Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фундамент.

ТЕМА 3

ТЕМА 2

ТЕХНОЛОГІЧНЕ ПРОЕКТУВАННЯ

 

1. Технологічний процес як основа для проектування. Методи технологічного проектування. Розробка технологічної схеми. Структура і склад приміщень.

2. Виробнича програма підприємства.

3. Розрахунок чисельності персоналу.

4. Розрахунок і підбір устаткування.

5. Розрахунок площ приміщень.

6. Склад технологічного розділу проекту.

 

Література: 6, 7, 11, 13

 

Основні положення та визначення

 

Розширення діючих підприємств - будівництво додаткових виробництв на діючому підприємстві, а також будівництво нових і розширення існуючих окремих цехів і об'єктів основного, підсобного і обслуговуючого призначення на території діючих підприємств або площадках, які прилягають до них, із метою створення додаткових або нових виробничих потужностей.

Реконструкція діючих підприємств - перебудова існуючих цехів і об'єктів основного, підсобного і допоміжного характеру, як правило, без розширення наявних будівель і споруд основного призначення, яка зв'язана із удосконаленням виробництва і підвищенням його техніко-економічного рівня на основі досягнень науково-технічного прогресу, і здійснювана за комплексним проектом на реконструкцію підприємства в цілому.

Технічне переозброєння діючих підприємств - це комплекс заходів, спрямованих на підвищення техніко-економічного рівня окремих виробництв, цехів і ділянок на основі впровадження передової техніки і технології, механізації і автоматизації виробництва, модернізації і заміни застарілого і фізично зношеного устаткування новим, більш продуктивним, а також на удосконалювання всього господарства підприємства і допоміжних служб.

 

1. Технологічний процес як основа для проектування.

Проект комплексний документ, що складається з текстових (пояснювальна записка, розрахунки, обгрунтування) і графічних (креслення і схеми) матеріалів, замовлених специфікацій на матеріали, вироби і устаткування, а також кошторисних документів, відповідно до яких будують і експлуатують підприємство.

 

Цільове призначення проекту визначається технічними і організаційно-економічними задачами, які розв'язуватися в процесі проектування:
  Ø організація технологічного процесу виробництва підприємства в цілому і окремих його цехів;
  Ø добір і розміщення технологічного і допоміжного устаткування, систем холодильних установок, енергопостачання, санітарно-технічних комунікацій; визначення методів видалення відходів виробництва і їхньої утилізації; розрахунок чисельності виробничо-технічного персоналу, визначення термінів окупності підприємства і його рентабельності;
  Ø розробка об'ємно-планувальної схеми будівлі, що відповідає технологічному процесу; вибір будівельних і оздоблювальних матеріалів.
   

 

Склад проекту Розрахунково-пояснювальна записка: · вступ; · техніко-економічні розрахунки; · архітектурно-будівельне рішення; · технологічні схеми і розрахунки; · розрахунок і добір холодильного устаткування; · розрахунок і добір інженерних (санітарно- і електротехнічних) пристроїв і устаткування; · вибір засобів механізації і автоматизації процесів; · техніка безпеки; · висновок.  
Креслення: · генеральний план; · фасади; · розрізи будівель; · поетажні плани у т.ч. з розміщенням устаткування; · інженерні схеми (за потребою).  
Кошторисно-фінансовийого розрахунок
Техніко-економічні показники
Ілюстративні матеріали

 

Затверджений відповідними міністерствами і відомствами проект деталізується, тобто розробляється робоча документація.

Робоча документація являє собою планувальні і конструктивні рішення окремих вузлів будинку і устаткування. Вона визначає остаточні форми і розміри проектуємого об'єкта і кожного його елемента.

Робоча документація складається з загальних креслень (планів і розрізів), на яких показане розміщення устаткування і прив'язка його до будівельних конструкцій будівлі, креслень комунікацій, які підведені до устаткування, і креслень на спеціальні види робіт (улаштування опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації) із специфікаціями устаткування і матеріалів.

