Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пристрій АПВ однократної дії лінії з олійним вимикачем

 

Принципова схема цього АПВ приведена на рис. 2.3.

В комплектний пристрій РПВ-58 входять: реле часу КТ з додатковим резистором R1 для забезпечення термічної стійкості реле; проміжне реле KL з двома обмотками – паралельною і послідовною; конденсатор С (20 мкФ), що забезпечує однократність дії АПВ; зарядний резистор R2 (1.1 МОм) і розрядний резистор R3 (510 Ом).

Дистанційне керування вимикачем здійснюється ключем управління SA, в якого передбачена фіксація положення останньої операції. Тому після операції включення ключ управління залишається в положенні “Включено” (В2), а після операції відключення – в положенні “Відключено” (О2). Коли вимикач включений і ключ управління знаходиться в положенні “Включено”, до конденсатора С підводиться „плюс” оперативного струму через контакти ключа управління, а „мінус” – через зарядний резистор R2. При цьому конденсатор заряджений і схема АПВ знаходиться в стані готовності до дії.

При включеному вимикачі реле положення “Відключено” KQT, яке здійснює контроль непошкодженості ланцюга включення, струмом не живиться і його контакт в ланцюгу пуску АПВ розімкнутий. Пуск схеми АПВ відбувається при відключенні вимикача релейним захистом в результаті виникнення невідповідності між положенням ключа управління, яке не змінилося, і реальним положенням головних контактів вимикача, котрий тепер відключився. Невідповідність положення ключа управління і вимикача характеризується тим, що через контакти ключа SA 1-3 на схему АПВ продовжує поступати „плюс” оперативного струму, а раніше розімкнутий блок-контакт вимикача SQ.1 переключився і замкнув ланцюг обмотки реле KQT, яке, спрацювавши, подало контактом KQT.1 „мінус” на обмотку реле часу KT.

Реле спрацьовує, його розмикаючий контакт KT.1 без витримки часу вводить в ланцюг обмотки KT додатковий опір (резистор R1). Таким чином, зменшується струм в його обмотці і забезпечується термічна стійкість реле КТ при тривалому протіканні оперативного струму.

Після встановленої витримки часу замикається контакт реле часу КТ.2 і підключає до конденсатора С паралельну обмотку реле KL1. Реле KL1 спрацьовує від струму розряда конденсатора і самоутримується другою своєю обмоткою, що включена послідовно з електромагнітом включення YAC, подає команду на повторне включення вимикача. Дякуючи послідовній обмотці, в реле KL1 забезпечується необхідна тривалість імпульса для надійного включення вимикача, так як паралельна обмотка цього реле отримує живлення короткочасно при розряді конденсатора. Вимикач включається, його блок-контакт SQ.1 розмикається і повертаються в початковий стан положення реле KQT, KL1 і КТ.

Якщо пошкодження на лінії було нестійким (АПВ успішне), лінія залишається в роботі. Після розімкнення контакту реле часу КТ.2, конденсатор С починає заряджатися через резистор R2, опір якого вибирається таким, щоб час заряду С був порядка 20-25с.

(2.12)

де U – напруга живлення;

Uсп – напруга спрацювання реле KL1.

Через такий проміжок часу схема АПВ буде готовою до нової дії.

Якщо пошкодження було стійким, то включений дією АПВ вимикач знову відключиться релейним захистом і знову спрацюють реле KQT і КТ. Але реле KL1 вдруге не спрацює, тому що конденсатор С не встигне зарядитися. Таким чином, розглянута схема забезпечує однократну дію при стійкому КЗ на лінії.

При оперативному відключенні вимикача ключем управління SA невідповідності не виникає і схема АПВ не діє, тому що одночасно з подачею команди на відключення вимикача контактами ключа SA 6-8 розмикаються його контакти 1-3, чим знімається „плюс” оперативного струму зі схеми АПВ. Тому спрацьовує тільки реле KQT, а реле КТ і KL1 не спрацьовують. Одночасно зі зняттям оперативного струму контактами 1-3 SA замикаються контакти 2-4 і конденсатор С розряджається через резистор R3.

При оперативному включенні вимикача ключем управління готовність схеми АПВ до дії наступає після заряду конденсатора, тобто через 20-25с.

У випадку відключення лінії захистом (контакт РЗ), коли дія АПВ непотрібна, через резистор R3 проходить розряд конденсатора С.

Для запобігання багатократного включення вимикача на стійке КЗ, що могло б бути у випадку залипання контактів реле KL1 в замкненому стані, в схемі управління встановлюється спеціальне проміжне реле KBS захисту від “стрибання”, яке має дві обмотки — робочу послідовну і паралельну утримуючу. Реле KBS спрацьовує при проходженні струму по катушці відключення вимикача YAT і утримується в спрацьованому стані до зняття команди на включення. Ланцюг обмотки YAC при цьому розмикається контактом KBS.1, завдяки цьому включення вимикача не здійснюється. Аналогічно відбувається дія при спробі включити вимикач ключем SA на стійке КЗ на лінії.

 

 


 

 

Рис.2.3. Схема електричного АПВ однократої дії для ліній з оливним вимикачем.

 



Читайте також:

  1. Безпека під час робіт з пересувними електростанціями і колійним електричним інструментом.
  2. Бюджетні множини й лінії бюджетного обмеження
  3. Визначення довжини лінії
  4. Вплив радіостанцій на лінії зв'язку
  5. До комунікаційних споруд відносяться системи тепло -, водо -, електро - забезпечення, лінії зв’язку, очисні споруди. Вони можуть бути підземні, наземні та повітряні.
  6. Замковий пристрій
  7. Засобами композиції є лінії, штриховка (штрих), тонові й кольорові плями, світлотінь, лінійна і повітряна перспективи [5].
  8. Застосування кругової діаграми для розрахунку режимів лінії та узгодження з навантаженням
  9. Кабелі зв'язку, лінії зв'язку, канали зв'язку
  10. Кабельні лінії зв'язку
  11. Класифікація пристроїв знімання інформації в телефонній лінії.
  12. Кредити та кредитні лінії на розвиток бізнесу




Переглядів: 1473

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розрахунок уставок пристроїв трифазного АПВ ліній з двостороннім живленням | Особливості влаштування схем АПВ на телемеханізованих підстанціях.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.