Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Лазерне випромінювання.

Випромінювання СВЧ діапазону.

Випромінювання ВЧ та У В Ч діапазонів.

Це діапазони 30 кГц...300 МГц (ДВ, СВ, KB, ЧKB). Медичні обстежен­ня показали суб'єктивні розлади, що спостерігаються під час опромінювання: загальна слабкість, підвищена втома, пітливість, сонливість, розлад сну, го­ловний біль, болі в області серця. Виникає ряд симптомів, що є свідоцтвом про порушення роботи окремих органів шлунку, печінки, селезінки, пригні­чуються харчові та статеві рефлекси.

Для захисту робітників від випромінювання високої частоти (ВЧ) та ультрависокої частоти (УВЧ) застосовують екранування листовим металом високої електропровідності завтовшки не менш як 0,5 мм. Отвори в екрані для штурвалів і кнопок екранують металевою сіткою з вічками не більш як 4x4 мм. Екрани заземлюють. Максимально допустима напруга електромагні­тного поля випромінювання ВЧ і УВЧ на робочих місцях, згідно з ГОСТом 12.1.006-76, для частот 60 кГц дорівнює 50 В/м - 3 МГц, 20 В/м для частот 3...30 МГц, 10 В/м для частот 30...50 МГц і 5 В/м для частот 50...300 МГц. Тільки для індукційних плавильних печей і нагрівальних індикаторів тимча­сово допускають 10 В/м через технічні труднощі повного їх екранування. Напруга магнітного поля не повинна перевищувати 5 А/м для частот 0,06... 1,5 МГц і 0,3 А/м для 30...50 МГц. Тривалий вплив електромагнітних полів ВЧ і УВЧ з напругою, більшою за допустиму, призводить до функціо­нальних змін у печінці, селезінці й особливо в центральній нервовій системі, які виявляються в головному болі, підвищеній втомлюваності, порушенні сну, дратівливості, в уповільненні пульсу, зниженні кров'яного тиску. При дії випромінювань УВЧ також підвищується температура тіла. Коливання, які мають довжину хвилі від 1 м до 1 мм (частотою до 3-10 МГц), називаються надвисокочастотними, їх використовують у радіолокації і у деяких приладах.

Це дециметрові (10...1 дм), сантиметрові (10...1 см) та міліметрові (10...1 мм) хвилі (TV, радари, зв'язок).

З ростом інтенсивності впливу СВЧ на людей проявляються електрока­рдіографічні зміни, при хронічному впливі - тенденція до пониження тиску, до змін з боку нервової системи. За інтенсивності 6 мВт/см2 помічені зміни у статевих залозах, у складі крові, замутніння кристалика. Далі - зміни в умов-


но-рефлекторній діяльності, вплив на клітини печінки, зміни в корі головного мозку. Потім - підвищення кров’яного тиску, розриви капілярів і крововиливи у легені та печінку. Якщо інтенсивність перевищує 1 Вт/см2, це спричинює дуже швидку втрату зору.

Вплив лазерного випромінювання на біологічну тканину може привес­ти до теплової, ударної дії, світлового тиску, перебудовам внутрішньоклі­тинних структур. Найбільш сильний вплив лазерне випромінювання чинить на очі. Внаслідок лазерного опромінення у біологічних тканинах можуть ви­никати вільні радикали, що активно взаємодіють з молекулами та порушують нормальний хід процесів обміну на клітинному рівні. Внаслідок цього є зага­льне погіршення стану здоров'я. ГОСТ 12.1.006.84 «Електромагнітні поля радіочастот» встановлює гранично допустимі значення щільності потоку енергії ЕМП. Енергетичне навантаження протягом робочого дня не повинно перевищувати 200 мкВтгод/см2 . У будь-якому випадку максимальне гранич­не значення щільності потоку енергії не повинно перевищувати 1000 мкВт/см2. Біологічна дія лазерного випромінювання залежить від енергії ви­промінювання, енергії імпульсу, щільності потужності (енергії), часу випро­мінювання, довжини хвилі, тривалості імпульсу, частоти повторення імпуль­сів, потоку випромінювання, поверхневої щільності випромінювання, інтен­сивності випромінювання. В умовах дії лазерного випромінювання порушу­ється життєдіяльність як окремих органів, так і організму в цілому. Встанов­лено, що специфічна дія лазерного випромінювання на біологічні об'єкти відрізняється від дії інших небезпечних виробничих і хімічних чинників. Під час впливу лазерного випромінювання на суцільну біологічну структуру (на­приклад, на організм людини) розрізняють три стадії: фізичну, фізико-хімічну і хімічну.

Лазерне випромінювання - небезпека головним чином для тканин, які безпосередньо поглинають випромінювання, тому з позицій потенціальної небезпеки і можливого захисту від лазерного випромінювання розглядають в основному очі і шкіру.


Читайте також:

  1. Визначення та дози іонізуючого випромінювання.
  2. Електормагнітне випромінювання.
  3. Закон Ламберта Закон Ламберта встановлює залежність випромінюваності чорного тіла й тіл, що володіють дифузійним випромінюванням, від напрямку випромінювання.
  4. Зовнішній фотоефект-явище вибивання електронів із речовини під дією електромагнітного випромінювання.
  5. Іонізуюче випромінювання.
  6. Квантова природа випромінювання. Теплове випромінювання
  7. Класифікація лазерів за ступенями небезпечності лазерного випромінювання. Специфіка захисту від лазерного випромінювання.
  8. ЛАЗЕРНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ
  9. Поглинання, спонтанне і вимушене випромінювання. Квантові генератори
  10. Типи іонізуючого випромінювання.




Переглядів: 792

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЕМП природного походження. | Негативна дія електричного струму.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.