МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Як зароджується матеріал?Що таке «суспільне репортерство»? Фактично, воно є соціальним, бо: - Привертає увагу до певної соціальної проблеми, явища; - Активізує пошук вирішення через агентів впливу та формування громадської думки;
1. Виникає ідея. 2. Проводиться збір інформації, дотичної до теми ідеї. Обґрунтування та визначення проблематики. 3. Аналіз зібраного матеріалу та формування структури репортажу як продукту: - визначення мети; - визначення завдань та ресурсів їх виконання; 4. Практичне виконання дії по створенню репортажу.
Репортер – це той, хто висвітлює подію (новину). Але – новина не лише подія. Це ще й проблема, яка піднята на рівень публічності. Так само це і яскравий факт, стверджуючий життєрадісність в оточуючому середовищі.
5. Як просувати репортаж (ідею)? 1. соціальні мережі; 2. місцева преса; 3. регіональна преса; 4. національна та міжнародна преса;
Репортаж цікавий не лише свою критичністю, виявленням негативних явищ, тобто – проблем. Репортаж – це ще й матеріал про позитивні явища (події), оптимістичні факти, які «уловив» репортер та виніс їх на публіку; Поєднання і позитиву і негативу в репортажі – форма актуалізації проблеми (контраст). 6. Умови успішності як репортера: - творчість, креативність; - чесність і натхнення; Реакція (відгуки) на тему як головний фактор критеріїв актуальності та якості матеріалу. Дискусія навколо порушеної теми як вища форма та мета репортера і тут головне – вміння відстоювати власну позицію, не здаватись і гнути «свою лінію»…
7. Заради чого діє суспільний репортер? Головний мотиваційний елемент: користь для громади, суспільства. Вихід на індивідуальний аспект мотивації: - Самореалізація та творчість (вихід творчої енергії особистості); - Набуття професіонального досвіду та матеріального задоволення комплексу потреб репортера: найближчий шлях до якісних репортажів.
*Як стати суспільним репортером http://tools.gurt.org.ua/
Варто ознайомитись. Рекомендую настійливо!
*Завдання: написати статтю на тему, яка хвилює. Без обмежень (окрім як морально-етичних).
Мислення є матір’ю спілкування. Спочатку думки, потім – слова, за ними – друковані матеріали. Або: ідея – план реалізації – та практична реалізація ідеї. Ланцюг, який діє на всі сто!
Спочатку було слово… Точніше – слова. Як зробити власну мову (промову) яскравою та корисною для інших? Дуже просто! Потрібно володіти декількома способами привернення та утримання уваги аудиторії. Чи складно це? Зовсім ні! Головне – практика та бажання досягти успіху в цій царині.
Важливо мати правильну дикцію. Далі про техніку мови.
Підтема. Техніка мови. (за курсом сайту: http://technics-speech.ru/ukr/index.html)
Техніка мови — це майстерність публічного виступу, ділового спілкування людей за допомогою мовних конструкцій, що створюються на основі певних правил ораторського мистецтва, зв'язані з силою, висотою, благозвучністю, польотністю, рухливістю, тоном голосу і дикцією. Напевно кожен в дитинстві мріяв, слухаючи чіткий і добре поставлений голос диктора центрального телебачення або радіо, оволодіти технікою мови і говорити також як вони. На жаль, виразно і членороздільно доносити свої думки оточуючим, через низку обставин, не кожному дано. Багато хто цього за собою не помічає, хтось цьому не надає значення і лише деякі відчувають себе не в своїй тарілці. Подолання різних відхилень в звуковому ладі мови має величезне значення. Своєчасне усунення недоліків вимови дозволяє запобігти тим величезним труднощам, які можуть виникати із-за дефектів мови. Не можна не враховувати і того чинника, що недоліки вимови, як і інші мовні порушення, нерідко можуть бути причиною серйозних відхилень в розвитку психіки, особливо дітей. Діти, які неправильно вимовляють слова, часто уникають мовного спілкування з друзями, не беруть участь в дитячих виступах на святах, не проявляють активності. Для дорослих же згадані недоліки можуть служити деякою перешкодою в просуванні по службових сходах. Регулярні заняття по запропонованій методиці допоможуть справитися або значно понизити дискомфорт від заїкання. Все дуже просто. У кожної людини розвинена так звана внутрішня мова, яка не вимовляється вголос, а існує тільки в нашому мозку і яку ми звертаємо до самих себе. Коли ми в думках говоримо з самим собою, ми не заїкаємося. Внутрішня мова, хоча вона і беззвучна, не так вже відрізняється від мови зовнішньої, звучної. І та і інша управляється одними і тими ж мовними механізмами. Слід пам'ятати, що тільки при значній завзятості і регулярних тренінгах можна досягти бажаної мети і добитися позитивних результатів в риториці, дикції і красномовстві. Читайте також:
|
||||||||
|