Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Права і обов'язки наймача

Договір житлового найму.

Користування жилим приміщенням у будинках державного і громадсь­кого житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення, який укладається між наймодавцем (ЖЕК, підприємство) і на­ймачем - громадянином, на ім'я якого видано ордер.

О Договір найму жилого приміщення в будинках, що належать грома­дянам на праві (особистої) приватної власності, укладається наймачем з власником будинку.

О Предметом договору найму жилого приміщення в будинках держа­вного і громадського житлового фонду є окрема квартира чи інше ізольо­ване жиле приміщення, яке складається з однієї чи кількох кімнат, а також одноквартирний жилий будинок.

Не можуть бути самостійним предметом договору найму:

· жиле при­міщення, яке хоч і є ізольованим, але за розміром менше встановленого для надання одній особі;

· частина кімнати або кімната, зв'язана з іншою кімнатою спільним входом;

· підсобні приміщення (кухня, коридор тощо).

Члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарів­ні з наймачем усіма правами і несуть всі обов'язки, які витікають з договору найму жилого приміщення. Наймач вправі за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом із ним, вселити в займане ним жиле приміщен­ня свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків

неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.

Наймачі жилих приміщень у будинках державного чи громадського жи­тлового фонду можуть за згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які прожива­ють разом з ними, придбати займані ними приміщення у власність. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Наймач жилого приміщення вправі за письмовою згодою членів сім'ї, які проживають разом із ним, провести обмін займаного жилого при­міщення з іншим наймачем або членом ЖБК. Наймач жилого приміщення вправі за згодою членів сім'ї в будь-який час розірвати договір найму. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого при­міщення не розривається, а члени сім'ї, які вибули, втрачають право корис­туватися цим жилим приміщенням з дня вибуття (ст 107 ЖК).

Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадсь­кого житлового фонду може бути розірвано на вимогу наймодавця лише з

підстав, встановлених законом, і тільки в судовому порядку, крім випадків виселення з будинків, що загрожують обвалом.

Права і обов'язки наймача закріплені в Житловому кодексі України від 30.06.1983 р. із змінами та доповненнями на 11.07.1995 р., а також в Типо­вому договорі найму житлового приміщення в конкретному договорі най­мача і наймодавця. Відповідно до ст. 9 ЖК громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду або в будинках житлово-будівельних кооперативів.

Громадяни мають право на приватизацію квартир (будинків) держав­ного житлового фонду або придбання їх у житлових кооперативах, на бір­жових торгах, шляхом індивідуального житлового будівництва чи одержан­ня у власність на інших підставах, передбачених законодавством України.

Ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше ЯК і Підстав і в порядку, передбачених законом.

Житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли во­ни здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян або прав державних і громадських організацій.

Права наймача конкретизовані в Типовому і конкретному договорі на­ймача і наймодавця.

Наймач вправі у встановленому порядку :

· вселяти в зайняту квартиру інших оси (членів своєї сімї. піднаймачів);

· здійснювати обмін квартири;

· бронювати, здавати в піднайм;

· вимагати зміни до­говору найму;

· вимагати від наймодавця виконання робіт по усуненню недоліків конструкцій квартири, які входять в його обов'язки.

Розмір житлового приміщення в будинках державного або громадсько­го житлового фонду не може перевищувати 13,65 кв. м на одну особу, але

не може бути і меншим середнього забезпечення громадян в даному насе­леному пункті (визначається місцевими органами влади і самоврядування).

Предметом договору найму можуть бути тільки окрема квартира, ін­ше ізольоване жиле приміщення (із одної або декількох кімнат), одноквар­тирний жилий будинок, і не менше встановленого законодавством розміру.

Члени сім'ї наймача, які проживають разом із ним. користуються всіма правами і несуть всі обов'язки, які витікають із договору найму жилого приміщення нарівні із наймачем. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем відповідальність за зобов'язаннями, які витікають із договору. Членами сім'ї можуть бути подружжя (чоловік, жінка), їх діти і батьки. Чле­нами сім'ї можуть бути визнані і інші особи, якщо вони постійно прожива­ють разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Тимчасово відсутній наймач зберігає права і несе обов'язки по дого­вору найму житлового приміщення. Якщо при відсутності наймача (тимча­сово) в житловому приміщенні залишаються проживати члени сім'ї, то вони здійснюють всі права і обов'язки по договору найму цього приміщення.

Всі питання з проживання, обміну житлового приміщення, здачі в під­найм, вселенню членів сім'ї і інших осіб вирішуються спільно всіма дорос­лими членами сім'ї відповідно до закону.

Жилі будинки і жилі приміщення не можуть використовуватись грома­дянами на шкоду інтересам суспільства (ст 10 ЖК).

За типовим договором наймач зобов'язаний дотримуватись правил користування жилими приміщеннями, своєчасно вживати заходів з усунен­ня недоліків і несправностей в квартирі, своєчасно вносити плату за квар­тиру і комунальні послуги; утримувати в чистоті і порядку житлові і підсобні приміщення квартири; не допускати переобладнання і встановлення дода­ткового обладнання без відповідного дозволу та дотримуватись правил

пожежної безпеки; економне використовувати воду, газ, електричну і теп­лову енергію; своєчасно, не рідше одного разу в 5 років, проводити ремонт квартири: безперешкодно допускати вдень, а при аваріях і вночі, працівни­ків ЖЕКу для огляду і ремонту; при виїзді разом з сім'єю із квартири звіль­нити і здати за актом наймодавцю в справному стані; відшкодовувати наймодавцю збитки при пошкодженні елементів житлового будинку тощо.




Переглядів: 943

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основи житлового права. | Поняття та джерела земельного права України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.