Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ДЕЗІНСЕКЦІЯ

При кров'яних інфекціях передача збудників відбувається кровосисними членистоногими. Розірвати такий механізм передачі можна шляхом знищення комах-переносників. Дезінсекція вивчає методи і засоби боротьби з членистоногими, які є переносниками збудників інфекційних хвороб (мухи, воші, блохи, комарі, москіти, кліщі), а також з комахами, що мають санітарне значення (таргани, клопи).

Дезінсекційні заходи поділяють на дві групи – профілактичні та знищувальні.

Метою профілактичних заходів є створення умов, які перешкоджають розмноженню членистоногих – утримання в чистоті помешкань і території, місць громадського користування, сміттєзбирачів, водоймищ; дотримання правил особистої і суспільної гігієни. З профілактичною метою закривають вікна сітками і вдаються до засобів індивідуального захисту від літаючих комах, кліщів.

Винищувальні дезінсекційні заходи спрямовані на знищення членистоногих на всіх стадіях їхнього розвитку і у всіх місцях їх існування.

Способи дезінсекції:

Механічні способи – звільнення предметів від членистоногих за допомогою пило всмоктувача, витрушування, виловлювання. Так, для вилову і знищення мух використовують мухоловки, липкий папір, хлопавки тощо.

Фізичні способи передбачають застосування високих температур (вогонь, гаряче повітря, водяна пара, окріп), зокрема спалювання малоцінних речей і сміття, прасування одягу.

Хімічні способи включають застосування отруйних речовин (хлорорганічні, фосфорорганічні, карбам ати, піретроїди та ін.). Крім того, є речовини, які відлякують членистоногих, - репеленти.

Біологічний спосіб передбачає використання хижаків, патогенних мікроорганізмів, найпростіших, що знищують комах у природних умовах. Так, для боротьби з личинками малярійних комарів використовують риби гамбузія, товстолобик, а також патогенні бактерії (препарат бактокуліцид) і гриби (боверин). Почали вдаватись до генетичних засобів (досягнення статевої стерильності комах опроміненням або хімічними агентами).

ДЕРАТИЗАЦІЯ

комплекс заходів, спрямованих на знищення шкідливих гризунів, які можуть бути джерелом або переносниками інфекційних агентів. Вона належить до системи заходів неспецифічної профілактики інфекційних хвороб. Дератизаційні заходи поділяються на профілактичні та винищувальні. Профілактичні спрямовані на створення умов, що перешкоджають проникненню, поселенню і розмноженню пацюків і мишей у будівлях і на прилеглій території. До них належать загально санітарні (своєчасне видалення сміття, зберігання продуктів харчування у недоступних для гризунів місцях), санітарно-технічні (дотримання будівельних норм і правил із забезпеченням неможливості проникнення гризунів всередину споруд) та агротехнічні заходи (ретельне збирання врожаю, захист від гризунів фуражу тощо).

Методи винищувальної дератизації:

Механічний метод застосовують у помешканнях і на відкритих територіях. Він передбачає вилов гризунів за допомогою капканів, жироловок. Їх звичайно встановлюють біля входу в нору, у місцях, які гризуни найчастіше відвідують.

Хімічний метод полягає в отруєнні гризунів токсичними речовинами- ратицидами ( від лат.rattus –пацюк). Цей метод реалізується такими способами: застосування отруєних принад (зоокумарин, ратид, цинку фосфід та ін.); запилення отрутами нір, ходів й інших відвідуваних гризунами місць; газація, при якій отруйні речовини попадають у легені гризунів(метилу бромід, сірчаний ангідрид). Газовий спосіб дератизації використовують у польових умовах (за допомогою гнучкої трубки вводять у нори) і на морських суднах.

Біологічний метод – застосування інших живих організмів, які призводять до

винищення гризунів. Використовують патогенні бактерії (сальмонели Мережковського та Ісаченка-Прохорова, бактерії штаму №5170 ), що додають до принади. Вони спричиняють у гризунів туфоподібні захворювання, від яких через 7-21 день значна частина цих тварин гине. До біологічного методу належить також використання природних ворогів гризунів – хижих ссавців і птахів, котів, собак, їжаків.

Дератизаційні заходи здійснюються дезінфекційними станціями або дезінфекційними відділеннями після оформлення відповідних договорів з різними закладами або мешканцями будинків.

 


Читайте також:

  1. Тема 2.4. Дезінфекція, дератизація, дезінсекція.
  2. Тема: Дезінсекція. Класифікація дезінсекційних засобів.




Переглядів: 698

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАХОДИ, СПРЯМОВАНІ НА РОЗРИВ МЕХАНІЗМУ ПЕРЕДАЧІ | Типи щепних препаратів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.