МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
На службі оборони Батьківщини
Фізичне виховання в школах проводилося за програмою всевобуча, а у вузах - за спеціальними програмами. В ході війни було потрібно змінити зміст фізичної підготовки. Спеціальними постановами уряду № 1729 і № 1730 від 24 жовтня 1942 року з 1942/43 навчального року у всіх початкових школах і в 1 - 4 класах неповної та середніх шкіл була введена військово-фізична підготовка учнів, а для учнів 5 - 10 класів неповних середніх і середніх шкіл, технікумів - початкова і допризовна військова підготовка. Були розроблені і відповідні програми. На військово-фізичну підготовку в навчальних планах початкових і в 1 - 4 класах неповних і середніх шкіл відводилося: в 1 і 2 класах по одній годині, в 3 і 4 класах по дві години на тиждень. Змістом військово-фізичної підготовки були: гімнастичні вправи і воєнізовані ігри, стройова підготовка. У 5 - 7 класах проводились військові заняття, на яких учні отримували необхідні практичні навички. У 8 - 10 класах і технікумах здійснювалася допризовна підготовка і вирішувалося завдання підготовки одиночного бійця-стрільця. Фізична підготовка у вузах проводилася з метою вдосконалення фізичних якостей і навичок, необхідних студентам, як майбутнім командирам запасу, а також з метою залучення студентів до активної участі в систематичних заняттях спортом і до здачі норм комплексу ГТО. Відповідно до постанови РНК СРСР від 13 квітня 1944 року про військову підготовку студентів вищих цивільних навчальних закладів фізична підготовка була включена в загальновійськову підготовку студентів і проводилось за програмою вузів на 1 і 2 курсах і частково виносилася на табірний збір. Заняття включалися в розклад навчального закладу, і відвідини їх було для студентів обов'язковим. В фізичну підготовку у вузах входили такі види: гімнастика, фехтування, легка атлетика, лижна підготовка, баскетбол, плавання. Навчальними посібниками були керівництва по окремих розділах фізичної підготовки в Червоній Армії. Обсяг матеріалу навчально-тренувальних занять був в основному однаковим як для юнаків, так і для дівчат. Крім тренувальних занять з розкладами, у вузах проводилася і спортивна робота. На табірних зборах практикувалися змагання в подоланні штурмової смуги, в бігу на середні дистанції, в парних і групових боях на гвинтівках з м'яким наконечником, в гранатометанію по нерухомим, рухомим і з'являтимуться цілям та ін Виконуючи постанову Держкомітету оборони СРСР про загальне військове навчання населення, фізкультурні організації і навчальні заклади проробляли велику роботу з підготовки резервів армії, авіації і флоту.
У 1942 р. офіцер Феодосій Ванін досяг високого результату в бігу на 10000 м, встановивши новий всесоюзний рекорд 30.35,2. Велике військово-політичне значення набув матч з футболу в обложеному Ленінграді в 1942 р. Він показав, всупереч гітлерівської пропаганди про загибель Ленінграда, що місто живий, бореться і впевнений у своїй перемозі над фашистами. У тому ж році в окупованому Києві проходив футбольний матч між командою "Динамо" і фашистської командою "Люфтваффе". Динамівці, проявивши величезну мужність і патріотизм, перемогли, за що багато хто з них поплатилися своїм життям. Пожвавлення спортивно-масової роботи в країні почалося в 1943 р., коли в ході війни стався корінний перелом. У цьому ж році відбулися всесоюзні змагання з гімнастики, легкої атлетики, рукопашного бою. У країні відновлювалися старі і створювалися нові спортивні школи. У 1942 р. їх налічувалося 140, а в 1943 - вже 280. У 1943 р. уряд прийняв рішення про створення спортивного товариства "Трудові резерви". Це значно поліпшило спортивно-масову роботу серед учнів ремісничих шкіл та училищ. Серед студентів вузів проводилися змагання з лиж, легкої атлетики, штикова бою - видам, характерним для воєнних років. У 1944 р. після звільнення території СРСР від німецько-фашистських загарбників в країні створилися сприятливі умови для організації спортивно-масової роботи. Першість СРСР в цьому році проводилося з 14 видів спорту.
ЛФК займала чільне місце серед засобів, що сприяють відновленню здоров'я поранених воїнів і поліпшенню їх фізичної підготовленості. Рік від року вона застосовувалася у все більш широких масштабах. Якщо на початку війни ЛФК було охоплено лише 25% поранених, то до кінця війни до 88%. Завдяки застосуванню ЛФК поранені значно швидше видужували. Велику допомогу надавали лесгафтовци госпіталям блокадного Ленінграда. Фахівці з ЛФК, в числі яких професора А.Н. Крестовников, А.Б. Гандельсман, А.Ц. Пуні, викладачі Н.К. Косіцин, К.А. Кузьміна, Є.Г. Котельникова, Л.П. Орлов і багато інших, допомагали воїнам повернутися в лад. На початку війни вуз організував курси медсестер і інструкторів з ЛФК. Випускники цих курсів згодом успішно застосовували отримані знання на фронтах війни, в госпіталях і батальйонах видужуючих. Вчені інституту аналізували і узагальнювали накопичені спостереження, виробляли нові методи лікувальної фізкультури.
Читайте також:
|
||||||||
|