Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Годівля кролів

Породи кролів

Особливості розмноження

Кролівництво

 

Кролі – багатоплідні тварини. Кролиця народжує в середньому 6-9 кроленят і більше.

Кролі досить рано стають статевозрілими, самки - у 3-4 місяці, а самці -у 6-8 місяців.

Вагітність у кролиць триває 28-32 дні. Завдяки такому ранньому статевому дозріванню, високій плодючості і короткому періоду сукрільності, від кролиць можна мати по 4-6 і більше окролів на рік, тобто по 36-40 кроленят, що становить 70-100 кг м’яса в живій вазі при інтенсивному вирощуванні. Якщо ж врахувати і приплід кролиці, то практично за рік від неї можна мати по 150-200 кг м'яса.

 

.Чітко вираженої сезонності у розмноженні кролів немає. Однак при зовнішньо-клітковому утриманні найбільш інтенсивно кролі розмножуються з грудня по травень, менш активно – з червня по вересень і найбільш в'яло – з жовтня по листопад, що пов'язано з скороченням світлового дня. Під час утримання кролів у закритих приміщеннях цих ознак не спостерігають.

 

Існує понад 60 порід кролів, яких умовно поділяють на спортивні (любительські) і господарські. Господарські породи кролів за напрямом продуктивності поділяють на чотири групи: м'ясна, шкуркова, мясо-шкуркова, пухова.

 

Усі корми, що використовуються в кролівництві, можна класифікувати на зелені, соковиті, грубі, концентровані, комбікорми і різні добавки до раціонів.

Зелені корми. При зовнішньо-клітковому утриманні кролів основними кормами в літній період є зелені корми. Вони містять значну кількість повноцінного протеїну з великим набором амінокислот, усі потрібні мінеральні речовини, а також багато вітамінів. Одночасно зелені корми є найдешевшими з усіх кормів. Для годівлі кролів використовують трави, відходи коренеплодів і овочевих культур, свіжі гілки дерев. З посівних культур для кролів кращими є бобові трави: люцерна, конюшина, еспарцет, солодкий люпин, горох . Добрим зеленим кормом для кролів є злаково-бобові суміші – вико-вівсяна, горохо-вівсяна, а також зелені злакові – озиме жито, пшениця, овес, кукурудза, суданська трава, просо, сорго, лугові, степові і лісові трави. Посівні культури на зелений корм найкраще використовувати до цвітіння або колосіння, бо пізніше трави стають грубими і коефіцієнт перетравності значно знижується. З посівних олійних культур згодовують соняшник, зібраний на початку цвітіння. З інших посівних культур цінним зеленим кормом є кормова капуста, зелена маса топінамбуру і кукурудзи. При згодовуванні дикоростучих трав потрібно остерігатися отруйних і шкідливих рослин. З відходів коренеплодів та інших овочевих і технічних культур для кролів можна використовувати гичку кормового і цукрового буряків, моркви, листя капусти.

Максимальними нормами добової дачі зелених кормів самкам у період спокою 800 г, сукрільним - 800-1000 г, підсосним -1200-1500 г, молодняку до 3 місяців - 250-500 г, від 3–х до 6 місяців - 500-900 г на 1голову в день. Гичку буряків згодовують дорослим кролям по 200 г, молодняку - 50-100 г на голову в день.

Якщо згодовують кролям зелені корми, слід дотримуватися деяких правил годівлі. Зелені корми після скошування потрібно спочатку трохи пров'ялити на спеціальних сітчастих стелажах, після чого роздавати кролям. Весною, коли переходять від зимового типу годівлі до зелених кормів, останні потрібно вводити до раціону поступово, починаючи з 50-60 г на голову в день, і протягом 8-10 днів перейти до повної норми. Якщо тваринам дають багато зелених кормів, то на ніч їм згодовують сіно.

Соковиті корми займають значне місце у раціоні кролів, особливо в осінньо-зимовий період і є основним джерелом вітамінів у цей час. До соковитих кормів належать коренеплоди, клубнеплоди, плоди баштанних культур, силосовані корми. Вони легко і майже повністю перетравлюються тваринами.

Найкращими з коренеплодів для кролів є морква (червона і жовта), цукрові і столові буряки. Кролям також згодовують кукурудзу. Коренеплоди перед згодовуванням миють і згодовують сирими. Картоплю краще згодовувати вареною в суміші з сипкими концентрованими кормами, не слід згодовувати кролям гнилих, запліснявілих і мерзлих кормів, особливо молодняку та вагітним самкам.

Грубі корми – це сухі рослинні корми з високим вмістом клітковини, цінність грубих кормів полягає в тому, що вони забезпечують достатній об'єм раціону, потрібний для нормалізації фізіологічних функцій травлення.

Концентровані корми. До концентрованих кормів належать зернові корми, відходи від переробки сільськогосподарських продуктів, корми тваринного походження і комбікорми. Із зернових злакових -- кролі найкраще поїдають зерно вівса. Хоча за своєю загальною поживністю зерно вівса поступається перед зерном кукурудзи і ячменю.


Читайте також:

  1. Вирощування та відгодівля на м’ясо худоби.
  2. Відгодівля свиней
  3. Годівля і утримання птиці.
  4. Годівля і утримання сухостійних корів
  5. Годівля овець
  6. Розведення кролів




Переглядів: 1106

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зимування риби | Розведення кролів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.