Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вирощування телят

Стійлово-табірне утримання худоби

Пасовищне утримання худоби

Військові частини, які забезпечені природними кормовими угіддями, тварин влітку утримують на пасовищах, підгодовуючи їх свіжоскошеною зеленою травою. При утриманні на хороших пасовищах високі надої від корів можна отримати без додаткового підгодовування. Добова потреба трави може в такому випадку досягти 70-80 кг, що при загальній поживності достатня для вироблення нею 25 кг молока.

Якщо пасовища розміщенні недалеко від підсобного господарства, корів вдень і на ніч приганяють в корівник для доїння і відпочинку. На віддалених від господарства ділянках для худоби обладнують навіси. Тут тварин підгодовують зеленою масою, а при необхідності і концентратами. Випасають худобу 11-13 годин з інтервалами, передбаченими розпорядком дня. В засушливих і степових районах, в другій половині літа застосовують нічне випасання, оскільки спека та комахи не дають випасати тварин вдень.

Переводити худобу з зимово-стійлового утримання на літнє потрібно поступово.

 

Основною метою стійлово-табірного утримання є використання здорових природних умов – чистого повітря, сонця і моціону. Корови знаходяться в спеціально обладнаних приміщеннях легкого типу, де їх підгодовують зеленою масою, коренеплодами і концентратами, а також проводять доїння.

Для табору треба вибирати суху, рівну ділянку, розміщену біля водних джерел і полів кормових сівозмін. В господарствах необхідно будувати двоскатні навіси для захисту тварин від спеки і непогоди. Під навісами розміщують годівниці, автонапувалки та інше обладнання.

Основним джерелом зеленого корму при табірному утриманні худоби є посівні культури. Приблизні норми згодовування коровам скошеної зеленої маси:

при добовому надої 10-12 кг молока – 40-50 кг;

при добовому надої 14-16 кг молока – 50-60 кг;

при добовому надої понад 17 кг молока – 70-80 кг.

Молодняку в віці до року – 15 кг, до 2-х років – 30-35 кг, бугаям-плідникам –

30-40 кг.

 

В перші 6-10 днів після народження особливе значення має годівля телят молозивом. Практика показує, що телята, які не отримували молозива, частіше хворіють на диспепсію, причому 70-80% їх гине. Перший раз молозиво теляті дають через півгодини після народження в кількості 1-1,5 кг, причому треба давати молозиво відразу після доїння. В першу добу теляті в залежності від його ваги, випоюють 4-5 л молозива. В перші дні життя давати його потрібно 4-5 разів на добу, через рівні проміжки часу порціями від 1 до 1,5 кг.

За період вирощування на годівлю теляти витрачається від 280-320 кг незбираного теплого молока ( температура 35-38оС).

Починаючи з 12-15- денного віку телят необхідно привчати до грубих кормів (злаково-бобове сіно), а в літній період – до зеленого корму. Приблизно з 20 дня в раціон телят потрібно ввести по 50-100 г на добу легкоперетравних концентратів ( просіяну вівсянку, висівки). Спершу їх додають до молока, пізніше телят привчають до сухих кормів.

Соковиті корми (коренеплоди) в раціон телят вводять в кінці першого – на початку другого місяця життя. Силос дають з третього місяця. Добову дачу соковитих кормів 4-місячним телятам доводять до 4-6 кг, а 6-місячним – до 6-10 кг.

Починаючи з 10-12- денного віку телятам дають 10-15 г мінеральних добавок (суміш кухонної солі, кісткового борошна і крейди), поступово збільшуючи їх кількість до кінця молочного періоду до 30 г на добу.

Телят до 20-денного віку утримують в індивідуальних клітках, а потім переводять в групові клітки на 5-8 голів, де телята утримуються до 2-місячного віку. У віці з 2-х до 6 місяців в клітках розміщують по 10-20 телят. Не можна допускати скупченості тварин і протягів в приміщеннях. Повітря в телятниках повинно бути сухим, чистим, температура має становити 18-20°С.

Годують молодняк згідно з встановленими нормами з врахуванням його ваги, віку і планового приросту. Вважається, що в період від 6 до 12 місяців вага молодняку збільшується щодобово в середньому на 700 г, від 12 до 18 місяців – на 550 г, від 18 до 24 місяців – на 600 г. Для отримання приростів 700 і більше грамів необхідно підгодовувати молодняк концентратами.

Взимку молодняку дають якісне сіно. Силос і коренеплоди згодовують в середньому по 4 кг на 100 кг живої ваги. Разом з сіном в раціон молодняку вводять солому.

В літній період молодняк утримують на пасовищах, де обладнують табори з навісами. Якщо пасовищного корму недостатньо, молодняк підгодовують зеленою масою, виходячи з розрахунку: до 1 року -20-25 кг, з півторарічного віку – 30-35 кг, а починаючи з двох років, – 40-50 кг на 1 голову.


Читайте також:

  1. Агротехніка вирощування сіянців модрини
  2. Агротехніка вирощування сіянців ялини
  3. Визначення собівартості продукції вирощування та відгодівлі худоби і птиці.
  4. Вимоги сільськогосподарських культур до умов вирощування
  5. Вирощування живцевих саджанців в відділенні зеленого живцювання
  6. ВИРОЩУВАННЯ РЕМОНТНОГО МОЛОДНЯКУ
  7. Вирощування та відгодівля на м’ясо худоби.
  8. Особливості годівлі і утримання маточного поголів’я та вирощування молодняка
  9. Показники вирощування сільськогосподарських культур
  10. Правові аспекти вирощування наркотичних рослин
  11. Система технологій вирощування льону.




Переглядів: 1094

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прив'язне утримання худоби | Доїння корів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.