Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЕМП природного походження.

Спектр електромагнітного випромінювання природничого і техноген­ного походження, що впливає на людину як в умовах побуту, так і у вироб­ничих умовах, має діапазон хвиль від тисяч кілометрів (змінний струм) до трильйонної частки міліметра (космічні енергетичні промені). Характер впливу на людину електромагнітного випромінювання в будь-яких діапазо­нах відрізняється один від одного, у зв'язку з чим значно відрізняються і ви­моги до нормування різних діапазонів випромінювання.

Навколо Землі існує електричне поле напруженістю 130 В/М, а також магнітне поле напруженістю 39,8...47,8 А/М. Магнітне поле коливається з 80 та 11-річним циклами змін, а також більш короткочасними змінами, зв'язаних із сонячною активністю (магнітні бурі). Земля також постійно знаходиться під впливом сонячного випромінювання, що включає в себе інфрачервоне, видиме, ультрафіолетове, рентгенівське та гамма-випромінювання. Зазначені ЕМП впливають на людей, але у процесі еволюції вони пристосувались до впливу таких полів. Але все ж є зв'язок між змінами сонячної активності та захворюваннями людей. Біологічний вплив ЕМП характеризується тепловим впливом і нетепловим ефектом. Під тепловою дією мається на увазі інтегра­льне підвищення температури тіла чи окремих його частин під час загального чи локального опромінення. Нетепловий ефект пов'язаний з переходом елек­тромагнітної енергії в об'єкті в нетеплову форму енергії (молекулярно резо­нансне виснаження, фотохімічна реакція та ін.). Чим менша енергія електро­магнітного випромінювання, тим вищий тепловий ефект, який вона здійснює.

Проводяться також дослідження впливу ЕМП на здоров'я населення поблизу території радіо станцій. Матеріали дослідження показали, що кіль­кість скарг на здоров'я у місцевості поблизу радіостанції майже вдвічі вища, ніж у людей контрольної групи. Дослідження також показали, що ЕМП малої інтенсивності впливає на тварин так само, як і на людей. У тварин спостері­галися зміни поведінки: з'являлися неспокій, збудження, рухова активність, намагання збігти із зони випромінювання. Вплив ЕМП у період вагітності призводить до росту числа мертвонароджених, викидів, виродливостей. До­слідження внутрішніх органів виявили зміни тканин головного мозку, печін­ки, нирок, легенів, міокарду. Вплив ЕМП на організм залежить від таких фі­зичних параметрів, як довжина хвилі, інтенсивність випромінювання, режим випромінювання - безперервний та переривчастий, а також від тривалості впливу на організм, комбінованої дії з іншими виробничими чинниками (під­вищена температура повітря, наявність рентгенівського випромінювання, шуму, тощо), які здатні змінити можливість опору організму на дію ЕМП. Найбільш біологічні активні діапазон СВЧ, менш активні УВЧ, а потім ВЧ.


Захист від ЕМП може бути колективний або індивідуальний. Колекти­вний захист заснований на використані радіозахисних матеріалів, які забез­печують високе поглинання ЕМП та відбивання від його поверхні. Для цього використовуються металеві листи та сітки. Для індивідуального захисту ви­користовується одяг з металізованих тканин і радіо поглинаючих матеріалів. Очі захищають окулярами зі скла з нанесеними на внутрішній бік провідною плівкою двоокису олова. Завдяки засобам захисту ЕМП послаблюються в 100...1000 разів.


Читайте також:

  1. Антропогенне забруднення природного середовища. Джерела забруднень
  2. Апаратура методу природного магнітного поля
  3. В УМОВАХ ПРИРОДНОГО ЗАЛЯГАННЯ
  4. Виявлення та збирання слідів біологічного походження.
  5. Вогнища ураження природного характеру
  6. Вплив чинників навколишнього природного середовища на організм людини
  7. Генеза надприродного
  8. Генеза надприродного
  9. Гігієнічна характеристика чинників природного середовища
  10. До теми 9: Правова охорона навколишнього природного середовища в містах і інших населених пунктах, у промисловості, енергетиці, на транспорті й у сільському господарстві.
  11. Дослідження природного (еволюційного) розвитку рослинного та тваринного світу.
  12. Екологічний контроль стану навколишнього природного середовища




Переглядів: 700

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вплив електромагнітних полів і випромінювань на живий організм. | Лазерне випромінювання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.