При розробці проектно-технічної документації на об'єкти, для яких передбачається використання типових і повторно використовуємих проектів, а також на технічно і містобудівно нескладних об'єктах (павільйони, невеликі кафе і ін.) доцільно здійснювати проектування в одну стадію і розробляти так називаний робочий проект (проект, поєднаний із робочою документацією). Зміст і склад робочого проекту в основному такі ж, як і при двохстадійному проектуванні.

 

Розробка технологічної схеми.

 

У основу проектування кожного підприємства харчування покладений технологічний процес:

Сукупність виробничих дій-операцій, виконуваних працівником (групою робітників) із використанням ручних або механізованих засобів праці.

 

Раціональна організація технологічного процесу передбачає:

q застосування передової технології;

q оптимальних і доцільних способів переробки і методів контролю, що забезпечує високу якість продукції;

q ефективне використання устаткування;

q безперебійне технічне обслуговування, сировинне і матеріально-технічне постачання виробництва.

 

Технологічний процес кулінарного виробництва має деякі відмінні риси, серед яких слід виділити:

q різноманітний асортимент вихідної переробляємої сировини при відносно невеликій її кількості;

q різноманітний асортимент страв, кулінарних і кондитерських виробів що готуються;

q неможливість накопичення проміжних запасів незавершеного виробництва;

q порівняно низька спеціалізація і велика тривалість виробничого циклу.

 

Три стадії загального технологічного процесу виробництва їжі
І - механічна кулінарна обробка сировини і приготування напівфабрикатів
ІІ - доготовка напівфабрикатів і приготування страв
ІІІ - порціонування, оформлення, відпуск і організація споживання страв

 

Увага! Характер технологічного процесу на підприємстві визначається в основному асортиментом і кількістю виробляємих страв, кулінарних і кондитерських виробів, а також прийнятою формою обслуговування.

Структура і склад приміщень.

 

Приміщення підприємств громадського харчування в залежності від їхнього функціонального призначення розділяють на наступні групи:

 

Приміщення для споживачів вестибюль (включаючи гардероб, умивальники і туалетні кімнати), зали з роздавальними (у ресторанах і інших підприємствах з обслуговування офіціантами, тобто без роздавальних), буфет, магазин кулінарії, аванзал, приміщення для офіціантів, артистична.
Виробничі приміщення гарячий і холодний цехи, заготовочні цехи (м'ясний, рибний, овочевий, птицьо-гольєвий), цех переробки зелені, доготівельний цех (доготовки напівфабрикатів), кабінет завідуючого виробництвом, кондитерський цех, цех борошняних виробів, мийні столового і кухонного посуду, мийна і комора тари напівфабрикатів, сервізна, а також буфет і роздавальна в підприємствах з обслуговуванням офіціантами.
Приміщення для прийому і зберігання продуктів охолоджувані камери зберігання м'яса, риби, молочних продуктів, жирів і гастрономії, фруктів, ягід, зелені, напоїв, м'ясних, рибних і овочевих напівфабрикатів, а також харчових відходів, неохолоджувані комори для збереження сухих продуктів, овочів, соління і квашення, вино-горілчаних виробів, комора і мийна тари, приміщення комірника, комора інвентарю, приймальна продуктів.
Адміністративно-побутові приміщення кабінет директора, контора, головна каса, кімната персоналу, приміщення громадських організацій, кімната завідувача господарством, гардероб для персоналу і офіціантів, душові, вбиральні і приміщення (кабіни) особистої гігієни жінки, білизняна.
Технічні приміщення електрощитова, вентиляційна камера, тепловий вузол або котельна, бойлерна, вугільна, кімната для опалювача (при місцевому теплопостачанні), приміщення для встановлення холодильних агрегатів і кондиціонерів, слюсарна майстерня.
Примітка! Для підприємств, що працюють на сировині, за рахунок збільшення площі охолоджуваних камер, наявності заготівельних цехів, комори овочів збільшується площа виробничих приміщень і приміщень для прийому та зберігання продуктів. У складі приміщень ресторану передбачають аванзал, приміщення для офіціантів, комору зберігання музичних інструментів, роздавальну, артистичну. У дієтичних їдальнях виділяють кімнату для лікаря або дієтичної сестри і приміщення для відпочинку споживачів. При розробці проекту підприємства громадського харчування важливо не тільки правильно визначити склад приміщень і їхню площу, але і забезпечити раціональний зв'язок між ними відповідно до ходу технологічного процесу.

