Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТУВАННЯ

ТЕМА 1

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОЕКТУВАННЯ

1. Основні терміни та визначення.

2. Стадії проектування.

3. Підготовка до проектування.

4. Хід проектування та склад проектної документації.

5. Погодження, експертиза та затвердження проектної документації.

Література: 2,5,9.

1. ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ

Терміни Визначення
Проектні роботи Роботи, які пов'язані із створенням проектної документації для будівництва.
Проектна документація Затверджена в установленому порядку сукупність необхідних документальних матеріалів для будівництва, що вміщують креслення, розрахунки, макети, схеми, обгрунтування прийнятих рішень та інш.
ЛІцензія Спеціальний дозвіл на право здійснення окремих видів діяльності.
Інвестор Юридична (фізична) особа, яка приймає рішення про вкладення власних, запозичених або залучених коштів у формі капітальних вкладень в об'єкти будівництва.
Замовник Інвестор або його довірена особа, що укладає договір (контракт) на проектування та будівництво об'єкта, контролює його виконання та здійснює інші функції на підставі встановлених чинним законодавством повноважень.
Інвестиції Всі види майнових та інтелектуальних цінностей, які вкладаються в об'єкт підприємницької чи інших видів діяльності.
Недержавні капітальні вкладення Інвестиції, що фінансуються за рахунок коштів інвесторів з недержавними формами власності.
Черга будівництва Частина будови, визначена проектом або робочим проектом, що забезпечує випуск продукції або надання послуг.
Тендер Форма розміщення замовлення на виконання будівництва об'єкта, що передбачає відбір підрядника шляхом оцінки його пропозицій і умов, на яких він згоден виконати замовлення.
Конкурс Форма розміщення замовлення на проектування з метою відбору оптимального проектного рішення та проектувальника для даних умов.

 

БУДІВНИЦТВО (нове) Будівництво на вільних від забудови територіях житлових (нове) та громадських будинків, об'єктів комунально-побутового призначення, підприємств, інженерно-транспортних комунікацій і споруд для надання послуг або створення нових виробничих потужностей.
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації інвестицій.
УЧАСНИКИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ громадяни та юридичні особи України, інших держав, які забезпечують реалізацію інвестицій як виконавці замовлень або на підставі доручень інвестора (підрядники, замовники, проектувальники, постачальники, посередники, виготовлювачі та ін.).
ІНЖИНІРІНГ інженерно-консультаційні послуги: техніко-економічне дослідження, обгрунтування, розрахунки; технічний нагляд і супровід; організація виробництва та управління; проектування нової технології, експлуатація, консультації.
ВИДИ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ 1.Передпроектна документація (ПД). 1.1.Техніко-економічне обгрунтування (ТЕО). 1.2.Техніко-економічний розрахунок (ТЕР). 1.3.Ескізний архітектурний проект (ЕП). 2.Проектно-кошторисна документація (ПКД). 2.1.Одностадійна – робочий проект (РП). 2.2.Двостадійна – проект (П) і робоча документація (РД).
ДОГОВІР (КОНТРАКТИ) НА РОБОЧИЙ ПРОЕКТ (ПР) основний організаційно-правовий документ, який регламентує взаємовідносини між замовником і проектувальником. ß Може укладатися на виконавця РП: - комплекс ПР; - окремі стадії; - окремі розділи.

 

2. Стадії проектування

2.1.Основні положення.

Стадії проектування встановлюються інвестором (Замовником) спільно з проектувальником
¯    
в залежності від архітектурної, технічної і екологічної складності об’єкту, вимог місцевих органів містобудування та архітектури, вартості будівництва об’єкту. Þ При цьому затвердженню підлягає тільки одна стадія.
¯    
В окремих випадках замовник має право доручити проектувальнику виконати на будь-яку ділянку території ескізні передпроектні проробки без спеціального дозволу, вихідних даних та попередніх погоджень з органами місцевого самоврядування.
     
За дорученням Замовника проектувальник може виконувати додаткові проектні роботи, які не передбачені цим документом, передпроектні дослідження та пророблення, які пов’язані із розглядом інвестиційних намірів інвестора. ¬ Склад і обсяг цих робіт визначається інвестором (замовником).  
Роботи виконуються за додаткову оплату.
Керівники проектних організацій та інших юридичних підрозділів, (незалежно від форм їх власності), повинні призначити відповідними наказами чи угодами авторів (головних архітекторів та головних інженерів проектів) на розробку всіх стадій проектування. Þ Відповідальною особою за технічні, економічні і екологічні якості проекту у цілому є головний архітектор проекту (ГАП) чи головний інженер проекту (ГІП).
    ß
ГАП (ГІП) готує договори, координує дії виконавців, веде переговори із замовниками, субпідрядниками і підрядниками та є одночасно і автором проекту, тобто проект створюється під його безпосереднім керівництвом і при безпосередній участі.

 

2.2.Ескізний проект.

