Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Котушка запалювання


Котушка запалювання:

 1 - вивідні затиски, 2 - кришка, 3 - додатковий резистор, 4 - сердечник, 5 - вторинна обмотка, 6 - первинна обмотка, 7 - ізоляційна трубка, 8 - корпус, 9 - фарфоровий ізолятор.
Котушка запалювання складається із стального корпусу, осердя, первинної і вторинної обмоток, карбонітової кришки з центральним контактом і затискачами ВК-Б, ВК і Р та додаткового резистора. Корпус котушки кріплять у моторному відсіку автомобіля за допомогою хомута і гвинтів. Осердя виготовляють з окремих пластин електротехнічної сталі, завдяки чому вихрові струми, які індукуються в ньому, послаблюються. Вторинна обмотка складається з 18...20 тис. витків емальованого проводу діаметром 0,07...0,10 мм і намотана на картонну трубку, надіту на осердя. Первинна обмотка має 300,..350 витків ізольованого проводу діаметром 0,7...0,85 мм. Вона намотана зверху вторинної та ізольована від неї шаром спеціального паперу. Щоб підвищити надійність ізоляції, обидві обмотки просочені трансформаторним маслом. З цією самою метою усі вільні порожнини в корпусі котушки залито спеціальною ізоляційною масою, а в деяких котушок запалювання (наприклад, Б-13 автомобілів ЗИЛ-130) заповнені трансформаторним маслом.
Додатковий резистор (варіатор), увімкнений в коло низької напруги послідовно з первинною обмоткою котушки запалювання, поліпшує її роботу при великій частоті обертання колінчастого вала, а також полегшує запуск двигуна стартером. Коли двигун працює на малій частоті обертання, контакти переривника залишаються замкненими тривалий час, протягом якого сила струму в первинній обмотці досягає максимальної величини. При цьому стальна спіраль варіатора нагрівається і її електричний опір зростає, обмежуючи силу струму в первинному колі. Коли двигун працює на великих частотах обертання, час замкнутого стану контактів зменшується, і сила струму в первинній обмотці не встигає збільшитися до максимальної величини. Нагрівання й опір варіатора зменшується, що частково компенсує послаблення струму в первинній обмотці. Тому напруга вторинного струму залишається достатньо високою.
Під час запуску двигуна стартером варіатор вимикається (закорочується) додатковим реле стартера. Тому, незважаючи на те, що напруга акумуляторної батареї в момент вмикання стартера падав, сила струму в первинній обмотці котушки запалювання і напруга у вторинній обмотці достатні.

РозподільникРозподільник складається з переривника і власне розподільника, які об'єднані в один прилад із спільним приводом
Переривник-розподільник:
 а - розподільник, б - переривник, в - відцентровий регулятор; 1 - кришка, 2 - затиск, 3 - відцентровий контакт, 4 - ротор, 5 - важіль, 6 - кулачок, 7 - рухливий контакт переривника, 8 - нерухомий контакт, 9 - пластина кулачка, 10 - корпус, 11 - валик, 12 - регулювальні гайки, 13 - пластини октан-коректора, 14 - маслянка, 15 - пружина, 16 - рухомий диск, 17 - вакуумний регулятор випередження запалювання, 18 - діафрагма, 19 - грузик.Переривник розриває в потрібні, моменти коло первинного струму. Він складається з чавунного корпусу, нерухомого опорного і рухомого дисків, вольфрамових контактів, валика, кулачка, відцентрового і вакуумного регуляторів випередження запалювання і октан-коректора.
Розподільник кріплять на двигун за допомогою пластини. Валик переривника обертається від розподільного (в деяких двигунах, наприклад АЗЛК-412, від колінчастого) вала двигуна. Частота обертання валика переривника вдвічі менша від частоти обертання колінчастого вала. Кулачок, який встановлюють зверху на валику, з'єднаний з ним відцентровим регулятором. Кількість виступів на боковій поверхні кулачків дорівнює кількості циліндрів двигуна.
Па рухомому диску змонтовано з'єднаний з масою нерухомий контакт («ковадло») та ізольований від маси хитний важіль («молоточок») з контактом , Диск установлений на диску на кульковому підшипнику. Важіль через гнучкий провідник, затискач переривника і зовнішній провід з'єднано із затискачем Р первинної обмотки котушки запалювання . Пластинчаста пружина, діючи на важіль, намагається утримати контакти замкнутими. За два оберти колінчастого вала кулачок переривника зробить один оберт, його виступи розімкнуть контакти, а отже, перервуть коло струму низької напруги стільки разів, скільки двигун має циліндрів. При кожному розмиканні у вторинній обмотці котушки індукується струм високої напруги.
Розподільник призначений для розподілу струму високої напруги, який надходить до свічок запалювання відповідно до послідовності роботи циліндрів. Основні його частини: карболітова кришка і ротор . Кришку кріплять до корпусу розподільника за допомогою пружинних застібок. Щоб ротор не прокручувався відносно кулачка, його фіксують на лисці кулачка. У гніздо центрального контакта кришки розподільника вставляють провід високої напруги, який з'єднує розподільник із вторинною обмоткою котушки, в гнізда бокових контактів кількість яких дорівнює кількості циліндрів,— проводи від свічок, які приєднують до бокових контактів відповідно до порядку роботи циліндрів двигуна. Якщо порядок роботи циліндрів 1—5—4—2—6—3—7-8 (ЗИЛ-130, ЗМЗ-53), то провід від першої свічки приєднують до першого за обертанням ротора бокового контакта розподільника, провід від п'ятої свічки — до другого контакта, від четвертої — до третього контакта, від другої — до четвертого і т. д. Струм високої напруги, який індукується у вторинній обмотці котушки в момент розмикання контактів переривника, надходить до свічки через центральний контакт розподільника, вугільний контакт притиснутий до ротора пружиною , металеву пластину ротора, повітряний проміжок між цією пластиною і сегментом , боковий контакт і провід, який з'єднаний із свічкою. При наступному розмиканні контактів переривника ротор разом з кулачком повернеться і займе положення проти сегмента наступного бокового контакта, струм високої напруги надходитиме до свічки чергового циліндра і т. д.

КонденсаторКонденсатор складається з двох тонких алюмінієвих стрічок (обкладок), ізольованих одна від одної конденсаторним папером, який просочено трансформаторним маслом. Застосовують також малогабаритні конденсатори, виготовлені з металізованого паперу. Роль обкладок у таких конденсаторах виконують дуже тонкі шари олова, покриті цинком і нанесеного з одного боку на стрічки лакованого конденсаторного паперу. Перевага цих конденсаторів у тому, що вони мають здатність самовідновлюватися при пробої ізоляції між обкладками, оскільки шар металу навколо місця пробою вигоряє і замикання усувається. Алюмінієві й паперові або металізовані стрічки скручені в рулон і вміщені в циліндричний корпус з оцинкованої стаді. Одна обкладинка конденсатора з'єднана з його корпусом, а друга — з вивідним проводом. Корпус конденсатора кріплять до корпусу розподільника, а його провід — до затискача з'єднаного з важелем рухомого контакта. Ємність конденсатора 0,17...0,25 мкФ.


Читайте також:

  1. Випередження запалювання.
  2. Контактно-транзисторна система запалювання
  3. Призначення систем запалювання і вимоги до них
  4. Призначення, конструкція і принцип дії індукційних котушок запалювання
  5. Призначення, склад та будова засобів запалювання. Капсульна втулка.
  6. Самозапалювання
  7. Система запалювання двигуна
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система запалювання двигуна | Випередження запалювання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.