Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ряд ВЕСНЯНКИ (PLECOPTERA)

Ряд БОГОМОЛИ (MANTOPTERA)

Великого чи середнього розміру комахи з неповним перетворенням. Ротовий апарат гризучого типу. Передньогруди довгі, рухомо зчленовані із середньогрудьми. «Зброя» богомола – передні хапальні ноги, на гомілках і стегнах вони мають ряди гострих шипів, причому гомілка вкладається в жолобок стегна, мов лезо в розкладний ніж. Крил дві пари (вони можуть бути вкорочені). Широкі задні крила складаються на черевці віялоподібно під довгастими передніми. Богомоли геліо- та термофіли. Зимують у фазі яєць, які відкладаються групами в спеціальних капсулах – оотеках. Більшість видів линяє 7-8 разів. У світовій фауні описано до 2000 видів. В Україні зареєстровано 6 видів богомолів.

5. Ряд ТЕРМІТИ (ISOPTERA)

Комахи середніх розмірів (6-40 мм), із неповним перетворенням. Покриви м’які, у більшості форм незабарвлені. Ротові органи гризучого типу. Голова прогнатична. У крилатих особин (самців і самок) по дві пари однорідних сітчастих крил. Ноги короткі, ходильні. Черевце десятичленикове. У перетравлюванні їжі велику роль відіграють симбіотичні мікроорганізми: джгутиконосці, інфузорії, амеби та бактерії. Терміти – так звані «суспільні» комахи, що живуть великими сім’ями, у яких є різні форми: статевозрілі особини, що живуть до 10 років, «робочі» особини та «солдати». Родина утворюється однією парою крилатих особин. Запліднена матка відкладає за своє життя до 15 млн. яєць. Харчуються терміти деревиною, сухими стеблами трав’янистих рослин, грибами та ін. Кількість особин в одному термітнику досягає декількох сотень мільйонів. Біомаса термітів на 1 га тропічного лісу складає 4-10 тонн. У сучасній світовій фауні описано близько 2500 видів. В Україні знайдений 1 вид.

Вусики довгі, щетинкоподібні. Ротові органи гризучого типу, але в дорослих комах не функціонують. Крил дві пари, вони перетинчасті, блискучі, прозорі, буруваті чи зеленуваті. Ноги тонкі. Церки багаточленисті, рідше дуже вкорочені. Для них характерний амфібіотичний спосіб життя: личинки розвиваються у воді (у струмках із швидкою течією, річках), поблизу водойм літають або повзають по рослинах дорослі комахи. Розвиток личинок відбувається протягом 1-3 років, за цей час вони линяють 20-30 разів. Німфи, подібно до дорослих, мають дві хвостові нитки, фітофаги, поліфаги або зоофаги. Імаго – нектарофаги або афаги, зазвичай живуть короткий термін. У світовій фауні описано близько 2000 видів веснянок, в Україні – до 50 видів.

7. Ряд ЕМБІЇ (EMBIOPTERA)

Тіло видовжене, м’яке, із великою головою. Кінцівки ходильні. Передня пара кінцівок із прядильними залозами. У безкрилих видів перетворення спрощене. Личинки подібні до дорослих особин. Рослиноїдні, у гніздах завжди є запаси пережованої їжі. Ембії дуже вибагливі до вологи та тепла, поширені переважно в тропічних країнах. У тропіках живуть у лісах під корою дерев або в щілинах; у помірних широтах відсутні або поширені в найбільш теплих країнах. У сучасній світовій фауні описано до 200 видів, в Україні – 1 вид.




Переглядів: 954

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ряд ТАРГАНИ (BLATTOPTERA) | РЯД ВУХОВЕРТКИ (DERMAPTERA)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.