Ескізний проект Містить принципові рішення містобудівних, архітектурних, художніх, функціональних, екологічних вимог, підтверджує принципову можливість створення об’єкту, визначає його вартість. Þ Розробляється: - на замовлення замовника; - або конкурсна основа. Конкурсна форма проектування передбачає проведення відкритого або закритого конкурсів, які проводяться згідно з вимогами положення про архітектурні і містобудівні конкурси. Переможцям конкурсу надається право на подальше розроблення наступних стадій проектування та їх реалізацію  
У складі графічної частини та пояснювальної записки ескізного проекту для обгрунтування прийняття архітектурних рішень за завданням на проектування можуть додатково виконуватися інженерно-технічні та конструктивні розробки, схеми інженерного забезпечення об’єкту і обгрунтування ефективності інвестицій.
  ß    
Ескізний проект після схвалення органами містобудування та архітектури або затвердження є основою для подальшого розроблення проектної документації.

 

.

 


2.3. Стадія “Проект”.

 

Проект Þ Розробляється на підставі вихідних даних та завдання на проектування, погодженого ескізного проекту (за його наявності).
Þ Розділи проектів розробляються без надмірної деталізації у складі та обсязі, достатньому для обгрунтування проектних рішень, визначення обсягів основних будівельно-монтажних робіт, потреб в обладнанні, будівельних конструкціях, матеріалах, паливно-енергетичних, трудових і інших ресурсах, положень по організації будівництва, а також визначення базисної кошторисної вартості будівництва та капітальних вкладень (розрахункова кошторисна вартість будівництва).

ß

Матеріали проекту у повному обсязі передаються замовнику генеральним проектувальником у чотирьох примірниках, а субпідрядним проектувальником - генеральному проектувальнику у п’яти примірниках.
Генеральний проектувальник несе відповідальність за якість, техніко-економічний та екологічний рівень проекту в цілому, субпідрядний проектувальник - за якість, техніко-економічний та екологічний рівень розділів проекту, які він розробляє.

 

 

Склад та зміст проекту на будівництво об’єктів цивільного призначення Пояснювальна записка з вихідними даними;
Архітектурно-будівельне рішення, генплан, благоустрій території, схема транспорту (за необхідності) (опис та основні креслення.
Технологічна частина (опис та плани з устаткуванням).
Рішення по інженерному обладнанню та зовнішніх інженерних мережах (напрямки трас).
Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС) (за необхідності, яка визначається за участю державних органів охорони навколишнього природного середовища) .
Організація будівництва.
Кошторисна документація.
Відомості обсягів робіт.
Демонстраційні матеріали, макети (відповідно до завдання на проектування).

 

2.4. Робочий проект

 

 

Робочий проект - суміщена стадія проектування призначення погодження проектної документації
будівництво об’єкту
ß    
виконується    
ß    
Робочий проект виконується на підставі погоджених передпроектних пророблень, завдання на проектування та архітектурно-планувального завдання, вихідних даних і технічних умов на підключення інженерного забезпечення.

 

 

Склад робочого проекту - пояснювальна записка. - робочі креслення. - кошторисна документація. - проект організації будівництва.
  Всі матеріали робочого проекту видаються замовнику в 4-х примірниках.

 

 

2.5. Робоча документація

ß

Робоча документація розробляється після завершення попередньої стадії проектування.


 

Cклад робочої документації (РД) для будівництва · робочі креслення, які розробляються згідно з вимогами державних стандартів.
· паспорт оздоблювальних робіт.
· кошторисна документація.
· відомість обсягів будівельних та монтажних робіт.
· збірники специфікацій обладнання, виробів і матеріалів.
· опитувальні листи та габаритні креслення на відповідні види обладнання, що не є серійним.
Обсяг та деталізація робочих креслень повинні відповідати вимогам стандарту «Склад проектної документації для будівництва» (СПДБ) і бути доведені до мінімально необхідності.

Робоча документація видається Замовнику в 4 х екземплярах

 

УВАГА! Державні стандарти, креслення типових конструкцій, виробів та вузлів, на які є посилання в робочих кресленнях, а також проекти масового застосування тимчасових будівель та споруд до складу робочої документації не входять і проектувальником Замовникові не передаються.

 


 

 
 


3. Підготовка до проектування

 

 


 




 

 

УВАГА! Право на розроблення проектної документації мають: Юридичні та фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності, які мають відповідну ліцензію (далі - проектувальник). Проектна документація грунтується на положеннях чинного законодавства, підзаконних актів та відповідає вимогам нормативних документів.

 

3.2. Зміст завдання на проектування (ЗП).

 

   
 
 
 

  Розробляється Замовником спільно з проектувальником.
  Затверджується керівником організації Замовника (інвестора).

