На практиці в основному використовують багатоступінчасті гідротрансформатори з декількома ступінями турбіни. Слід відмітити, що гідротрансформатори з числом ступенів більше трьох не використовують, тому що більше число ступенів не приводить до суттєвого покращення економічних показників, разом з тим конструкція гідроапарата значно ускладнюється.
Кожна турбінна ступінь складається з двох елементів: реактора і робочого колеса. В першій турбінній ступені роль реактора виконує насосне колесо. Друга турбінна ступінь всіх гідротрансформаторів включає реактор 3 і турбінне колесо 4. Третя турбінна ступінь (рис.16, і ) включає реактор 5 і турбінне колесо 6. В кожному гідротрансформаторі турбінні колеса з’єднані між собою.
Реактор 5 двохступінчастого гідротрансформатора (рис.16, ) і реактор 7 трьохступінчастого гідротрансформатора (рис.16, ) виконують роль реактора насосного колеса, як це реалізовано у трьохколісному гідротрансформаторі.
При відсутності реактора перед насосним колесом багатоступінчасті гідротрансформатори мають парну кількість коліс - 4, чи - 6 (рис.16, і ), а при наявності реактора перед насосним колесом – непарну кількість коліс – 5, чи - 7 (рис.16, і ). В залежності від наявності чи відсутності реактора перед насосним колесом багатоступінчасті гідротрансформатори мають різні характеристики.