Застосовується при дискретизації аналогових сигналів і виконує функцію вибірки вхідного сигналу за короткий час та утримання його значення до наступного моменту взяття вибірки (рисунок 8.12).
Для цього застосовується ключ і конденсатор як запам'ятовуючий елемент і генератор строб-імпульсів (рисунок 8.13).
Рисунок 8.12 Вибірка вхідного сигналу з кроком
Рисунок 8.13 Принцип побудови
пристрою виборки зберігання
Під дією генератора строб-імпульсів ГСІ замикається ключ і конденсатор С майже миттєво заряджається, потім ключ розмикається і напруга на конденсаторі зберігається певний час до наступного моменту дискретизації. Для нормальної роботи ПВЗ необхідно виконати умову, що стала часу заряда зар значно менша сталої розряду конденсаторів роз , при цьому: rкл, Rкл - опір ключа у відкритому та закритому стані, відповідно; Rн - навантаження ПВЗ.
На практиці використовується схема рисунку 8.14 з ключем на польовому транзисторі ПТ, вхідним підсилювачем П, повторювачем напруги ПН. Таким чином забезпечується підсилення схеми, прийнятна навантажувальна здатність і умова, що зар<<роз.
Більш досконала і точна схема ПВЗ із зворотнім зв'язком (рисунок 8.15). В ній застосовані діоди в колі зворотнього зв'язку вхідного підсилювача П. При закритті ПТ та зміні Uвх відкривається один із діодів і підсилювач П охоплюється глибоким від'ємним зворотнім зв'язком, коефіцієнт схеми падає, підсилювач не насичується і немає великого стрибка напруги на ПТ. Таке технічне рішення дозволяє підвищити швидкодію П (нема глибокого насичення) і зменшити стрибок напруги на ключі ПТ й відповідно заваду в схемі ПВЗ.
Промисловість виготовляє інтегральну схему ПВЗ типу AD781 з такими технічними характеристиками: час виборки сигналу (07)мкс; коефіцієнт підсилення 1; напруга живлення 12В; напруга зміщення (530)мВ; Uвх10В; Швидкість зміни вихідної напруги в режимі зберігання 1 мВ/мс, похибка 0,01%, вхідний сигнал ±2В.