Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РЯД ТРИПСИ (THYSANOPTERA)

Малі комахи (0,5–5 мм завдовжки) із більш або менш сплощеним у спинно-черевному напрямі тілом, вкриті дрібними щетинками. Ротові частини колючо-сисного типу, асиметричні. Складні фасеткові очі великі, займають до половини довжини голови. Простих вічок звичайно 3. Грудні сегменти представлені передньогрудьми та крилогрудьми (птеротораксом: злитими середньо- та задньогрудьми). Крила часто редуковані або мають довгасту форму й облямовані довгими війками. Ноги бігального типу. Лапки із кігтиками та втяжним присисним пухирцем (ароліумом) на кінці. Перетворення неповне. Живуть на листках, у квітках, суцвіттях, під корою дерев, у підстилці. Фітофаги та хижаки. Трипси відіграють роль запилювачів рослин. Поширені трипси на всіх континентах. Сучасна світова фауна налічує близько 4500 видів. В Україні зареєстровано близько 250 видів.

 

ВІДДІЛ II. КОМАХИ З ПОВНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ

(HOLOMETABOLA)

20. РЯД ТВЕРДОКРИЛІ, АБО ЖУКИ (COLEOPTERA)

Голова добре розвинена, звичайно округла або приплюснута. Очі розвинені. Вусики різних типів. Ротовий апарат гризучого типу. Ноги різних типів. Передні крила дуже хітинізовані; задні крила перетинчасті; їх може й не бути. Черевце зростається із задньогрудьми, сидяче. На сучасному еволюційному етапі – це процвітаюча група комах. Жуки в природі зустрічаються в найрізноманітніших умовах, живляться різними рослинами, рослинними та тваринними залишками, багато хижих форм. Партеногенетичний розвиток зареєстрований у окремих видів листоїдів, довгоносиків, шкіроїдів. Сучасна світова фауна налічує близько 300000 видів.

21. РЯД ВІЯЛОКРИЛІ (STREPSIPTERA)

Малі комахи з різким статевим диморфізмом. Самець вільноживучий, його передні крила редуковані, задні – великі, віялоподібні, задньогруди добре розвинені, у дорослій фазі віялокрилі не живляться, ротові органи редуковані. Самка паразитує в тілі комах, має червоподібне тіло, позбавлена вусиків та органів руху. Черевце самки міститься в тілі хазяїна, головогруди вільні, витинаються над поверхнею тіла хазяїна в місці зчеплення двох його сегментів. Перетворення – гіперметаморфоз. Паразитують звичайно на жалоносних перетинчастокрилих, напівтвердокрилих, прямокрилих, цикадових та щетинохвостках. У світовій фауні описано близько 300 видів.

22. РЯД СІТЧАСТОКРИЛІ (NEUROPTERA)

Середнього або великого розміру комахи. Ротовий апарат гризучого типу. Голова рухома, гіпогнатична, з великими фасетковими очима. Прості вічка є. Антени багаточленикові різноманітної форми. Передньогруди великі, рухомі. Передні й задні крила сітчасті. Ноги бігальні, тонкі, короткі. Личинки – ненажерливі хижаки. Ротовий апарат сисного типу (видовжені жувальця з щелепами утворюють дві сисні трубки). Личинки мають три личинкових віки. Дорослі комахи живуть відкрито на рослинності, найбільш активні у вечірні часи. Одні з них хижаки, інші фітофаги. Більшість видів корисна, бо знищує шкідників сільського та лісового господарства. У світовій фауні описано близько 5000 видів. В Україні зареєстровано 72 види сітчастокрилих.




Переглядів: 1210

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РЯД ЗОРАПТЕРИ (ZORAPTERA) | РЯД ВЕРБЛЮДКИ (RAPHIDIOPTERA)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.