При прийомі приймачем ІКМ-сигналів здійснюється зворотнє перетворення, тобто декодування за допомогою декодера й формування AIM сигналу. Далі AIM сигнал (дискрети) з інтервалом То пропускаються через фільтр низьких частот (ФНЧ), де відбувається виділення низькочастотної складової. Отже, на виході ФНЧ, що виконує роль демодулятора маємо аналоговий сигнал x=f(t). Тому що ФНЧ є пасивним елементом, то необхідно сигнал підсилити підсилювачем низьких частот (ПНЧ) до необхідного рівня (див. рис. 2.5.)
Рис. 2.5. Цифро-аналоговий перетворювач
Спрощена функціональна схема передачі мовних сигналів між двома абонентами представлено на рисунку 2.6. Зі схеми видно, що система є чотирьохпровідною, забезпечує двосторонній обмін інформацією по загальній ущільненій з'єднувальній лінії (ЗК) і складається із двох однакових напівкомплектів ввімкненних у цю лінію.
Рис. 2.6. Спрощена функціональна схема передачі ІКМ
Ha pиcунку 2.6 показані елементи індивідуального обладнання тільки для одного джерела інформації. До них відносяться дифсистема (ДС). електронні ключі (ЕК). фільтри низьких частот (ФНЧ). підсилювач низької частоти (ПНЧ). кодер і декодер. З'єднувальний тракт між абонентами А і Б організується в такий спосіб:
Абн. А – АЛ - ДС - ЕК - Кодер - ЗК(Пер) – ЛТ - ЗК(Пр) - декодер - ЕК - ФНЧ - Пс - ДС - АЛ - Абн. Б.
Ця передача мовного сигналу від абонента А до Б, аналогічно організується з'єднувальний тракт від абонента Б до А (див. рис. 2.6).