Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тютюнопаління

Алкоголь, як будь-який наркотик, має дві фази дії.

1-а фаза. Через кілька хвилин після вживання спиртних напоїв людина відчуває тепло, приплив сил, збудження. Це пов'язано з розширенням кровоносних судин, збільшенням кровообігу, додатковим припливом кисню до тканин. Подібний стан триває недовго і змінюється другою фазою.

2-я фаза. Для неї характерно звуження кровоносних судин, збільшення частоти серцевих скорочень, зростання показників кров'яного артеріального тиску. Алкоголь пригнічує діяльність центральної нервової системи, у тому числі центрів регуляції дихальної та серцевої діяльності. Сповільнюється швидкість реакції людини, порушується координація рухів, шкіра обличчя червоніє, особа опухає.

Після закінчення декількох годин після вживання алкоголю стан людини різко погіршується, з'являється слабкість, запаморочення, нерідко виникає нудота і блювота, самопочуття дуже погане. Болять серце, шлунок, все тіло, відсутній апетит, тремтять руки, мучить спрага. Цей стан називається «похмільний синдром». Однією з реакцій організму на тривале вживання алкоголю є біла гарячка. Вона починається погіршенням нічного сну, тремтінням рук, посиленням потовиділення, жвавістю хворого, зміною настрою. Ці реакції посилюються до вечора і вночі. Далі з'являються безсоння, галюцинації, марення.

Алкоголь - це: хвороби, невпевненість у собі, неповноцінне потомство, розбиті сім'ї, нескінченні біди, скорочення життя, неприємності в сім'ї, на роботі, сварки, злочини, в'язниця, самогубство, втрата друзів, нездійснені можливості та плани.

 

Найпоширенішою і надзвичайно небезпечною звичкою кожного п'ятого жителя планети є тютюнокуріння. Багато курців розглядають свою пристрасть до тютюну як «маленьку слабкість». Однак вони глибоко помиляються, оскільки паління підриває здоров'я людини, знижує його працездатність, є причиною багатьох хвороб, прискорює в'янення організму, наближає старість і смерть. Курці швидко втомлюються, дратуються, у них порушений сон, вони в два рази частіше потрапляють в автомобільні аварії, ніж некурящі.

Тютюнопаління є поширеною шкідливою звичкою серед чоловіків, жінок, та підлітків. Наукові досліди підтверджують згубну дію нікотину на організм людини.

Встановлено, що тютюновий дим вміщує отруйні речовини. Крім нікотину він містить шкідливі речовини такі як: чадний газ, синильну кислоту, сірководень, аміак, азот, ефірні масла. Одноразова доза нікотину 0,08...0,16 г є смертельною для людини. Оскільки нікотин потрапляє в організм людини поступово і малими дозами, гострих явищ отруєння людей не спостерігається. Тютюн шкідливо діє на організм людини і, в першу чергу, на нервову систему, спочатку збуджуючи її, а потім пригнічуючи. Нікотин звужує судини мозку і зменшує їх еластичність, ускладнює надходження крові в мозок, що і обумовлює погіршення його роботи. Як наслідок — біль в голові, запамороченя. Під впливом паління послаблюється пам’ять, увага, сила м’язів, зменшується інтелект. Люди, що палять, в 5 разів частіше хворіють на рак та інші злоякісні пухлини. Гігієнічний аспект паління полягає в тому, що людина, яка палить, отруює не лише свій організм, а й оточуюче повітря. Проти паління необхідно боротися всім суспільством. Наразі, для цього вживаються адміністративні заходи, метою яких є обмеження паління в загальних місцях і особливо не допускання паління серед дітей і підлітків. Кожний, хто палить, повинен усвідомлювати всю ту шкоду, яку він наносить здоров’ю.

 


Читайте також:

  1. Тютюнопаління
  2. Тютюнопаління .




Переглядів: 591

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Наркоманія | Індивідуальний та соціальний (груповий) ризики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.