Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Годівля і утримання сухостійних корів

Зимова годівля худоби

Кормовий раціон в зимовий період повинен складатися з значної кількості соковитих, грубих кормів та концентратів. Із грубих кормів коровам вагою 450-500 кг слід давати на добу 8-10 кг хорошого сіна. При необхідності, кількість можна зменшити до 8-6 кг, замінивши його соломою. Соковиті корми в раціон дійних корів вводять з розрахунку 5-8 кг на 100 кг живої ваги корови.

В складі соковитих кормів повинно бути 50% силосу. Для одержання високих надоїв, коровам слід давати на добу до 40-45 кг. соковитих кормів. Коренеплоди перед згодовуванням миють і дають коровам подрібненими. Кількість концентратів в раціоні становить 15-20% від добової кількості корму. Для виробництва 1 кг молока необхідно дати на добу 1,2-1,4 к.од. в залежності від породи.

Раціон складають на основі норм годівлі, диференційованих в залежності від живої ваги, надоїв і вмісту жиру в молоці.

Встановлено, що в раціонах корів з добовим надоєм 10-14 кг молока грубі і соковиті корми можна замінити сінажем злаково-бобових трав.

Щоб одержати річний надій на одну корову 3500 кг молока, необхідно заготовити 35-40 центнерів к.од. Корми повинні бути високоякісні. Корів годують 2-3 рази на добу.

 

Нормальна тривалість сухостою 50-60 днів. Запускають корів за 8-10 днів до початку сухостою. Особливо складно запустити корів з добовими надоями вище 14 кг. Таких корів починають запускати за 20-30 днів до сухостою.

Запуск полягає в створенні умов, при яких надої починають знижуватись. Для цього скорочують кількість доїнь і кількість кормів, особливо соковитих і концентрованих. Якщо надої знижуються недостатньо, концентровані корми виключають з раціону взагалі. В окремих випадках зменшують і напування.

В літній період поступово скорочують утримання корів на пасовищі і зменшують підкормку їх зеленими кормами і концентратами. Через 3-5днів після запуску, коли утворення молока припиниться, корів треба переводити на повний раціон. Корми повинні бути доброякісними. Брудні, приморожені, гнилі, цвілі корми можуть спричиняти аборти. Із грубих кормів краще давати злакове сіно із розрахунку 2-2,5 кг на 100 г живої ваги. В раціон повинні бути включені концентрати і мінеральні добавки (сіль, кісткове борошно, крейда) у відповідності з нормами годівлі. Літом на пасовищах потреба сухостійних корів в поживних речовинах задовольняється повністю, але мінеральна підгодівля необхідна. Годують тварин три рази на добу і стільки ж разів напувають. За 2-3 тижні до розтелення норму годівлі знижують на 25-30% головним чином за рахунок концентрованих і соковитих кормів.

 


Читайте також:

  1. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  2. Благоустрій та утримання території населених пунктів.
  3. Видатки на утримання органів державного управління, органів місцевої влади та місцевого самоврядування.
  4. Вимоги ПТЕ до утримання колісних пар
  5. Вирощування та відгодівля на м’ясо худоби.
  6. Витрати на утримання громадських служб.
  7. Відгодівля свиней
  8. Годівля і утримання птиці.
  9. Годівля кролів
  10. Годівля овець
  11. Договір довічного утримання (догляду).




Переглядів: 1480

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розведення великої рогатої худоби | Прив'язне утримання худоби

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.