Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Рахунки синтетичного й аналітичного обліку

 

Рахунки бухгалтерського обліку бувають синтетичними й аналітичними.

На синтетичних рахунках бухгалтерського обліку відображаються дані економічного групування майна підприємства, джерел його формування і господарських операцій в узагальненому вигляді в грошовому виразі. До таких рахунків, наприклад, належать рахунки «Основні засоби», «Матеріали», «Розрахунки з оплати праці», «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» і под.

Зауважимо, що для управління фінансово-господарською діяльністю підприємства, оцінки його місця в ринковій економіці, стану розрахунків із конкурентами недостатньо мати у своєму розпорядженні лише загальні показники, необхідні є також деталізовані дані за кожним постачальником матеріалів, кожним покупцем, працівником підприємства, за видами продукції і т. д. Тому слід відкривати аналітичні рахунки — деталізовані рахунки, облік на яких здійснюється як у грошовому, так і в натуральному вимірюванні. Прикладами аналітичних рахунків можуть бути: рахунок Цемент № 400, рахунок П. І. Краснова (менеджера) і под.

Крім синтетичних і аналітичних рахунків у бухгалтерському обліку використовують субрахунки, які застосовуються для додаткового групування всередині синтетичного рахунку.

Синтетичні рахунки є рахунки I порядку, субрахунки — рахунки II порядку, аналітичні рахунки можуть бути III, IV, V та інших порядків залежно від поставленої мети, пов'язаної з підготовкою, обґрунтуванням і прийняттям відповідних управлінських рішень або з'ясуванням становища підприємства на ринку, конкурентоспроможності продукції, що виробляється і реалізується ним.

Аналітичні й синтетичні рахунки бухгалтерського обліку взаємопов’язані, оскільки на аналітичних рахунках відображаються ті ж види майна і джерела їх формування, господарські операції, що й на синтетичних рахунках, але за більш дрібними економічними угрупованнями. Це означає, що загальні підсумкові дані аналітичних рахунків повинні дорівнювати підсумковим даним відповідного синтетичного рахунку.

Нині підприємствам дозволено вводити додаткові синтетичні рахунки та субрахунки, які допоможуть краще відображати їх фінансово-господарську діяльність. Проте деталізація облікової інформації на синтетичних рахунках і субрахунках повинна обумовлюватися потребою системи управління, вимогами розвитку ринкової економіки, а також має бути спрямована на підвищення контрольних і аналітичних функцій бухгалтерського обліку.


Читайте також:

 1. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
 2. Автоматизовані форми та системи обліку.
 3. Активні, пасивні та активно-пасивні рахунки
 4. АКТУАРНІ РОЗРАХУНКИ
 5. Актуарні розрахунки
 6. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
 7. Безготівкові розрахунки
 8. Безготівкові розрахунки із застосуванням платіжних доручень, платіжних вимог-доручень, платіжних вимог
 9. Безготівкові розрахунки фізичних осіб розрахунковими чеками
 10. Безготівкові та готівкові розрахунки
 11. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК, ЙОГО СУТЬ І ЗНАЧЕННЯ. ВИДИ ОБЛІКУ. ОБЛІКОВІ ВИМІРНИКИ.
 12. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВОДКИ З ОБЛІКУ ВИТРАТ НА НДР ЗА ДОГОВОРАМИ З ЗАМОВНИКАМИ
Переглядів: 608

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Метод подвійного запису, його контрольне та інформаційне значення | V. Класифікація рахунків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.