Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розведення великої рогатої худоби

Біологічні особливості великої рогатої худоби

Важливою біологічною особливістю великої рогатої худоби є висока молочна та м’ясна продуктивність. При хороших умовах годівлі та утримання, при правильному роздоюванні корів в господарствах отримують надої 4-6 тисяч кг молока і більше.

Багато господарств, які раціонально використовують нагул худоби на пасовищах з інтенсивною відгодівлею, здають на забій тварин з середньою вагою 450-500 кг і більше. При інтенсивному вирощуванні і відгодівлі молодняк уже в віці 15 місяців становить 400-420 кг, при цьому на виробництво м’яса і молока витрачають самі дешеві корми: зелену масу, сіно, силос, сінаж.

Щодо основних продуктивних ознак, породи великої рогатої худоби поділяють на молочну ( чорно-ряба, холмогорська, ярославська, червона степова), яку використовують головним чином для одержання молока; молочно-м’ясну (білоголова українська, симентальська, шведська та інші), яка має хороші м’ясні і молочні якості; спеціалізовану м’ясну (казахська білоголова, калмицька, санта-гертруда та інші), яка характеризуються відмінними м’ясними якостями.

В підсобних господарствах військових частин пропонується утримати тварин районованих порід.

 

Статева зрілість у молодняка залежить від породних особливостей, рівня годівлі і утримання, природних умов і настає значно раніше повного фізичного розвитку. Щоб не допускати ранніх парувань, бичків і теличок з п’яти – шести місячного віку утримують окремо. У віці першого парування жива вага телиць повинна бути 300-320 кг, тобто не менше 70% ваги корови. Для телиць молочних і комбінованих порід середній вік запліднення 14-16 місяців, для м’ясних порід 12-14- місяців. Бичків молочних порід перший раз пускають до парування в віці 14-16 місяців, бичків м’ясних порід при досягненні 13-14 місяців.

Здатність до парування і запліднення у корів зовнішньо виявляється у вигляді статевої охоти, яка характеризується такими ознаками: корова не спокійна і збудлива, у неї зменшується (погіршується) апетит і надій молока. Запліднювати корів рекомендується двічі: перший раз у другій половині охоти, другий раз – через 12 годин. Ознака і тривалість охоти залежить від рівня годівлі, догляду і утримання, вгодованості тварин і пори року. Після отелення корова приходить в охоту через 21-28 днів. Осіменяють корів в першу охоту після отелення. Тривалість охоти в середньому від 6 до 48 годин.

Період від першої охоти до наступної називається статевим циклом і продовжується він 21 добу з коливанням від 12 до 40 діб. На тривалість статевого циклу впливають низька вгодованість корів і ожиріння.

При відтворенні худоби в підсобному господарстві рекомендується застосовувати ручне парування. На протязі року здоровий дорослий бугай може запліднити 150-200 маток. На добу бугаю потрібно давати не більше 3 садок .

Тривалість тільності у корів коливається від 270 до 300 днів. На тривалість тільності впливають скороспілість худоби, якість годівлі і стать приплоду .

За 30-60 днів до отелення корову перестають доїти, тобто проводять її запуск. Це необхідно для надання відпочинку та підготовки її до розтелення. Після запуску протягом 5-6 днів потрібно слідкувати за станом вимені корови. Якщо є затвердіння вимені, необхідно застосувати масаж і лікування. Термін отелення визначають згідно з записами в книзі обліку парування і зовнішніх ознаках тільності. Перед розтеленням вим’я у корови та статеві органи збільшуються. За 1-2 тижні до розтелення корів переводять в світле, сухе та чисте, продезинфіковане приміщення, де вони знаходяться в стійлах.

В основному розтелення проходить як нормальний фізіологічний процес і протікає близько 30хв.. Пупковий канатик у телят відривають на відстані 8-10 см і дезинфікують.

У новонародженого теляти носову і ротову порожнини звільняють від навколоплідної рідини, дають корові облизати його, після чого витирають мішковиною або жмутом соломи. Новонароджене теля переводять в індивідуальну клітку.

В перші 6-7 днів з вимені корови виділяється молозиво, яке використовують лише для годівлі новонароджених телят.

Процес утворення і виділення молока із молочних залоз називається лактацією, тривалість її досягає 300-330 днів.

 


Читайте також:

  1. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  2. Визначення собівартості продукції вирощування та відгодівлі худоби і птиці.
  3. Вирощування та відгодівля на м’ясо худоби.
  4. Зображення процесів розведення на трикутній діаграмі
  5. Методи розведення, характеристика методів схрещування.
  6. На фронтах Великої Вітчизняної війни
  7. Наслідки Другої Світової та Великої Вітчизняної воєн і доля українського народу.
  8. Основні причини Великої Депресії
  9. Початок Великої Вітчизняної війни
  10. Початок Великої Вітчизняної Війни (напад фашистської Німеччини на СРСР). Оборонні бої на території України
  11. Початок Великої Вітчизняної війни і окупація України гітлерівськими загарбниками та їх сателітами
  12. Прив'язне утримання худоби




Переглядів: 1604

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Збереження приплоду | Годівля і утримання сухостійних корів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.