Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прозорість

Розширюваність і масштабованість

Розширюваність (extensibility)означає можливість порівняно легкого додавання окремих елементів мережі (користувачів, комп'ютерів, застосувань, служб), нарощування довжини сегментів мережі і заміни існуючої апаратури на більш потужну. При цьому є важливим, що легкість розширення системи іноді може забезпечуватися в обмеженому діапазоні.

Наприклад, локальна мережа Ethernet, яка побудована на основі одного сегменту товстого коаксіального кабелю, має хорошу розширюваність, що дозволяє без зусиль під’єднувати нові станції. Проте, така мережа має обмеження на число станцій — воно не повинне перевищувати 30–40. Хоча мережа допускає фізичне під’єднання до сегменту і більшого числа станцій (до 100), але при цьому, зазвичай, різко знижується продуктивність мережі. Наявність такого обмеження і є ознакою поганої масштабованості системи при хорошій розширюваності.

Масштабованість(scalability) означає можливість нарощувати кількість вузлів і протяжність зв'язків мережі в дуже широких межах, при цьому її продуктивність не погіршується. Для забезпечення масштабованості мережі доводиться застосовувати додаткове комунікаційне обладнання і спеціальним чином структурувати мережу. Наприклад, хорошу масштабованість має багатосегментна мережа, що побудована з використанням комутаторів і маршрутизаторів і має ієрархічну структуру зв'язків. Така мережа може містити кілька тисяч комп'ютерів і при цьому забезпечувати кожному користувачеві мережі потрібну якість обслуговування.

Прозорість (transparency) мережі досягається, коли мережа представлена користувачам не як множина окремих комп'ютерів, що зв'язані між собою складною системою кабелів, а як єдина традиційна обчислювальна машина з системою розділення часу.

Прозорість може бути досягнута на двох різних рівнях — на рівні користувача і на рівні адміністратора. На рівні користувача прозорість означає, що для роботи з віддаленими ресурсами він використовує ті ж команди і звичні процедури, що і для роботи з локальними ресурсами. На адміністративному рівні прозорість полягає в тому, що застосуванню для доступу до віддалених ресурсів потрібні ті ж виклики, що і для доступу до локальних ресурсів. Прозорості на рівні користувача досягти простіше, оскільки всі особливості процедур, що пов'язані з розподіленим характером системи, є прихованими від користувача програмістом, який створює застосування. Прозорість на рівні застосування вимагає приховування всіх деталей розподілення засобами мережної операційної системи.

Прозорість — це властивість мережі приховувати від користувача деталі свого внутрішнього устрою, що спрощує роботу в мережі.

Мережа повинна приховувати всі особливості операційних систем і відмінності в типах комп'ютерів. Користувач комп'ютера Macintosh повинен мати можливість звертатися до ресурсів, що підтримуються UNIX-системою, а користувач UNIX — розділяти інформацію з користувачами Windows.

Концепція прозорості застосовується до різних аспектів мережі. Наприклад, прозорість розташування означає, що користувачу не потрібно знати місцезнаходження програмних і апаратних ресурсів, таких як процесори, принтери, файли і бази даних. Ім'я ресурсу не повинне містити інформацію про місце його розташування.

Аналогічно, прозорість переміщення означає, що ресурси можуть вільно переміщатися з одного комп'ютера до іншого без зміни імен. Ще одним з можливих аспектів прозорості є прозорість паралелізму, яка полягає в тому, що процес розпаралелювання обчислень відбувається автоматично, без участі адміністратора, при цьому система сама розподіляє паралельні гілки застосування по процесорах та комп'ютерах мережі.


Читайте також:

  1. ІV Розкриття інформації та прозорість
  2. Інформаційна прозорість фондового ринку




Переглядів: 913

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Надійність і безпека | Підтримка різних видів трафіку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.