Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Доїння корів

Годівля і утримання бугаїв-плідників

Відгодівля та нагул худоби

На відгодівлю ставлять бичків у віці 10-12 місяців та вибракуваних телиць і корів, призначених для забою на м'ясо. Худобу відгодовують в умовах стійлового утримання: для молодняку 4-5 місяців, а дорослої худоби 3-4 місяці.

Організовують відгодівлю силосом, сінажем, коренеклубнеплодами в поєднанні з концентрованими кормами. Годують тварин 3-4 рази на добу, при задовільній годівлі, догляді та утриманні середньодобовий приріст перевищує 800г. Як правило, на 1кг приросту витрачають в середньому 7-8 кормових одиниць при відгодівлі молодняку і 10-12 кормових одиниць при відгодівлі дорослої худоби.

Нагул худоби є самим дешевим і ефективним способом відгодівлі. Його організовують на природних і штучних пасовищах. До початку пасовищного сезону складають плани нагулу, де встановлюють кількість гуртів (груп), послідовність використання ділянок, розпорядок дня, місця напування та ін.

Доросла худоба середньої вгодованості нагулюється за 70-80 днів, нижче середньої – за 130 днів, молодняк середньої вгодованості за 120-130 днів, нижче середньої – за 150-180 днів.

 

В раціон бугаїв-плідників вводять доброякісне сіно, соковиті корми (силос, коренеплоди), суміш концентратів із подрібненого зерна, висівок, макухи і шротів.

Для утворення сперми вводять корми тваринного походження, вітаміни і мінеральні речовини.

В зимовий і літній період в раціон, при відсутності кормів тваринного походження, потрібно включати цукристі корми (цукровий буряк, кормову мелясу), знижуючи долю концентратів до 30-40% від загальної кількості. В літній час бугаям-плідникам згодовують сіно, концентрати і до 40-50 кг зеленої трави.

Бугаїв-плідників утримують в загальному корівнику на прив'язі. В ізольованих закритих і темних приміщеннях бугаїв-плідників утримувати не рекомендується, оскільки підвищується їхня агресивність.

Бугаїв-плідників потрібно кожен день чистити, ретельно слідкувати за станом ратиць, своєчасно їх обрізувати.

 

В підсобних господарствах може застосовуватися ручне і машинне доїння. При ручному доїнні дійку беруть в кулак (доїння кулаком). При цьому основа дійки повинна знаходитись між великим і вказівним пальцями, а сфінктер дійки – нижче мізинця.

Доїти потрібно швидко, енергійно, рівномірно стискаючи і розслаблюючи пальці. Перед доїнням вим’я корови обмивають теплою водою і витирають насухо рушником, проводять підготовчий масаж вимені і здоюють перші струмені молока в окремий посуд. Перед кінцем доїння проводять заключний масаж вимені і закінчують доїння.

За зміну одна доярка ручним способом видоює, як правило, 12-14 корів.

Машинне доїння значно полегшує працю доярок і підвищує її продуктивність.

Для машинного доїння корів в підсобних господарствах використовують доїльні апарати АД-100, ДАС-2, які призначені для доїння корів в стійлах. Після закінчення доїння проводять циркулярне миття і дезинфекцію доїльних апаратів. Молоко проціджують, обліковують і здають на продовольчий склад.

 


Читайте також:

  1. Годівля і утримання сухостійних корів
  2. Машинного доїння
  3. Низькорівневе звертання до файлів
  4. Оператор машинного доїння
  5. Фактичні й нормативні затрати праці на доїння корів




Переглядів: 1200

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вирощування телят | Годівля овець

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.