 

Послідовність виконання технологічних розрахунків

 

1. Розробка виробничої програми підприємства
2. Визначення кількості сировини і напівфабрикатів
3. Розрахунки площі приміщень з підбором устаткування:
3.1 приміщення для приймання і зберігання продуктів (неохолоджуємі комори та охолоджуємі камери);
3.2 заготівельні цехи (для заготівельних підприємств та підприємств з повним циклом), або цехи доготовки напівфабикатів (для підприємств, які працюють на напівфабрикатах)
3.3 гарячий і холодний цехи
3.4 кондитерський цех
3.5 кулінарний цех
3.6 мийні кухонного і столового посуду, тари напівфабрикатів та ін.
3.7 приміщення для споживачів.

 


 

2. Виробнича програма підприємства.

Вихідні дані: Тип проектуємого підприємства та його місткість, режим роботи

 

 

Послідовність визначення виробничої програми

Визначення денної кількості споживачів (графіки завантаження торгових залів). Кількість споживачів за кожну годину роботи визначають за формулою:   Загальну кількість споживачів за день можна також визначити за формулою: , де – середня оборотність місця за день, разів.
Визначаення кількость денної страв і напоїв. У підприємствах громадського харчування із вільним вибором страв насамперед розраховують загальну кількість страв, реалізованих у залах: де m – коефіцієнт споживання страв.
Складання меню
Розрахунок денної кількості сировини

 

При розробці виробничої програми враховують:
  - двотижневе меню сніданків, обідів і вечерь – для різних типів доготівельних підприємств і асортимент реалізовуємої продукції – в магазинах кулінарії; - виробничу потужність підприємств, ліній, ділянок; - асортимент напівфабрикатів високого ступеня готовності, кулінарних і кондитерських виробів, розроблений у відповідності з затвердженою на них нормативною документацією; - структуру постачаємої мережі доготівельних підприємств (за типом, місткістю, місцезнаходженням), територіальне розміщення і режим роботи; - строки, умови зберігання та реалізації напівфабрикатів високого ступеня готовності, кулінарних і кондитерських виробів.
   

 

3. Розрахунок чисельності персоналу.

 

Чисельність бригади кухарів (кондитерів) визначають на основі виробничої програми цеху на розрахунковий день (зміну), та діючих норм виробітки (або норм часу):

або

 

де Т- тривалість робочого дня кухаря (кондитера), год;

l- коефіцієнт, який враховує зростання продуктивності праці

(l=1.14);

кількість людино-годин необхідних для виконання виробничої програми цеху, де: n – кількість продукції одного виду, порції; H – погодинна норма виробітку на одного працівника, кг (шт, порц. та ін.).
кількість людино-секунд необхідних для виконання виробничої програми цеху, де: n – кількість продукції одного виду, порції; t – норма часу на виготовлення одиниці продукції цього виду, с;

 

Загальну чисельність працівників виробництва можна визначити за формулою:

де a –коефіцієнт, який враховує режим роботи підприємства без вихідних та святкових днів, а також враховує можливість відсутності працівників внаслідок хвороби, у зв`язку з відпусткою і т.д.( a =1,14-1,58)

 

 


4.Розрахунок і підбір устаткування.

 


 

Послідовність розрахунку механічного устаткування:

 

1. Розраховують тривалість роботи машини: де t – тривалість роботи машини (для універсальних приводів визначається як сума часу роботу окремих змінних механізмів), год; Q – кількість переробляємого за зміну продукту, кг; G – продуктивність машини, кг/год.
2. Згідно розрахованого коефіцієнта використання підбираємо необхідну кількість устаткування: , де Т – тривалість роботи цеху, год.
Окремо розраховується кількість тістомісильних машин через її продуктивність за формулою: G - погодинна продуктивність машини, кг/год; V - робоча місткість діжі, дм3; r - об’ємна маса тіста кг/ дм3; t - тривалість одного замішування, хв. Тривалість роботи тістомісильної машини визначається за формулою: , де Q - кількість сировини, кг; G - продуктивність машини, кг/год. Кількість машин визначається виходячи з тривалості приготування тіста, кількості замісів і тривалості роботи цеху: h - коефіцієнт використання машини; T - тривалість робочого дня цеху,год.

