Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прив'язне утримання худоби

Годівля і утримання корів після отелення і при роздоюванні

Через 30 хв. після розтелення корів напувають теплою водою. В перший день після розтелення їм дають тільки сіно (по 10-12 кг на добу), з другого дня корові дають бовтанку із висівок або вівсянки (0,5-1,5 кг), на шостий день 5-6 кг буряків, а з 7-8 дня в раціон розтеленої корови можна ввести 5-6 кг якісного силосу. Кількість коренеплодів і силосу поступово збільшують і на 10 день доводять до норми. При нормальному стані вимені корів переводять на повний раціон на 12 день після розтелення.

Раціон дійних корів складають із різноманітних якісних кормів. Корми повинні бути біологічно повноцінними, як по загальній поживності, так і по вмісту мінеральних речовин і вітамінів. На 100 кг живої ваги дійній корові потрібно давати 1,5-2 кг грубих кормів, у тому числі не менше 70% сіна, 8-10 кг соковитих кормів, а концентратів - в залежності від рівня молочної продуктивності.

В зимовий час практикують прив’язне утримання худоби, в літній час застосовують пасовищне і стійлово-табірне утримання.

Прив'язне утримання худоби застосовується для молочних і комбінованих порід. Кожна корова таким чином знаходиться в окремому стійлі, яке обладнане індивідуальною годівницею і поїлкою. Над стійлом закріплюють табличку з зазначенням номера корови, її клички, ваги і походження. При утриманні корів в стійлах створюють постійні умови, які не змінюють, до яких корова звикає.

Годівля корів при утриманні на прив'язі, як правило, групова. Грубі і соковиті корми на групу корів відпускають за вагою з врахуванням продуктивності тварин, особливо ретельно враховують роздавання концентратів. При цьому виключається знеособлення в годівлі і утриманні тварин, так нормувати годівлю вдається більш точно в залежності від продуктивності і фізіологічного стану корів, краще слідкувати за станом їх здоров’я.

Для підтримання чистоти в стійлах і захисту корів від застуди застосовують чисту, суху підстилку із соломи, стружки та інших місцевих матеріалів. Зимою, в залежності від температури і погодних умов слід влаштовувати щоденні прогулянки тривалістю 2-4 години. Прогулянки на свіжому повітрі зміцнюють здоров’я тварин і загартовують організм.

При утриманні худоби на прив'язі роботи щодо обслуговування виконують в установлений час згідно з розпорядком дня. Організація робіт в корівнику і розпорядок дня не можуть бути стандартними. Вони визначаються конкретними умовами відповідного підсобного господарства.

 




Переглядів: 847

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Годівля і утримання сухостійних корів | Вирощування телят

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.