Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зимування риби

Годівля та вилов риби

Зариблення ставків

Зариблення ставків проводиться, починаючи з середини квітня, до 10-15 травня. При цьому слід враховувати, що кожен вид риби вимагає для своєї життєдіяльності певних природних умов. Тому для водоймища підсобного господарства військової частини треба підбирати риб у відповідності з їх біологічними особливостями. Бажано, щоб в одному ставку вирощувалося декілька видів. Це підвищить рибопродуктивність водоймищ. Підбирати риб слід так, щоб краще використовувалась природна кормова база ставка. Найбільш поширеними для розведення є такі види риб: карась, лин, сазан , короп. В ставках, які заростають рослинністю, вирощують білого амура та товстолобика.

 

Якщо в підсобному господарстві військової частини є один ставок, в ньому можна вирощувати молодь та столову (товарну) рибу в співвідношенні: 1 частина однорічних риб та 3 частини мальків. При вирощуванні риби тільки на природних кормах в таких ставках на 1 га можна мати 1,5-3 тис. мальків та 500-800 шт. однорічних риб. Мальків закуповують в спеціалізованих рибних господарствах .

 

Природною їжею ставкових риб є тварини і рослини, які мешкають в товщі води та на дні водоймища і містять основні поживні речовини - білки, жири і вуглеводи в співвідношеннях, які найбільш підходять для риби. Вихід товарної продукції в такому ставковому господарстві не перевищує 150-200 кг на 1 га.

При годівлі ставкових риб використовують корми рослинного (зернові відходи, зерно, різні комбікорми) та тваринного походження (кров'яне, м'ясо-кісткове та рибне борошно). Використовувати їх бажано в вигляді кормових сумішей: до них додають рослинну пасту, виготовлену з ряски, водяної гречки, молодої рогози, листя капусти, качанів кукурудзи молочної стиглості в кількості 25-30 % ваги сухого корму. При додаванні в раціон пасти із зеленої рослинності витрати концентрованих кормів знижуються на 10 %.

Рибу слід годувати щоденно, бажано декілька разів, в світлий час доби. Корм розкладають на кормові майданчики, обладнані на твердому грунті дна, або на кормові столики, які встановлюють на глибині 0,5-0,6 м. уздовж берегової лінії.

Відловлюють рибу в вересні-жовтні місяці шляхом повільного спускання води, щоб дати можливість рибі зібратися в заглибленнях (ямах, канавах). Із них її виловлюють волоками, підсаками. Виловлену рибу зважують, складають акт і оприбутковують у книзі обліку. Для зберігання риби живою після вилову обладнують живорибні садки, із розрахунку посадки 50 кг риби на 1 м3.

 

Важливим моментом в технології вирощування риби є проведення її зимівлі. Всі теплолюбиві риби при зниженні температури води нижче 8°С припиняють харчуватись, а при зниженні температури нижче 4°С вона впадає в оціпеніння. Більш благополучно проходить зимівля риб при температурі води 1-2°С і при вмісті в ній кисню не нижче 3 мг/л. Для цього глибина водойми повинна бути не менше 2 м. Для освіження води необхідно створити невелике її витікання, якщо дозволяє джерело. В такому ставку може зимувати 50-100 тис. цьогорічних риб в розрахунку на 1 га площі води.

Якщо ставок мілкий і невеликий (0,02-0,03 га), можна в самій глибокій його частині викопати заглиблення типу колодязя (1х1х1). Риба збереться на зимівлю в цьому заглибленні. Такого об'єму води достатньо для зимівлі 50 цьогорічних риб коропа.




Переглядів: 1296

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Норми потреби підстилки для птиці | Годівля кролів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.