Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Урок 26. У музичному театрі. Балет.

Підсумок уроку.

Виконання пісні «Писанки» вірші С. Жупанина, Муз. В. Таловирі

Слухання Семен Гулак-Артемовський, опера «Запорожець за Дунаєм», увертюра, дует Одарки і Карася, фінальна сцена і хор «Там за тихим за Дунаєм».

Якими музичними засобами композитор характеризує головних героїв? Поміркуйте: цей дует ліричний чи комічний? Поясніть. Охарактеризуйте музичні засоби, притаманні фінальній сцені опери.

Оперний театр прийнято відвідувати у святковому одязі. У деяк*» зарубіжних оперних театрах чоловіків допускають на виставу, тільки якщо вони одягнені у спеціальний вечірній костюм — смокінг...

Дата:

Мета:

Вступ. Ось уже понад три століття французьким словом балет називають виставу, в якій поєдналися музика і танець, драматичне і образотворче мистецтво. Звідки ж веде свій початок цей вид мистецтва? Мабуть, від сюжетних танців, де музика об'єднувалася

Пригадайте, що таке балет. Чим цей вид мистецтва відрізняється від опери?

Літературною основою балетної вистави, які оперної, є лібрето. У створенні балету беруть участь танцівники і балетмейстер, симфонічний оркестр і диригент, художники по костюмах та художники - декоратори.

Балет, як і опера, зародився в Італії, де полюбляли і веселі танцювальні сценки на карнавалі, і пишні урочисті видовища з величавими танцями знатних дам і кавалерів. У Франції в той самий час розквітло мистецтво придворного балету та сформувалася його специфічна хореографічна мова.

Прагнучи зробити свій танець легким, повітряним, танцівниці намагалися встати на кінчики пальців, що привело до винаходу пуантів, розвитку техніки жіночого танцю.

Балет складається із класичного танцю, характерного танцю і пантоміми.

Але потрібно розуміти особливості його складових. Класичний танець — дуже граціозний. Всі його рухи і пози витончені та піднесені.

Характерний танець побудований на основі не класичних, а народних хореографічних елементів.

І, нарешті, не менш важлива ще одна складова частина балету — пантоміма (від грецького — «все відтворюючий наслідуванням»). Це рухи, жести, якими актори ніби розмовляють одне з одним. За допомогою пантоміми передається зміст вистави, розвиток її сюжету.

«Лускунчик» Петра Ілліча Чайковського — один із найпопулярніших у світі балетів, який у багатьох країнах став частиною новорічно-різдвяного святкування. В основу лібрето цього балету покладено сюжет казки Е. Т. Гофмана «Лускунчик та мишачий король». Композитор створив геніальну музику, найголовніша тема якої — пошуки людиною своєї справжньої суті.

Чудова музика П. Чайковського вабила багатьох хореографів, тому балет пережив рекордну кількість постановок. Його трактували і як просту дитячу виставу, і як розкішну різдвяну казкову феєрію, балет-свято, балет-гру. В різний час на різних сценах свої сценічні версії «Лускунчика» втілювали різні хореографи.

Пригадайте, про що розповідається в казці «Лускунчик та мишачий король». Які фрагменти з цього балету ви слухали раніше?


Читайте також:

  1. Російський балет. Видатні балетмейстери і танцівники.
  2. Урок 25. У музичному театрі. Опера.
  3. Урок 27 . У музичному театрі. Балет.




Переглядів: 2292

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Урок 25. У музичному театрі. Опера. | Урок 27 . У музичному театрі. Балет.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.