 

 

Розрахунок ємності холодильної шафи:

E=Q / j Е - розрахункова місткість шафи, кг; Q – кількість зберігаємої сировини, кг; j - коефіцієнт що враховує проміжки між посудом та її масу (j=0,70).   Для холодильної шафи холодного цеху: Q=1/2Qc+1/2QН/ф+Qг.п   Qc – добова кількість сировини, яка підлягає зберіганню, кг; QН/ф – добова кількість напівфабрикатів, кг; Qг.п – двогодинний запас готової продукції, кг.

Розрахунок пекарських шаф:

Продуктивність шафи визначається за формулою: A - кількість виробів на листі, шт; q - маса одного виробу, г; r - кількість листів, шт; r – тривалість подобороту, хв. Тривалість роботи шафи: n - кількість виробів за день. Кількість шаф визначають за формулою:

Для випікання, розстойки та зберігання борошняних виробів розраховують відповідну кількість тари:

b - коефіцієнт запасу (b=0,3); h - оборотність листа (форми) за зміну, разів; t - час, протягом якого тара зайнята продуктом, хв.

Розрахунок сковорід:

Для смаження штучних виробів площа поду чаші визначається за формулою: F – площа пода чаши м2; n – кількість виробів, обсмажуваних за розрахунковий період, шт.; f – площа, яку займає одиниця виробу, м2; - обертаємість площі пода сковороди за розрахунковий період. Т - тривалість розрахункового періоду, год.; tц - тривалість цикла теплової обробки, год. Загальна площа поду буде складати: Для смаження виробів масою загальна площа поду чаші становить: G - маса обсмажуваного продукту, кг; p - щільність продукта, кг/дм3; b - товщина шару продукту, дм (b=0,5...2); - обертаємість площі поду чаші за розрахунковий період; K - коефіцієнт заповнення чаші ( К=0,65). Кількість сковорід визначається за формулою: де Fст-площа поду стандартної сковороди, м2.
Розрахунок пароварочних апаратівпроводиться за їх продуктивністю, яка визначається за формулою: або , де n - кількість виробів, які виготовляються за годину найбільшого завантаження апарату, шт; G – маса продукту за той же період часу, кг; t – тривалість теплової обробки виробу, хв. Тривалість роботи апарату визначають за формулою: де G - маса продукту за розрахунковий період (день або максимальну зміну), кг; Q – продуктивність апарату, кг/год.

Розмір поверхні смаження плити розраховують за формулою:

F - площа поверхні смаження плити, м2.

- кількість посуду для приготування страв певного виду за розрахунковий період, шт.;

-площа, яку займає посуд на поверхні смаження плити, м2.

- тривалість теплової обробки, хв.

1,3 - коефіцієнт враховуючий нещільність прилягання посуду.

 

5. Розрахунок корисної і технологічної площ приміщень.

 

Для визначення площі виробничих приміщень спочатку визначають площу встановленого устаткування Sпр(корисна площа):

Sоб= S1+ S2+ ... + Sn,

де:

S1, S2, ..., Sn- площа, яку займають окремі види обладнання, кв.м.

Площа виробничого приміщення (технологічна) визначається з врахуванням коефіцієнта використання площі за формулою:

,

де:

k - коефіцієнт, який враховує збільшення площі приміщення на проходи (0,25¸0,5). Результати обрахунків заносяться в таблицю.

 

Розрахунок площі цеху

 

Найменування обладнання Марка, тип Кiльк., Габаритнi розмiри, м Площа обладн., м2
шт. l b
           
           
Загальна площа обладнання : 6,78
Площа цеху: 19,4

 

6. Склад технологічного розділу проекту.

