Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Ліміт каси.

Ліміт залишку готівки в касі (далі - ліміт каси) – граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час.

Установлення ліміту каси проводиться підприємствами самостійно на підставі розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі, що підписується головним бухгалтером та керівником підприємства, та затверджується внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства.

До розрахунку приймається строк здавання підприємством готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений відповідним договором банківського рахунку.

Ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси, за рішенням керівника підприємства або уповноваженої ним особи.

Кожне підприємство визначає ліміт каси з урахуванням:

Ø режиму і специфіки його роботи;

Ø віддаленості від банку;

Ø обсягу касових оборотів (надходжень і видатків) за всіма рахунками;

Ø установлених строків здавання готівки;

Ø тривалості операційного часу банку;

Ø наявності домовленості підприємства з банком на інкасацію тощо.

 

Ліміт каси встановлюється:

- для підприємств, які мають строк здавання готівкової виручки (готівки) в банк щодня (у день її надходження до каси) або наступного дня від дня її надходження до каси, - у розмірах, що потрібні для забезпечення їх роботи на початку робочого дня, але не більше розміру середньоденного надходження готівки до каси (за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти);

- для підприємств (що розташовані в населених пунктах, де немає банків), які мають строк здавання готівкової виручки (готівки) в банк, не рідше ніж один раз на п'ять робочих днів, - у розмірах, що залежать від установлених строків здавання готівкової виручки (готівки) та її суми, але не більше п'ятикратного розміру середньоденних надходжень готівки (за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти);

- для підприємств, ліміти каси яким установлюються згідно з фактичними витратами готівки (крім виплат, пов'язаних з оплатою праці, стипендій, пенсій, дивідендів), - не більше розміру середньоденної видачі готівки (за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти).

Якщо підприємством ліміт каси не встановлено, то ліміт такої каси вважається нульовим.

 

Наприклад, підприємство встановлює ліміт залишку готівки в касі, починаючи з 01.01.2012р. За рішенням керівника підприємства ліміт каси встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси.

Проаналізувавши надходження готівки за період червень-серпень 2011р. (за останні 12 місяців, тобто січень-грудень 2011р.), головний бухгалтер заповнив наступний розрахунок:

 

№з/п Найменування показників Фактично за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти, що передують строку встановлення (перегляду) ліміту каси
Готівкова виручка (надходження до кас, крім сум, що одержані з банків) 768 000
Середньоденні надходження (рядок 1 розділити на кількість робочих днів підприємства за три місяці) 12 000 ( 768 000 / 64 = 12 000)
Виплачено готівкою на різні потреби, а також на відрядження (крім виплат, пов'язаних з оплатою праці, пенсій, стипендій, дивідендів)   -  
Середньоденна видача готівки (рядок 3 розділити на кількість робочих днів підприємства за три місяці) -

 

Враховуючи, що готівка до банку здається щоденно, підприємством затверджено ліміт каси в сумі 12 000 грн.

 

Готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного дня на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства.

Не вважаються понадлімітними в день їх надходження і ті готівкові кошти, що надійшли до кас підприємств у вихідні та святкові дні та були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків наступного робочого дня банку та підприємства або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання їх до банку і одночасного отримання з каси банку на зазначені потреби) наступного робочого дня на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства.

 

 


Читайте також:

 1. Величини ліміту каси підприємства за три місяці
 2. Виконавча дирекція страхового фонду є виконавчим орга­ном правління фонду. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення, страхові каси.
 3. Ліміт залишку
 4. ЛІМІТНА ДОВІДКА
 5. Лімітна карта
 6. Лімітування
 7. Лімітування ризиків
 8. Методи зниження ступеня ризику: диверсифікація, здобуття додаткової інформації та лімітування.
 9. Обмежувальний (лімітуючий) фактор - фактор, який має тенденцію до гальмування розвитку організмів.
 10. Перевірка дотримання ліміту каси
 11. Поняття каси.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття каси. | Оприбуткування та видаток готівки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.