Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ошиновка трансформаторів.

 

Ошиновку трансформаторів виконують так, щоб не створювалися механічні напруги в фарфорі й інших деталях уведень. В даний час для ошиновки трансформаторів малої потужності застосовують алюмінієві шини, кабелі і проводи. Приєднання їх до мідних шпильок або пластин уведень трансформаторів виконують через мідно алюмінієві наконечники або перехідні пластини. У трансформаторів малої потужності перемички між уведеннями нижчої напруги і розподільним щитом звичайно виконують із проводів АПРТО або ПРТО, що прокладаються відкрито на стальній полосі.

ВРУ відкритого типу монтують трансформатори спеціальної конструкції з ізоляторами, розрахованими для роботи на відкритому повітрі. Порядок монтажу цих трансформаторів такий же, як і трансформаторів для закритих ПС. Для монтажу ошиновки трансформаторів відкритих ПС застосовують багатожильні гнучкі проводи, що обумовлене їх невеликою вартістю і зручностями монтажу й експлуатації. Для монтажу і ремонту трансформаторів масою виймальної або знімної частини 10 т і більш на ПС передбачають установку вантажопідйомних пристроїв (порталів) — стаціонарних або інвентарних.

Після ревізії (якщо вона виконувалася) трансформатори заливають або доливають трансформаторним маслом, що задовольняють вимогам ПУЭ. Монтаж сухих, а також герметичних трансформаторів, заповнених совтолом типу ТНЗ або трансформаторним маслом типу ТМЗ, відрізняється деякими особливостями. Сухі трансформатори (серія ТСЗ) мають просту конструкцію: захисний кожух трансформатора виготовляють розбірним прямовугільної форми з листової сталі, тому ревізія їх до включення зводиться до зовнішнього огляду: перевіряють надійність контактних з’єднань, відсутність ушкоджень обмоток, ізоляторів, ізоляційних прокладок; продувають обмотки і магнітопровод стисненим повітрям; виконують необхідні виміри. Якщо ізоляція обмоток нижче норми, то проводять сушіння їх у сушильній камері з обігрівом повітродувкою, з електрообігрівом або у вакуумній шафі з обігрівом обмоток способом короткого замикання. Герметичні трансформатори, заповнені совтолом, на місці установки не підлягають розбиранню. Їхню герметичність перевіряють за показниками мановакуумметра. Відомих труднощів представляє робота із совтолом через його високий гігроскопічність: при доборі проби для іспиту на електричну міцність необхідно захистити його від попадання вологи і пилу. При роботі із совтолом варто мати на увазі його токсичність і дотримуватися запобіжних заходів.

Приступаючи до робіт по такелажі устаткування й апаратури ПС і РУ, спочатку перевіряють справність такелажних і монтажних пристосувань, цілість тросів, канатів і їхня відповідність масі переміщуваних вантажів.

Знову прийняті робітники, перш ніж при ступити до електромонтажних робіт РУ, повинні пройти вступний інструктаж і інструктаж на робочому місці. Після навчання безпечним методам робіт щорічно повинні проводитися перевірка знань персоналу з присвоєнням йому відповідної кваліфікаційної групи по техніці безпеки. для оволодіння найбільш прогресивними методами роботи і підвищення знань повинні проводитися систематичне навчання з персоналом і інструктаж на робочому місці по техніці безпеки, виробничій санітарії, протипожежній охороні й іншим діючим правилам охорони праці і техніку безпеки при виробництві електромонтажних робіт.Перед монтажем ошиновки, щоб не поранити руки, із фланців ізоляторів, болтів, шпильок перед їхньою установкою на конструкціях РУ видаляють заусениці. Електроконструкції й устаткування масою 30 кг піднімають тільки механізмами і пристосуваннями.

При груповому монтажі акумуляторних батарей доцільно електроліт готувати в майстерні централізовано. Переносити пляшки з кислотою або електролітом дозволяється тільки вдвох і в спеціальному упакуванні (у кошику або шухляді), а переливати — тільки закріпивши сулію.

В усіх випадках кислоту вливають у воду повним струменем і категорично забороняється уливати воду в кислоту. Луг варто лити у воду також тонким струменем. Пролитий луг або кислоту забирають гумовими грушами, а при великих кількостях застосовують обпилювання. Місця, залиті при монтажі кислотою або електролітом, змивають водою зі шланга або відповідних розчинів .

В акумуляторному приміщенні всі роботи з кислотою й електролітом виконують у спецпосудах, у гумових чоботах, фартуху і рукавичках, спецодязі і запобіжних окулярах. У акумуляторному приміщенні завжди повинний знаходитися 5 %-ний розчин питної соди для промивання уражених кислотою й електролітом ділянок шкіри. Виконання правил техніки безпеки й охорони праці є обов’язком кожного працюючого.

 

Контрольні питання.

1.Яка послідовність робіт по монтажу підстанцій ?

2.Як здійснюється монтаж ізоляторів та ошиновки ?

3.Як монтують роз’єднувачі та вимикачі навантаження ?

4.Монтаж масляних вимикачів.

5.Монтаж вимірювальних трансформаторів ( струму та напруги )

6.Як здійснюється транспортування, зберігання та підготовка трансформаторів

до монтажу?

7.Як здійснюється контроль стану ізоляції?

8. Які операції виконують при монтажі трансформаторів ?

 

ТЕМА 1.5. Монтаж електродвигунів і апаратури керування

Загальні вимоги і підготовчі роботи при монтажі електродвигунів.

