роках XVII ст.
 8. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60-80-х роках XVII ст.
 9. Взаємодія йонів солі, що утворюються в результаті електролітичної дисоціації з молекулами води, називається гідролізом солі.
 10. Взаємозалежність еластичності попиту від доходу, частки витрат на певний товар у загальних витратах Домогосподарств і обсягу попиту
 11. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
Переглядів: 659

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 3 | Робота гідротрансформатора в режимі гідромуфти.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.