Назва від англійського слова toggle - кувиркатися. Відносяться до тригерів з одним лічильним входом (лічильним запуском).
а)
T
Qn
Qn+1
б)
Мал. 130. Схема Т-тригера (а),
та таблиця його переходів (б).
Мал. 131. Умовне позначення
Т-тригера.
При наданні керуючого (лічильного) сигналу, тригер кожен раз змінює свій стан на зворотній.
Т - тригер використовується, як дільник частоти в лічильниках.
Для Т - тригера з лічильним входом необхідно мати 1 або декілька RS - тригерів з відповідною логікою на вході та зворотними зв’язками з виходу на його входи. Т - тригер синхронний.
ЕЗ - елементи затримки. Вони необхідні, щоб під час дії лічильного імпульсу нова інформація з виходу тригера не надходила на його вхід.
Якщо в початковому стані на вході тригера є логічна 1 (Q=1; ), то лічильний імпульс (Т=1), який надходить, відкриває елемент DD2. На інший вхід елемента DD2, крізь елемент затримки ЕЗ1, надходить також високий рівень напруги, і тригер переходить у стан логічного 0 (Q=0; ). Оскільки сигнал з виходу Q по входу затримується, елемент DD2 зачиняється тільки після завершення дії вхідного імпульсу. Далі до входу елемента DD1 крізь елемент затримки ЕЗ2 приходить високий рівень напруги (логічна 1) з виходу . Тому наступний лічильний імпульс (Т=1) відкриває елемент DD1, та тригер повертається в початковий стан (Q=1; .