Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Роль и место гетмана Дорошенко

Державотворення Війська Запорізького

Основа держави: демократія й авторитаризм. Держава сформувалася під дію двох факторів: традицій і звичаїв громадському життя українців, особливо Запорізької Січі, і геополітичного положення, яке обумовило постійну ситуацію незвичайному стану в державі. Функціонування держави виявилося у впровадженні власного територіального розподілу, створенні й діяльності органів публічної влади; уведенні своєї податкової системи. Військово-сотенному територіально - адміністративному подолу відповідала система органів публічної влади. Ця система фактично дублювала модель керування Запорізькою Січчю. Гетьман був главою й правителем України. Фінансовою системою керував "підскарбій". Військо, як і в Запорізькій Січі. Українська держава активна діяла на міжнародній арені- дипломатичні контакти. Виходить, у процесі національно-визвольних змагань у світогляді козацької еліти відбулася деяка еволюція від ідеї козацької автономії до створення суверенної незалежної держави. В основу державотворчого процесу була покладена модель військового територіального розподілу й систему організації публічної влади Запорізької Січі. Згодом під впливом обставин у житті козацької держави підсилилися тенденції переростання демократії в авторитаризм, а республіки в монархію.

 

Петр Дорошенко: усилил роль Генеральной рады (собрания казаков) в решении государственных вопросов; ограничил власть старшины; создал корпус наемников (сердюков), подчиненных только ему лично; обратился за помощью к Турции в вопросе объединения и освобождения Украины, как от Польши, так и от России. Сначала армия Дорошенко в союзе с турецкой армией одержала ряд блестящих побед. Отвоевав Левобережье, свергнув и убив Брюховецкого, Дорошенко объявил себя гетманом всей Украины.

 

28. Б. Хмельницький, як відомий полководець, державний діяч і дипломат

Хмельницький Богдан (Зіновій) Михайлович 1595-1657г. г. - гетьман України, творець української державності. Місцем народження вважається Субботов. Походженням із дрібної української шляхти. Утвір придбав в одній з київських шкіл і у Львівській єзуїтській колегії, добре знав кілька мов, історію, юриспруденцію, військову справу й ін. З юнацьких років на військовій службі. Брав участь у походах проти Кримського ханства, а в часи повстань 30- х г. 17 століття виступав на стороні козаків. У січні 1648г. на Запорізькій Січі піднімає повстання, поклавши цим самим початок Української національної революції. Виявив себе державний діяч, що як видається, досвідчений полководець, тонкий дипломат. До кінця свого життя Хмельницький проводив незалежну внутрішню політику, праг зміцнити міжнародні позиції України. Умер у Чигирину. Похований у Субботове в Іллінській церкви.

 

 


Читайте також:

  1. Гетьман Дорошенко. Наростання Руїни. Іван Самойлович
  2. Гетьман Михайло Дорошенко
  3. Место проведения: Актовый зал ГК
  4. Основным местом длительного депонирования экототоксикантов органической природы является жировая ткань.
  5. Петро Дорошенко




Переглядів: 562

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні події визвольної війни на чолі з Б.Хмельницьким | Соціально-економічне положення України під владою Польщі. Гайдамацький рух. Колиивщина

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.