Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вплив електромагнітних полів і випромінювань на живий організм.

Усі електромагнітні поля (ЕМП) і випромінювання поділяють на при­родні і антропогенні. Електромагнітні випромінювання розрізняють за часто­тою коливань або довжиною хвилі. Найдовші хвилі - це коливання промис­лової або іншої звукової частоти, а також ультразвукові. Вони мають довжи­ну хвилі більш 10 км (або частоту менш як 30 кГц), довгі і середні радіохвилі (від 10 км до 100 м або до 3 МГц) застосовують не тільки в радіотехніці, а й для плавлення металу, гартування деталей, сушіння деревини та ін. У проми­словій електротермії для нагрівання діелектриків використовують також ко­роткі радіохвилі (завдовжки 100...10 м або до 30 МГц), що, як і ультракороткі (10...1 м або до 300 МГц), належать до коливань ультрависокої частоти (УВЧ). При промисловій частоті спеціальні заходи захисту від дії електрич­них полів доводиться застосовувати тільки під час обслуговування електро­установок напругою 330...500 кВ і вище. Тоді використовують спеціальні ко­стюми і взуття, що дають можливість навідним зарядам стікати в землю без неприємних для людини відчуттів, а також екрануючі металеві козирки над робочими місцями (приводами роз'єднувачів та ін.). Використовувати ці ко­зирки і костюми (так звані індивідуальні екрануючі комплекти) обов'язково тільки в розподільних пристроях напругою 750 кВ, під час робіт на опорах ЛЕП - 330...750 кВ або ж при напругах більш 5 кВ/м, коли перебування в та­кому електричному полі повинно тривати більше за гігієнічно допустимий час (більш 3 годин при 5... 10 кВ/м, 1,5 години при 10... 15 кВ/м, 10 хвилин при 15...20 кВ/м і 5 хвилин при 20...25 кВ/м).

Тривале перебування на землі під ЛЕП теж шкідливе. Під крайньою фазою в середині прольоту на ЛЕП напругою 330 кВ напруга становить 6 кВ/м, а на ЛЕП-500 - 14 кВ/м. Тому під час польових робіт під ЛЕП напру­гою 330 кВ і вище треба зважати на цю обставину і краще використовувати трактори та інші машини з металевою кабіною або з встановленими зверху і з боків екранами, виготовленими з металевої сітки.

Автомашини і трактори на пневматичних шинах заряджаються в елект­ричному полі ЛЕП зарядами хоч і малого значення, але напругою, що стано­вить кілька кіловольт. Дотик до них людини, яка стоїть на землі, не смерте­льний, але спричиняє болісний удар розрядним струмом, що може призвести до мимовільних рухів, а отже, і до механічних травм від дотику до рухомих частин та інше, тому бажано не залишати машину під ЛЕП. Електроогорожі під ЛЕП 330...750 кВ краще взагалі не робити, наприклад, електроогорожа завдовжки 300 м навіть під ЛЕП напругою 220 кВ може при замиканні на опір 1000 Ом (людина) створити струм 10 мА.

Видиме світло має довжину хвилі від 0,76...0,38 мкм, а ультрафіолетове проміння - від 0,38 до 0,005 мкм, тобто до 5 нм. Ці промені виникають, на­приклад, при електрозварюванні і можуть уражати очі (електроофтальмія)


або спричинити запалення шкіри відкритих частин тіла. Для захисту очей і шкіри обличчя застосовують щитки із світлофільтрами, а для захисту шкіри рук - рукавиці.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  3. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  4. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  5. Активний вплив на проблему
  6. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  7. Аналіз впливу постачальників
  8. Аналіз впливу факторів на зміну сумми гуртової реалізації
  9. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.
  10. Аналіз факторів, що впливають на цінову політику.
  11. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.
  12. Антропогенез – процес виділення людини з тваринного святу, олюднення мавпи під впливом суспільної практики.




Переглядів: 939

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кількісні характеристики іонізуючих випромінювань. | ЕМП природного походження.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.143 сек.