Проведення монтажу електричних машин залежить від їхньої потужності, габаритів, способів постачання і форми виконання. Електричні машини малої і середньої потужності поставляють заводи-виготовлювачі в зібраному виді; електричні машини великої потужності — у розібраному виді, а деякі машини з рознімним статором.

Установку електричних машин роблять так, щоб ширина проходів між їх фундаментами або корпусами, між машина мі і частинами будинків або устаткування була не менш 1 м у світлі; допускаються місцеві звуження проходів між виступаючими частинами машин і будівельних конструкцій до 0,6 м при довжині не більш 0,5 м. Відстань між торцями поруч стоячих машин при наявності проходу з іншої сторони машин повинна бути не менш 0,3 м при висоті машин до 1 м від рівня підлоги і не менш 0,6 м при висоті машин більш 1 м.

Ширина проходу обслуговування між машинами і лицьовою стороною обслуговування пульта керування або щита керування повинна бути не менш 2 м. Ця відстань вважається від машини до закритих дверей або стінки шафи. Ці вимоги не відносяться до постів місцевого керування приводами. Ширина проходу між корпусом машини і торцем повинна бути не менш 1 м. Прохід для обслуговування між поруч шаф з електроустаткуванням напругою до 1000 В і частинами будинку або устаткування повинний бути не менш 1 м, а при відкритих дверцятах шафи — не менш 0,6 м; при дворядному розташуванні шаф прохід між ними повинний бути не менш 1,2 м, а між відкритими протилежними дверцятими — не менш 0,6 м.

Машини потужністю до 10 кВт і малогабаритне устаткування можна встановлювати за розподільними щитами, стелажами, пультами і тому подібними елементами розподільних пристроїв напругою до 1000 В за рахунок місцевого звуження проходів у світлі до значення не менш 0,6 м. При цьому відстань від корпуса машини або апарата до струмоведучих частин щита повинна бути, не менш: при напрузі нижче 660 В — 1,0 м при довжині щита до 7 м і 1,2 м при довжині щита більш 7 м; при напрузі 660 В и вище — 1,5 м. За довжину щита в даному випадку приймається довжина проходу між двома рядами суцільного фронту панелей (шаф) або між одним рядом і стіною.

Відмітка верхньої поверхні фундаментних плит обертових машин, не зв’язаних з механічним устаткуванням (перетворювальні, збуджувальні, зарядні агрегати і т.п.), установлюється вище відмітки чистої підлоги не менш чим на 50 мм. Відмітка верхньої поверхні фундаментних плит обертових машин, зв’язаних з механічним устаткуванням, визначається вимогами, пред’явленими до його установки.

Для виконання монтажних робіт у електромашинних приміщеннях (ЕМП) передбачають монтажні площадки або використовують вільні площадки між устаткуванням, розраховані на найбільш важке, практично можливе навантаження від устаткування і розташовані в зоні дії вантажопідйомних пристроїв. Зовнішні контури підлоги монтажної площадки позначають фарбою або метлаською плиткою, що відрізняються по кольорі від інших частин підлоги.

Ділянки ЕМП, по яких транспортується устаткування, повинні бути розраховані на навантаження устаткування, що транспортується. Контури цих ділянок варто позначати фарбою або плиткою. Розміри монтажних площадок визначають по габариту найбільшої деталі (в упакуванні), для розміщення якої вони призначені, із запасом у 1 м на сторону. Місця установки стійок для розміщення якорів великих електричних машин на монтажних площадках повинні бути особливо розраховані і мати відрізняюче фарбування.

Синхронні електричні машини і машини постійного струму потужністю 1000 кВт і більш повинні мати електричну ізоляцію одного з підшипників від фундаментної плити для запобігання утворення замкнутого ланцюга струму через вал і підшипники машини. При цьому в синхронних машин повинні бути ізольований підшипник з боку збудника і всі підшипники збудника. Маслопроводи цих електричних машин ізолюють від корпусів їхніх підшипників.

Електродвигуни напругою понад 1000 В установлюють безпосередньо у виробничих приміщеннях, дотримуючи наступних умов: електродвигуни, що мають виводи під статором або вимагають спеціальними пристроями для охолодження, установлюють на фундаменті з фундаментною ямою; фундаментна яма для електродвигуна повинна задовольняти вимогам, пропонованим до камер, закритим розподільчим пристроям (ЗРУ) напругою понад 1000 В; розміри фундаментної ями повинні бути не менш допустимих для напівпрохідних кабельних тунелів.

Кабелі і проводи, що приєднуються до електродвигунів, встановленим на віброосновах, на ділянці між рухливою і нерухомою частинами основи , повинні мати гнучкі мідні жили. Приміщення для установки електричних машин і апаратів приймають від будівельних організацій під монтаж у стані, придатному для нормального ведення робіт, і з готовими фундаментами для машин. Приміщення повинні мати прорізи в стінах і перекриттях для транспортування важкого і великогабаритного електроустаткування.

Якщо проектом передбачена закладка у фундаменти труб, призначених для прокладки в них проводів або кабелів, то електромонтажна організація укладає їх ще до бетонування фундаменту, одночасно з обв’язкою арматури. Розміри приміщень, основні розміри фундаментів, розміщення і розміри колодязів під анкерні болти, прорізів і ніш, розміщення осей фундаментів перевіряють за даними креслень проекту.


Читайте також:

  1. Монтаж трансформаторів струму і напруги. Монтаж і зборка трансформаторів. Техніка безпеки.




Переглядів: 1018

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Монтаж реле рівня масла і вихлопної т р у б и. | Підготовчі роботи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.