Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ряд ТАРГАНИ (BLATTOPTERA)

Ряд БАБКИ (ОDONATA)

Ряд ОДНОДЕНКИ (EPHEMEROPTERA)

Малі чи середніх розмірів (до 35 мм) комахи, тіло з м’якими, тонкими покривами. Голова маленька, із великими фасетковими очима. Вусики коротенькі, щетинкоподібні. Ротові органи імаго не функціонують. Крила перетинчасті, їх одна-дві пари. У стані спокою крила складені вертикально над спиною. Десятичленикове черевце на вершині з двома або трьома нитками. Перетворення неповне, з елементами протоморфозу. У личинок на сегментах черевця розвинені зовнішні зябра. Личинки живуть у прісних водоймах від 2 місяців до 1-3 років, линяють до 25 разів, перетворюються в дорослу крилату статевонезрілу фазу — субімаго, яка після линяння перетворюється в імаго. На імагінальній стадії комахи не живляться, живуть від кількох годин до кількох днів. Яйця відкладають у воду, де розвиваються личинки, що живляться органічними рештками й одноклітинними водоростями. У світовій фауні описано близько 1600 видів. У країнах СНД зареєстровано близько 200 видів.

Тіло струнке. Голова велика, рухома, із фасетковими очима, які займають майже всю голову; крім того, на голові розташовані три простих вічка. Вусики короткі, щетинкоподібні. Ротовий апарат гризучого типу. Дві пари перетинчастих крил із густою сіткою поздовжніх і поперечних жилок. Черевце тонке, складається з 11 сегментів. Імаго та личинки бабок – ненажерливі хижаки. Дорослі ведуть наземний спосіб життя, полюють удень на різних комах, хапаючи їх на льоту. Личинки харчуються водяними членистоногими. Здобич захоплюють видозміненою нижньою губою – «маскою». Бабки поширені всюди, де є прісні та солонуваті водойми. У сучасній фауні описано понад 4500 видів. В Україні зареєстровано близько 74 види бабок.

Таргани – великі та середніх розмірів комахи зі сплощеним, м'яким і маслянистим на дотик тілом, тонкими довгими антенами, членистими церками та підігнутою під широку передньоспинку гіпогнатичною головою. Шкірясті надкрила та складені віялом задні крила нерідко вкорочені або повністю скорочені. Звичайно є пахучі залози, що виділяють статеві та агрегаційні феромони. Яйця вміщуються в капсулу – оотеку. У деяких представників тарганів можливий партеногенез. Розвиваючись, личинка зазнає 5-9 линянь. На двох останніх личинкових віках відокремлюються зачатки крил. Сучасні представники ряду дуже термо- та гігрофільні. Переважно нічні комахи, удень ховаються під камінням, у підстилці та ін. Частина тарганів – синантропні, живуть у приміщеннях. У сучасній світовій фауні описано більше 3600 видів.


Читайте також:

  1. Таргани і боротьба з ними.




Переглядів: 1607

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дихальна система. | Ряд ВЕСНЯНКИ (PLECOPTERA)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.