Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Стрічковий конвеєр.

Стрічкові транспортери (конвеєри), завдяки своїй простоті, є найбільш поширеним транспортним засобом для сипучих та штучних матеріалів (Рис.4/1.6). Такий транспортер складається з безкінечної стрічки з посиленого текстилю, армованої металічною сіткою резини або металічної сітки (в останньому випадку транспортер використовується лише для штучних матеріалів). Сітка приводиться в рух за рахунок барабанів, які встановлюються на початку і в кінці сітки. Один з них є ведучий (або привідний), обертання якого забезпечує мотор-редуктор, другий є поворотний, задачею якого є лише направляти сітку. Особливу увагу в стрічкових конвеєрах слід приділяти натяжці стрічки і компенсації ривків від нерівномірності навантаження на стрічку. Для цього в конструкції передбачається натяжні барабани. В залежності від складності і довжини конвеєра кількість привідних барабанів може бути більше одного. Формально стільки ж повинно бути і натяжних барабанів. При транспортуванні штучних вантажів стрічковий конвеєр повинен бути передбачений на імпульсні навантаження, які виникають при попаданні на нього дискретних вантажів. При транспортуванні сипучих матеріалів така проблема не виникає через більш менш рівномірне завантаження. Але слід передбачити спеціалізоване місце для подачі сипучих матеріалів на стрічку (зазвичай це робиться через силос – конусоподібний бункер який обладнаний або шибером для регулювання подачі, або дозатором) та спеціалізоване місце вивантаження сипучих матеріалів. При тому слід врахувати можливість запиленості при завантаженні та розвантаженні сипучих матеріалів на транспортер. При транспортуванні сипучих матеріалів їх кількість на стрічці, а значить вантажопіднімальність транспортера якщо замість плоскої стрічки використати профільну, як це відображено на рис. 4/1.7.

Даний тип транспортерів є доволі універсальним, і, як повідомлялось вище, широко поширеним. Конструктивні особливості даного конвеєра дозволяють його зробити пересувним, що до певної міри зменшує строгу вимогу до безперервних транспортних засобів про наперед задану траєкторію переміщення. Недоліками, що обмежують використання даного типу транспортерів є відносно мала вантажопіднімальність, обмеження по куту нахилу стрічки ( не більше 15о), обмеження по температурі матеріалу, яке зумовлене матеріалом стрічки. Крім того, даний тип транспортера не придатний для транспортування сильно зволожених сипучих або пастоподібних матеріалів, шламових продуктів. Конструкція нижче описаних транспортерів націлена на усунення в тій чи іншій мірі недоліків стрічкового транспортеру.


Читайте також:

  1. Пластинчастий конвеєр.
  2. Стрічковий вакуум-фільтр
Переглядів: 471

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери. | Пластинчастий конвеєр.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.