 

Основне місце в проекті підприємства харчування займає технологічна частина (Розділ “Технологічні рішення”):

планувальні схеми підприємства з указанням розміщення устаткування і точок підведення води, каналізації, пари, електроенергії, газу для всіх приміщень.

За допомогою попередніх технологічних розрахунків визначають наступні показники:

1) асортимент, об'єм і характеристику випускаємої продукції з урахуванням спеціалізації і виробничого кооперування підприємства;

2) об'єм переробляємої сировини і напівфабрикатів, а також відходів виробництва; кількість і типи технологічного, торгового, холодильного і допоміжного устаткування;

3) кількість штатних одиниць із розбивкою на виробничих і підсобних працівників, а також по професіях;

4) добові витрати води, палива, електроенергії на технологічні потреби;

5) режим роботи торгівельних залів і виробничих приміщень.

 

Технологічні розрахунки дозволяють встановити кількісні характеристики проектованого підприємства і підійти до розробки його об'ємно-планувальної схеми. Необхідно також визначити технологічну схему виробництва, схему взаємозв'язку приміщень, шляхів пересування виробничого і обслуговуючого персоналу, відвідувачів, потоки чистого і брудного посуду та ін.

Вибір технологічної схеми виробництва - один з основних етапів при проектуванні підприємств громадського харчування, тому що вона визначає послідовність виробничого процесу, умови і спосіб його ведення, а також необхідне технологічне устаткування.

Важливе значення має також розробка маршрутних карт, які добре ілюструють структуру виробничого процесу і послідовність операцій. Використання маршрутних карт особливо ефективно при проектуванні нової організації виробництва на реконструйованому підприємстві, де вони дозволяють зіставити показники організації виробництва, що існувала, із тими, які передбачаються.

Таким чином, у процесі технологічного проектування визначаються раціональні шляхи пересування людей і предметів при виконанні виробничих завдань, установлюються прийоми і методи вирішення технологічних планувань, які спрямовані на забезпечення оптимальних виробничих умов для приготування страв, кулінарних і кондитерських виробів високої якості і удосконалювання обслуговування при мінімальних витратах сил, часу і коштів.

Питання для самоконтролю

 

1. Як впливає тип проектуємого підприємства на виробничу програму?

2. Яка послідовність визначення виробничої програми?

3. Яка специфіка розробки виробничої програми для підприємств харчування у складі готельних комплексів?

4. Які існують спеціальні режими зберігання окремих видів сировини?

5. Основні принципи розрахунків технологічного устаткування?

6. Що визначають за допомогою попередніх технологічних розрахунків?

7. Методика розрахунків теплового устаткування?

8. Методика розрахунків холодильного устаткування?

9. Склад технологічного завдання для проектування інженерних розділів проекту?

10. Методи визначення складу та кількості виробничого персоналу.

11. Яка специфіка внутрішньогрупової структури страв для різних типів підприємств?

12. Який мінімальний склад приміщень для забезпечення функціонування різних стадій технологічного процесу приготування їжі?

13. Вплив санітарних норм на склад та площі приміщень підприємств харчування.

 


ОСНОВИ БУДІВЕЛЬНОЇ СПРАВИ ТА АРХІТЕКТУРНЕ ПРОЕКТУВАННЯ

1. Будівельні матеріали.

2. Будівлі та їх конструктивні елементи.

3. Інженерні системи життєзабезпечення будівлі.

4. Основні положення архітектурного проектування.

 

Література: 1,4,5,10,12,13.

