Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Деякі приклади застосування ППП

На рис. 8.16 змальована схема простого генератора сигналів довільної форми. Імпульси тактової частоти надходять на вхід лічильника . Кодовий стан лічильника з кожним імпульсом збільшується на одиницю. На виходах лічильника поступово формуються всі стани від 0 до , де - розрядність лічильника ( в даному випадку =8). Так як ці кодові стани є адресами ППП , то на виходах ППП з’являться ті числа, які попередньо були записані в ППП при програмуванні. Це може бути таблиця будь якої функції (синусоїдної, експоненціальної і т.п ). Якщо виходи ППП під’єднати до цифро-аналогового перетворювача (ЦАП), то на виході ЦАП отримаємо аналоговий сигнал заданої форми.

В даній схемі такий сигнал періодично повторюється, при цьому період повторення . Наприклад, при і =1 кГц, =128 мс. Якщо розрядність адреса ППП більша за розрядність адреса лічильника, то в ППП можна запрограмувати дві і більше функції. На рис 8.16 показано, що адрес 8 використовується для вибору типу функції.

В ППП можна записати будь які табличні дані. Розглянемо варіант, як записати в ППП таблиці множення. Частина адрес ППП (рис 8.17а) використовується для співмножника , інша – для співмножника . На виходах створюється код добутку . На відміну від інших схем множення чисел така схема дозволяє отримати добуток дуже швидко (за десятки наносекунд). Недолік схеми рис 8.17а – мала розрядність співмножників. Цю розрядність можна збільшити вдвоє таким чином. Число розрядності можна представити як суму . Тоді добуток двох таких чисел . Схема, відповідаюча цьому запису, зображена на рис. 8.17б. Необхідні чотири мікросхеми ППП для отримання добутків , ,і , проміжний суматор для отримання суми і основний суматор, в якому підсумовується із зсувами на розряди, із зсувами на розрядів, - без зсуву.

Збільшення розрядності в більшу кількість разів, природно, вимагає більш складних схем.

 

8.6 Програмовані логічні інтегральні схеми (ПЛІС)

ПЛІС – це сукупність елементів цифрової електроніки, що як ціле здатні виконувати функції обробки інформації.

Головною перевагою ПЛІС над великими спеціалізованими інтегральними схемами та надвеликими інтегральними схемами є малий час їхнього виготовлення з наперед заданими характеристиками. Одна ПЛІС може замінити до 60 чи, навіть, більше інтегральних схем малого та середнього ступеня інтеграції .

 

8.6.1 Мультиплексор як універсальний логічний елемент

 

 

 


Ідея використання мультиплексора, як універсального логічного елемента, грунтується на тому, що адресні входи А0 та А1 застосовують як інформаційні, на які подаються аргументи відтворення функції, в свою чергу, інформаційні входи мультиплексора D0D3 (рисунки 8.18, 8.19) виконують роль настроювальних. При цьому на входах D0D3 можуть формуватися як логічні константи так і деякі допоміжні функції.

За такої схеми рисунку 8.18, вибираючи той чи інший набір "нулів" і "одиниць" для настроювальних входів D0D3, можна створити 16 бульових функцій (див. таблицю). На рисунку 8.18 схема настроєна на відтворення бульової функції F50110.

 
 

 

 


Рисунок 8.19 Використання мультиплексора для функції

 

На рисунку 8.19, як приклад, зображена побудова мажоритарного елементу за допомогою мультиплексора на 8 входів.

При реалізації булевих функцій з великою кількістю вхідних змінних, можна застосувати мультиплексне дерево, але іноді, це завдання можна розв’язати також, використовуючи частину настроювальних входів як вхідні аргументи.

8.6.2 Узагальнена структура ПЛІС

 

На рисунку 8.20 представлена узагальнена структура ПЛІС. Можливі три підходи при створенні конкретних ПЛІС. Перша - це коли з'єднання змінюють у групі логічних елементів "АБО" при цьому елементи "І" залишаються незмінними. Реалізують такі ПЛІС часто за допомогою ПППП. Другий підхід - це коли з'єднання змінюють у групі логічних елементів "І", при цьому елементи "АБО" - незмінні. Такі ПЛІС відносять до класу програмованої матричної логіки. Третій підхід, це коли змінними є як елементим "АБО" так і елементи "І". Такі ПЛІС відносять до класу програмованих логічних матриць.


Читайте також:

  1. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  2. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  3. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  4. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  5. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Акти правозастосування, їх види
  8. Акти правозастосування.
  9. Алгоритм із застосування річної процентної ставки r.
  10. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  11. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.
  12. Аналіз зображувальних засобів. Застосування цілісного аналізу




Переглядів: 1160

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пристрій вибірки-зберігання (ПВЗ) аналогового сигналу | ПППП в якості ПЛІС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.