Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Алкоголізм та самогубства

Наркоманія

Наркотики були відомі з давніх часів. Назва „наркотик” походить від грецьких слів narke – заціпеніння та mania –безумство.

Причини зрослої пристрасті до наркотиків в сучасному світі багато: від юнацької цікавості до групового примушування, від відсутності розуміння і захищеності вдома, у навчальному закладі до стресів безробіття тощо. Більшість вважає, що наркоманами стають від життєвого неблагополуччя, нерозуміння, невпевненості. Проте статистика свідчить, що 83-87% всіх наркоманів - люди з благополучних та забезпечених сімей.

Наркотична залежність може бути психічна та фізична. Психічна залежність означає помилкове уявлення про те, що лише під дією наркотику можливе відновлення душевної рівноваги і контролювання нервової системи. За тривалого вживання наркотиків настає фізична залежність і до психічної залежності приєднується фізичні страждання. Однак наркоманія - це передусім психічне захворювання, за якого руйнується особистість.

Найважливішим засобом боротьби з розповсюдженням наркоманії є профілактика. Донедавна ефективність боротьби з наркозалежністю в Україні була досить низька, оскільки для наркоманів шукали лише чудодійні ліки. Із створенням комплексних стандартів взаємовідносин наркохворих та оточення вірогідність позбавлення наркозалежності зросла. Так, за офіційними даними Україні можна лікуватися від наркоманії за 130-150 амбулаторними програмами.

Існує закономірність: що гірші умови життя, то складніше людині задовольняти свої потреби і вимоги, то частіше у неї проявляється потяг до вживання алкоголю.

Алкоголізм - захворювання, що виникає внаслідок довготривалого вживання спиртних напоїв. Що раніше розпочато лікування, то швидше людина повертається до повноцінного життя. Ефект лікування цілком залежить від бажання людини звільнитися від цієї хвороби.

Згідно з зданими Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), алкоголізм щорічно забирає життя 6 млн. осіб - це більше за кількість померлих від раку.

Статистика свідчить, що близько 800 тис. громадян України хворі на алкоголізм, що становить 16% від всього населення. За даними судово-медичної експертизи, в 2003р. минулому році 8,5 тис. осіб померли від випадкового отруєння алкоголем. За 10 останніх років цей показник збільшився на 30%.

Алкоголь - внутріклітинна отрута. Вона гальмує обмін речовин у серцевому м’язі, виснажує запаси його енергії. Понад 25% серцевих захворювань безпосередньо пов’язані з вживанням алкоголю. Алкоголь зумовлює також гепатити, цироз печінки, ураження мозку тощо.

У 1988р. Україна ввійшла до групи країн з найвищою суїцидальною активністю, де кількість самогубств перевищує 20 на 100 тис. населення.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість самогубств в Україні збільшується щороку в 1,3 рази.

На сьогодні самогубства – найбільш розповсюджена причина смерті від нещасних випадків. За 2003р в Україні покінчили життя самогубством 12.7 тис. осіб (18% усіх померлих від нещасних випадків). Можна відзначити, що число самогубств різко зростає в період соціальних потрясінь, коли невпевненість в завтрашньому дні та відчуття безвиході підштовхують до зведення рахунків з життям.

Як вважають психологи, основною причиною самогубства є душевна, або психічна травма. Як це не страшно, але саме нерозуміння, а часто і відверта байдужість оточуючих штовхають до здійснення непоправної помилки.

Проблема самогубства досить гостро стоїть серед так званої „групи ризику”, тобто: психічно хворих, алкоголіків, наркоманів, соціально незахищених людей.

Питання для самоконтролю:

1. Назвіть основні закономірності виникнення соціальних небезпек.

2. Зазначте основні засоби боротьби з соціальними небезпеками.

 



Читайте також:

  1. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  2. Алкоголізм
  3. Алкоголізм
  4. Алкоголізм і безпека праці.
  5. Доведення до самогубства
  6. Лекція 7. Профілактика алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу.
  7. Особливості ран, нанесених гострими предметами при заподіянні їх своєю і чужою рукою (при самогубствах і убивствах).
  8. Соціальна небезпека – алкоголізм.
  9. Судово-психіатрична оцінка алкоголізму, наркоманій і токсикоманій.
  10. Таким чином, безладне статеве життя, гомосексуалізм, проституція, наркоманія і алкоголізм – ось фактори, які спричиняють розповсюдження СНІДу.




Переглядів: 882

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні закономірності виникнення соціальних небезпек | Літосферні, атмосферні та гідросферні небезпеки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.