Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Основні об'єкти табличного процесора

У книзі об'єднують аркуші зі спорідненими даними. На кожному аркуші може розміщуватися кілька різних таблиць, пов'язаних між собою за змістом даних. Такі таблиці можуть існувати і самостійно, без зв’язків між собою, але при цьому на диску вони завжди зберігаються в одному файлі.

Поруч з таблицями на аркуші можуть розміщуватися діаграми, зображення або інші об'єкти.

Кожен об'єкт електронної таблиці має ім'я та набір властивостей. Перелік усіх операцій, які передбачено виконувати з об'єктами, міститься в його контекстному меню, як і при роботі з іншими програмами.

Робоче поле вікна табличного процесора містить у верхній частині заголовки стовпців, які позначаються латинськими літерами А, В, С…, та зліва - заголовки рядків, що позначаються цифрами 1, 2, 3… У нижній частині робочого поля розміщено вкладинки з назвами аркушів, за допомогою яких можна переходити від одного аркуша до іншого та кнопки, за допомогою яких можна відображати аркуші, якщо не всі вони можуть розміститися у відведеній області.

Вікно табличного процесора Microsoft Excel, крім вже відомих елементів, містить панель адреси, в якій відображається адреса виділеної клітинки, та рядок формул, в якому відтворюється вміст виділеної клітинки - текст, число або формула.

Адреса клітинки формується з назви стовпця та номера рядка, на перетині яких вона знаходиться, наприклад А3, G5, AD8.

Іноді довжина тексту або числа більша, ніж ширина стовпця, в якому розташована клітинка.

Якщо сусідні справа клітинки порожні, вміст клітинки буде відображено повністю з поширенням його на вільні клітинки. Якщо ж сусідня справа клітинка містить дані, то текстові дані будуть відображені частково - стільки символів, скільки вміститься в клітинку поточної ширини, а дані деяких числових форматів (наприклад, типу дата і час) відображаються як послідовність знаків фунта (######), тобто число занадто довге для поточної ширини стовпця. Це не означає, що дані втрачено - вони зберігаються в нам'яті і при збільшенні ширини стовпця будуть відображені повністю.

За замовчуванням ширина стовпця становить 8,43 символу.

В контекстному меню заголовка певного стовпця вибрати вказівку Ширина стовпця, у вікні, що відкриється вказати необхідне значення ширини та кликнути кнопку ОК.

В контекстному меню заголовка певного рядка вибрати вказівку Висота рядка, у вікні, що відкриється вказати необхідне значення висоти та кликнути кнопку ОК.

 
 

 

 

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засіб автозаповнення. | Перенесення по словах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.