Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Протипожежне водопостачання.

Первинні засоби гасіння пожеж.

Вибір типу та визначення кількості вогнегасників.

Первинні засоби пожежогасіння слугують для гасіння по­жеж в початковій стадії їх розвитку до прибуття пожежних підрозділів. До них відносяться ручні і пересувні вогнегасни­ки, гідропульти, відра, бочки з водою, внутрішньопожежні крани, лопати, ящики з піском, азбестові полот­на, войлочні мати, кошми, ломи, пили, багри, вила.

Усі будівлі та приміщення закладів, установ і організацій повинні забезпечуватись первин­ними засобами пожежогасіння:

ü вогнегасниками,

ü пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, діжками з во­дою, ящиками з піском тощо),

ü пожежним зна­ряддям (пожежними ломами, баграми, сокирами тощо) та засобами зв'язку.

Первинні засоби пожежогасіння розміщують на спеціаль­них щитах. Щити встановлюють з таким розрахунком, щоб до найдальшої будівлі було не більше 100 м, а від сховищ з вогне­небезпечними матеріалами — не більше 50 м, або з розрахун­ку — один щит на 5000 м2.

Засоби пожежогасіння фарбують у сигнальний червоний ко­лір, а надписи на них та на щитах роблять контрастними білим кольором.

Місця розміщення первинних засобів пожежогасіння за­значаються у планах евакуації. На стендах або пожежних щи­тах рекомендується компактно розміщувати вогнегасники, пісок, лопати, ломи, покривала вогнетривкі, списки добро­вільних пожежних дружин, інструкцію з правил пожежної безпеки, написи з телефонами пожежної охорони і прізвища посадових осіб, відповідальних за пожежну безпеку. Стенди або пожежні щити слід установлювати в приміщеннях на ви­дних і легкодоступних місцях, якомога ближче до виходу із приміщення.

Вогнегасники необхідно встановлювати таким чином, щоб можна було визначити тип вогнегасника, прочитати на його корпусі інструкцію з користування, а також зручно було його зняти. Повсякденний контроль за зберіганням, вмістом і по­стійною готовністю до дії первинних засобів пожежогасіння здійснюється особами, які призначені наказом керівника за­кладів, установ і організацій.

Вогнегасники класифікують за видом вогнегасної речовини на вуглекислотні, галоідовуглеводневі і порошкові.

Кожний заклад, установа і організація повинні бути забез­печені зовнішнім і внутрішнім протипожежним водопостачан­ням згідно з вимогами будівельних норм. Керівники закладів, установ і організацій зобов'язані забезпечити технічне обслуго­вування, справний стан і постійну готовність до використання систем протипожежного водопостачання, які перебувають на їх балансі.

Пожежне водопостачання промислових підприємств може здійснюватись від: водогонної мережі, пожежних водоймищ, природних джерел води (рік, озер, ставків). Необхідний тиск води створюється стаціонарними пожежними насосами, ко­трі забезпечують подавання компактних струменів на висо­ту не менше 10 м або рухомими пожежними автонасосами і мотопомпами, що забирають воду із гідрантів. Найбільш надійною системою є водогінна система водозабезпечення, яка суміщається з господарським водогоном. Ця система за­безпечує недоторканий запас води для гасіння пожежі про­тягом 3 годин.

Внутрішнє протипожежне водопостачання здійснюється пожежними кранами, які встановлюються біля основи пожеж­них стояків на висоті 1,35 м від підлоги всередині приміщень біля виходів, у коридорах, на сходових клітках. Кожний по­жежний кран споряджається прогумованим рукавом та пожеж­ним стволом. Довжина рукава — 10 або 20 м. Продуктивність кожного крана повинна бути не меншою, ніж 2,5 л/с.

Норма витрат води на внутрішнє пожежогасіння прийма­ється:

§ для виробничих приміщень — із розрахунку двох струме­нів продуктивністю не менше 2,5 л/с;

§ для допоміжних споруд — із розрахунку одного струменя продуктивністю не менше 2,5 л/с;

§ для складів або приватних будинків, розміщених з враху­ванням протипожежних перепон і об'ємом більше 25000 м3 — із розрахунку двох струменів продуктивністю не менше 2,5 л/с кожна, а при об'ємі менше 25000 м3 — із розрахунку одного струменя продуктивністю не менше 2,5 л/с;

§ для будинків, які влаштовані спринклерними і дренчерними системами — із розрахунку одного струменя продуктив­ністю не менше 2,5 л/с.

Зовнішнє протипожежне водопостачання (гідранти) розта­шовуються на території підприємств на віддалі не більше 100 м по периметру будівель вздовж доріг і не ближче 5 м від стін.

Водогін для зовнішнього пожежогасіння буває низького тиску і високого. Необхідний тиск води створюється стаціо­нарними пожежними насосами, котрі забезпечують подавання компактних струменів на висоту не менше 10 м або рухомими пожежними автонасосами і мотопомпами, що забирають воду з гідрантів.

Витрати води на зовнішнє пожежогасіння беруться в залеж­ності від ступеня вогнестійкості будівель, їх об'єму, категорії пожежо- і вибухонебезпеки виробництва у межах від 10 до 40 л/с. Для подачі води на висо­ту до 50 м при системі водогону високого тиску використову­ють потужні рукави довжиною 125 м, діаметром 66 мм, із роз- бризкувачем діаметром 16 або 19 мм з витратою води на ком­пактний струмінь 5 л/с.


 

 


Читайте також:

  1. Джерела і системи водопостачання.
  2. Протипожежне водопостачання
  3. Протипожежне водопостачання
  4. Протипожежне водопостачання
  5. Протипожежне водопостачання
  6. Протипожежне водопостачання.




Переглядів: 1717

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби виявлення пожежі та оповіщення про неї. Пожежна сигналізація. | Соціально-політичні небезпеки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.