Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облікові регістри і техніка облікової реєстрації

VIII. Облікові регістри, форми бухгалтерського обліку

 

Облікові регістри – це рахункові таблиці певної форми, побудовані відповідно до економічного групування даних про майно і джерела його формування. Вони служать для відображення господарських операцій на рахунках бухгалтерського обліку.

Господарські операції, оформлені відповідними документами, з метою отримання узагальненої інформації про наявність і зміни майна і джерел його формування, господарські процеси та фінансові результати діяльності підприємства підлягають групуванню й відображенню в певному порядку в облікових регістрах.

Записи господарських операцій у регистрах називаються обліковою реєстрацією. Інформація, що міститься в облікових регістрах, використовується для оперативного керівництва, економічного аналізу, а також складання звітності. Тому своєчасне й правильне відображення господарських операцій в облікових регістрах — одна з обов'язкових умов якості й оперативності обліку.

Облікові регістри (книги, відомості, журнали і под.) призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування і узагальнення інформації про господарські операції, що міститься в прийнятих до обліку первинних документах.

Облікові регістри складаються щомісячно. Вони підписуються виконавцями та головним бухгалтером або особою, на яку покладене ведення бухгалтерського обліку підприємства.

Господарські операції відображаються в облікових регістрах після складання первинних документів або підсумками за місяць, залежно від характеру і змісту операцій. Інформація в облікові регістри переноситься після перевірки первинних документів за формою і змістом.

Підсумкові записи в журналах звіряються з даними первинних документів, які були підставою для записів, і з відомостями.

На документах, дані яких включені в облікові регістри, указують номери відповідних облікових регістрів і порядкові номери записів у них (номер рядка). За документами, дані яких відображені в облікових регістрах загальним підсумком, номер регістру і номер запису вказують на окремому аркуші, який додається до зброшурованих документів.

За зовнішнім виглядом облікові регістри поділяють на книги, картки, окремі аркуші.

За характером записів облікові регістри бувають хронологічні, систематичні і комбіновані.

За обсягом записів виділяють регістри синтетичного, аналітичного обліку та комбіновані.

Порядок запису господарських операцій в облікові регістри регламентується Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Відповідно до цього положення господарські операції в облікові регістри записують тільки на підставі належно оформлених і оброблених документів чорнилом темного кольору (або пастою кулькових ручок), засобами механізації або іншими засобами, що забезпечують збереження записів протягом довгого часу й запобігають внесенню несанкціонованих і непомітних виправлень.

Підприємства й організації, які складають облікові регістри на машинозчитуваних носіях, повинні забезпечити їх відтворення в зручному для читання вигляді.

Відповідальність за правильність реєстрації інформації в облікових регістрах несуть особи, які склали й підписали їх. Перенесення інформації з первинних документів в облікові регістри повинне здійснюватися в міру їх надходження до місця обробки (у бухгалтерію, на обчислювальні установки), проте не пізніше терміну, що забезпечує своєчасну виплату заробітної плати, складання декларацій, бухгалтерської і статистичної звітності.

Записи господарських операцій в облікові регістри повинні бути чіткими й зрозумілими. Стирання та виправлення, пропуски рядків і приписки між рядками не дозволяються.

У кінці місяця в облікових регістрах за кожним рахунком підраховують оборот за дебетом і кредитом і визначають залишки на 1-ше число наступного за звітним місяця. Цей завершальний етап облікової роботи потрібен для перевірки правильності облікових записів, а також для отримання інформації, необхідної для складання звітності.


Читайте також:

  1. IV. Агротехніка квітково-декоративних рослин відкритого грунту.
  2. Агротехніка вирощування сіянців модрини
  3. Агротехніка вирощування сіянців ялини
  4. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  5. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  6. АНТИЧНА НАУКА І ТЕХНІКА
  7. Архаїчна техніка
  8. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК, ЙОГО СУТЬ І ЗНАЧЕННЯ. ВИДИ ОБЛІКУ. ОБЛІКОВІ ВИМІРНИКИ.
  9. Визначення процедури державної реєстрації на місцевому рівні
  10. Вимоги щодо реєстрації документів
  11. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку
  12. Відмова у державній реєстрації прав на землю та їх обмежень.




Переглядів: 1428

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інвентаризація | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.