Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Закон обумовленості криміналістичних рекомендацій для потреб практики.

Розробка криміналістикою нових методів та засобів обумовлена потребами практики для вдосконалення діяльності по розслідуванню та попередженню злочинів. Для цього розроблено певні методи, а саме :

розшук людей та речей за допомогою службово-розшукових собак відомий з давніх часів, але не існувала методика ототожнення особи за запахом слідів. Дана потреба практики викликала , розробку засобів роботи з слідами запаху і появу приватної криміналістичної теорії – криміналістичної одорології. Виходячи з існуючих потреб, була запропонована процедура вибору особи як ідентифікаційна методика.

З метою вдосконалення фіксації місця дорожньо-транспортних пригод були створені спеціальні засоби і методи стереофотометричної зйомки, що дозволяє в напівавтоматичному режимі накреслити масштабний план місця події з достатньо високим ступенем точності та скоротити час огляду до кількох хвилин.

Практика використання звукозапису та відеозапису в оперативній та слідчій діяльності поставила задачу створення нових засобів фіксації звукових слідів, ототожнення людей та джерел звуку – об’єктів неживої природи – інструментів, транспорту, різних видів машин, звукового середовища на місці вчинення злочину тощо. Перед законодавцем виникло завдання – спростити процедуру введення в процес доказу матеріалів фото-, кіно-, звуко- та відеозапису та використання їх як самостійних джерел доказів.

Закон прискорення темпів розвитку криміналістичної науки в умовах науково-технічного прогресу.Прискорення темпів розвитку криміналістичної науки безпосередньо пов’язане з законом творчого пристосування досягнень природних та технічних наук. Ось чому науково-технічний прогрес живить розвиток криміналістики та часткову методологію.

Нові методи та засоби з’являються саме у зв’язку з відкриттям закономірностей в фундаментальних та прикладних науках. Прикладом цього є бурхливий розвиток кібернетики та інформатики, обчислювальної техніки та електроніки, що створило можливість прискореного впровадження сучасної техніки у слідчу, експертну та правоохоронну діяльність, створення автоматизованих банків криміналістичної інформації та автоматизованих систем її використання. Останні успішні результати в галузі соціальної та загальної психології стали поштовхом для прискорення розвитку судової психології. Удосконалення засобів та методів криміналістичної науки та прискорення практичного впровадження їх в слідчу та оперативну діяльність є якісним наслідком впливу закону інтеграції наукових знань.

По другому питанню лекції належить зробити висновок, що криміналістика, як і будь яка інша наука, виникла і розвивається на підставі пізнання закономірностей природи і суспільства.

Що до криміналістичних законів розвитку, то їх становлять загальні та часткові закони, що залежить від об’єктивної необхідності узагальнення взаємозв’язку науки і практики або конкретизації напрямків науково-практичної діяльності. Загальні та часткові закони в своїх межах використовуються для подальшого розвитку та становлення науки криміналістики.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. IV. Закони ідеальних газів.
  3. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  4. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  5. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  6. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  7. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  8. Аграрні закони України
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  11. Адміністративна відповідальність за порушення аграрного законодавства
  12. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства




Переглядів: 925

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Закони розвитку науки криміналістики | Криміналістичний метод, поняття та класифікація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.