Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



На фронтах Великої Вітчизняної війни

ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ


З перших днів Великої Вітчизняної війни фізкультурний рух стало перебудовуватися на військовий лад.

Завдання постали перед фізкультурними організаціями в роки війни формулювалися так: 1) підготувати резерви Червоної Армії; 2) проводити масову військово-фізичну підготовку населення; 3) готувати кадри фахівців з лікувальної фізичної культури для роботи в госпіталях.

Фізкультурні організації включилися в проведення військово-фізичної підготовки населення, надавши для цього кадри фахівців, спортивні бази, інвентар та обладнання. Для ведення занять на військово-навчальні пункти направлялися викладачі і тренери, інструктори фізичної культури, студенти фізкультурних навчальних закладів.

У вересні 1941 р. було введено загальне військове навчання трудящих. Фізкультурні організації спільно з Тсоавіахіму та Червоним Хрестом допомагали органам всеобуч готувати воїнів прикладних спеціальностей.

Складовою частиною військово-фізичної підготовки населення стали масові лижні та легкоатлетичні кроси, воєнізовані походи, марш-кидки, здача норм на значок ГТО. З метою наближення комплексу ГТО до вимог військового часу у 1942 р. до нього було внесено деякі доповнення: вивчення матеріальної частини гвинтівки, знання топографії, надання санітарної допомоги та ін У роки війни фізкультурні організації багато зробили по впровадженню лікувальної фізичної культури в госпіталях.

Викладачі та студенти ІФК ім. П.Ф. Лесгафта тільки за другу половину 1941 р. підготували по військово-прикладних видів 140 тис. чоловік. У ці роки колектив Державного центрального інституту фізкультури дав Червоної Армії і народного ополчення понад 340 тис. навчених військово-прикладних спеціальностей бійців.


^ Бойові подвиги спортсменів і фізкультурників


З перших днів війни на фронт добровільно пішли багато спортсменів ДСО профспілок, "Динамо", "Спартака", ЦДКА, студенти, учні середніх навчальних закладів фізкультурного профілю.

В рядах захисників Вітчизни були кращі представники радянського спорту, вони ставали майстрами розвідки і саперної справи, рукопашних сутичок і снайперської стрілянини, влучними артилеристами і кулеметниками.

Неодноразовий чемпіон країни з боксу Микола Корольов бився в партизанському загоні Героя Радянського Союзу Д.М. Медведєва, будучи його ад'ютантом. Він двічі виносив з поля бою пораненого командира.

Багато видатні спортсмени служили в Окремою мотострілкової бригади особливого призначення (ОМСБОП). Воїни виконували особливі завдання командування. В одному з загонів ОМСБОН перебував студент ГЦОЛІФК Борис Галушкин. Він сміливо ходив у розвідку, вміло брав "мови", пускав під укіс ворожі військові ешелони, підривав мости. В початку листопада 1944 р. противник оточив партизанську базу, на якій знаходився загін Б. Галушкіна. У бою при виході з оточення лейтенант Галушкин загинув смертю героя. Йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. З ОМСБОН 24 людини удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

У загонах народних месників "Смерть фашизму" ім. К.Є. Ворошилова Мінського партизанського з'єднання були взводи спортсменів. У боях з окупантами вони проявляли зразки відваги і героїзму.

Бойовими подвигами відзначений шлях 13 партизанських загонів, сформованих зі студентів і викладачів Ленінградського інституту фізичної культури (ІФК) ім. П.Ф. Лесгафта. Загін під керівництвом викладача інституту Д.Ф. Косіціна протягом 1941 - 1942 рр.. чотири рази йшов у глибокий тил ворога, виконуючи відповідальні завдання Ленінградського штабу партизанського руху. У 1942 р. за бойові подвиги інститут ім. П.Ф. Лесгафта був нагороджений Орденом Червоного Прапора. Високими урядовими нагородами були відзначені багато викладачі та студенти українського, грузинського, білоруського та азербайджанського ІФК, активно билися в Червоній Армії і партизанських загонах.

З кривавих полів війни не повернулося багато чудових спортсменів, тренерів, викладачів та інших фізкультурних працівників.

В пам'ять про подвиги радянських спортсменів до цих пір за традицією проводяться традиційні спортивні змагання в їх честь.


^ Фізичне виховання учнівської молоді


Читайте також:

  1. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  2. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  3. Алкени – вуглеводні, в молекулах яких є один подвійний зв’язок між атомами вуглецю . Алкені називають також олефінами або етиленовими вуглеводнями.
  4. Антивоєнні рухи напередодні Першої світової війни
  5. Архівна справа в Україні в роки другої світової війни
  6. Афро-азійський світ після Першої світової війни.
  7. Близький Схід під час Другої світової війни.
  8. Боротьба за союзників як провідна тенденція дипломатії в період війни
  9. Боротьба за союзників як провідна тенденція дипломатії в період війни.
  10. Визначте місце України в планах імперіалістичних держав напередодні та на початку Першої Світової війни. В чому полягала трагедія українського народу в цій війні?
  11. Висвітліть положення України в роки першої світової війни.
  12. Відмінність міжнародного гуманітарного права від права держав на ведення війни (збройного конфлікту) та від права прав людини




Переглядів: 873

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Та вищій школах | На службі оборони Батьківщини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.217 сек.