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ

Терміни Визначення
Атріум Частина об'єму будинку у вигляді багатосвітлового простору, як пра­вило, розвиненого по вертикалі з галереями по поверхах, на які виходять приміщення різного призначення. Атріум, розвинутий по горизонталі у вигляді багатосвітлового проходу, може називатися пасажем.
Горище Простір між конструкціями покрівлі (зовнішніх стін) та перекриттям верхнього поверху.
Лоджія Перекрите та огороджене в плані з трьох боків приміщення, відкрите у зовнішній простір.
Пандус Похила полога площина, яка влаштовується для підйому (входу і в'їзду) у будинку чи споруді (наприклад, у гаражах).
Поверх мансардний Поверх, у якому приміщення розташовані в об'ємі горища, при цьому площа горизонтальної частини стелі приміщень має бути не менше ніж половина площі підлоги, а висота стін до низу похилої частини стелі - не менше 1,6 м.
Поверх надземний Поверх, позначка підлоги приміщень якого не нижче планувальної позначки землі.
Поверх підвальний Поверх, позначка підлоги приміщень якого нижче планувальної поз­начки землі більше ніж на половину висоти приміщень.
Поверх технічний Поверх для розміщення інженерного обладнання та прокладання комунікацій: може бути розташований у нижній (у т.ч. тех­нічний підпідлоговий простір), верхній (у т.ч. технічне горище) або у середній частині будинку.
Поверх цокольний Поверх, позначка підлоги приміщень якого нижче планувальної поз­начки землі на висоту не більше половини висоти приміщень, що в ньому розташовані.
Технічні приміщення Приміщення для розміщення обладнання тепловузлів, бойлерних, щитових, венткамер, комутаторів, радіовузлів, машинних відділень ліфтів, холодильних установок та ін.
Стилобат Розширена основа будинку, споруди, групи споруд.
Сходово-ліфтовий вузол Приміщення для розміщення вертикальних комунікацій сходової клітки і ліфтів.
Тамбур Прохідний простір між дверима, що слугує для захисту від проникнення холодного повітря, атмосферних опадів, пилу, диму і запахів, при вході до будинку, у сходову клітку чи інші приміщення.
Хол ліфтовий Приміщення перед входами у ліфти.
Шляхи евакуації Коридори, сходи, сходові клітки, тамбури, шлюзи та інші проходи, що забезпечують евакуацію людей, які знаходяться у будинку.

 

Вимоги до громадських будівель

1. Функціональність
2.Міцність
3.Довговічність (відносна ступень)
4.Стійкість
5.Пожежобезпечність
6.Санітарно-гігієнічні
7.Архітектурні (містобудівні)

 

 

2.2. Структурні частини (конструктивні елементи) будівлі

Функція Частини будівлі
Передача та перерозподіл навантаження від усієї будівлі Фундамент (підвалини)
Огородження приміщень від Стіни
зовнішнього простору несучі самонесучі ненесучі
Прийняття та розподіл навантаження від окремих елементів будівель, чи Опори
устаткування стовпи колони
Прийняття та розподіл Перекриття
навантаження від окремих між-   під-
елементів будівель чи устакування поверхові горищні підвальні
Захист будівлі від атмосферних впливів Дах
  покрівля горище
Сполучення між поверхами Сходи
  ліфтові шахти
Внутрішній розподіл простору в будівлі Перегородки
Освітлення приміщень природним світлом та їх провітрювання Вікна
Сполучення між суміжними приміщеннями та між приміщеннями і зовнішнім Двері
простором зовнішні внутрішні
               

 

Конструктивна схема багатоповерхової будівлі

 

1.Фундамент (підвалини);

2.Зовнішня несуча стіна;

3.Внутрішня повздовжна несуча стіна;

4.Міжповерхове перекриття;

5.Покрівля;

6.Перегородки;

7.Сходи;

8.Дах;

9.Надпідвальні перекриття;

10.Підвал.


 

 

 


2.3. Конструктивні елементи будівлі.

 

 
 


 

Вимоги до фундаментів:

· достатня міцність та стійкість на перекидання та ковзання в площині підлоги;

· опірність впливу грунтових та агресивних вод;

· морозостійкість;

· довговічність (відповідно ступеню будівлі).

 

Інформація: Глибина промерзання грунтів в Україні - 800-1200 мм

 

 

2.Стіни та перегородки

Стіни

Вимоги до стін - міцність та стійкість
- забезпечення опору теплопередачі
- довговічність та вогнестійкість
- звукоізолюючі властивості
- легкість

 


 

 


Увага! Мінімальна товщина стін для громадських будівель складає 510 мм (для цегляних).

 

 
 





Переглядів: 953

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТУВАННЯ | Вимоги до перекриття

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.031 сек.