Схема електрична принципова помножувача наведена на рисунку 1.27. При позитивному півперіоді напруги у точці а вторинної обмотки трансформатора через діод VD1 заряджається конденсатор С1 до амплітудного значення напруги [7].
Рисунок 1.27 – Несиметрична схема множення напруги 2-го роду
У другий півперіод напруга вторинної обмотки і напруга конденсатора С1 підсумовуються і конденсатор С2 заряджається через діод VD2 до значення (ланцюг протікання струму: точка б, С1, VD2, С2, точка а).
Далі заряджається конденсатор С3 (точка а, С2, VD3, С3, С1, точка б) до напруги
.
Неважко помітити, що й усі інші конденсатори будуть заряджатися до подвійної напруги вторинної обмотки .
У цьому пристрої на відміну від попереднього напруга знімається не з одного, а з ланцюга послідовно з'єднаних конденсаторів, наприклад між точками а, в або б, г. Один із виходів навантаження може бути заземлений.
Частота пульсацій дорівнює частоті мережі. Напруга на останньому конденсаторі з'явиться тільки після n-го півперіоду напруги, тобто через час
,
де Т – період вхідної напруги.
Це потрібно враховувати в пристроях, навантаження яких працює в імпульсному режимі з повним розрядом конденсатора.
Таким чином, при множенні напруги у n разів обидві схеми повинні містити n діодів і n конденсаторів. Зворотна напруга на діодах .
Напруга на конденсаторах у схемі 1-го роду змінюється від до , а в схемі 2-го роду вона однакова і складає (за виключенням першого з них). Ця обставина сприяє більш широкому застосуванню схем 2-го роду.
При непарному n в у пристроях, які будують за несиметричними схемами, через вторинну обмотку трансформатора протікає постійний струм.