 

 

Форма та основні положення та питання ЗП

Затверджую _______________________ (посада, ПІБ керівника юридичної особи-замовника на проектування) _______________________ (число, місяць, рік)   Затверджую _______________________ (посада, ПІБ керівника юридичної особи-інвестора) _______________________ (число, місяць, рік)

 

 

будівництва, реконструкції, розширення, техпереоснащення

(непотрібне закреслити)

 

_______________________________________________________________________________________

(найменування об’єкта, його адреса, адміністративний район)

 

1. Замовник на проектування  
2. Інвестор  
3. Генпроектувальник  
4. Генпідрядчик  
5. Підстави для предпроектної стадії  
6. Підстави для проектування  
7. Стадійність проектування  
8. Роки будівництва  
9. Найменування предпроектної документації та вимоги до її варіантності  
10. Вимоги проведення проектування на конкурсній основі  
11. Вимоги по черговості будівництва  
12. Вимоги щодо виділення пускових комплексів  
13. Потужність: кількість квартир, місць, в метрах загальної площі, одиниць продукції, послуг тощо  
14. Номенклатура продукції, що випускатиметься  
15. Призначення вбудовано-прибудованих приміщень з їх потужностями (первинне обслуговування – за погодженням)  
16. Склад будівель і споруд комплексу  
17. Принципові вимоги до основних конструктивних рішень, матеріалів несучих та огороджуючих конструкцій, опорядження будівлі  
18. Особливі умови будівництва (високий рівень грунтових вод, зсувна зона, осідаючі грунти тощо)  
19. Основні вимоги до технологічного обладнання  
20. Основні вимоги до інженерного обладнання  
21. Вимоги до застосування нової техніки, нової технології  
22. Вимоги до декоративного оформлення та реклами  
23. При проектування рахувати: – знесення зелених насаджень за рішенням райдержадміністрації (номер і дата)  
– знесення будинків, будівель, споруд, що потрапляють на територію будівництва (найменування)  
– перекладання інженерних комунікацій з території будівництва (найменування)  
– матеріали технічного обстеження і технічного висновку по конструкціях будівель і споруд, що підлягають реконструкції (виконавець, дата)  
– технічні умови міських експлуатаційних служб на приєднання об’єкта до міських інженерних систем і комунікацій (номер і дата)  

 

Керівник юридичної особи-замовника на проектування _______________________ (Прізвище, підпис, дата)   Керівник юридичної особи генпроектувальника _______________________ (Прізвище, підпис, дата)
УВАГА ! За потребою: погоджують зацікавлені організації

 


 

3.3. Технічні умови (ТУ).

 

 
 

  Замовляються в міських експлуатаційних службах.

 

 

Основні ТУ

 

ТУ на приєднання об’єкту до міських систем Служба-організація
1. Водопостачання Об’єднання водопровідно-каналізаційного господарства
2. Каналізація Об’єднання водопровідно-каналізаційного господарства
3. Теплопостачання Підприємство теплових мереж міста
4. Газопостачання (за потребою) Виробниче об’єднання газового господарства
5. Телефонізація Міське підприємство “Електрозв’язок”
6. Радіофікація Міська радіотрансляційна мережа
7. Електропостачання Енергопостачаюча компанія (підприємство кабельних мереж)
8. Зовнішнє освітлення Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення (Міськсвітло)
9. Дощова каналізація Комунальне об’єднання по експлуатації автомобільних шляхів та споруд
10. Цивільна оборона Штаб цивільної оборони міста
11. Питання дорожнього руху та організації будівництва ДАІ ГУ МВС по місту

 

Строки дії ТУ мають бути не менше за нормативну тривалість проектування та будівництва, але не більше 2-х років.

 


 

3.4. Архітектурно-планувальне завдання (АПЗ).

 

Загальні дані 1. Замовник на проектування (інвестор).
2. Підстави для передпроектної стадії.
3. Підстави для проектно-пошукових робіт.
4. Стадійність проектування (ТЕО, ТЕР, ЕП) (РП, П та РД, ПЗ – після затвердження передпроектної документації).
5. Площа ділянки, га (в орієнтовних межах для проектування).
6. Охоронні зони території та об’єкта.
7. Склад комплексу.

 

 

Містобудівні вимоги та умови 1. Врахувати такі положення діючого проекту детального планування або затвердженого проекту забудови: ______
2. Врахувати (питання орієнтації, містоутворюючі фактори, композиційні зв’язки тощо): _________________________
3. Умови раціонального використання території (блокування, підземний простір, надбудова): __________________
4. Дорожньо-транспортні вимоги (під’їзди, підземні переходи, транспортні розв’язки, розробка транспортних схем тощо): __________________________________________
5. При вирішенні фасадів рекомендувати (матеріали та колір зовнішнього опорядження, включаючи покрівлю, пластику; заходи, що виключають самовільне скління лоджій та балконів тощо): ________________________________
6. Рекомендації щодо зовнішнього дизайну (реклама на даху, стінах, наземна, світлова; вивіски, підсвічування, об’єкти дизайнерського обладнання тощо): ____________
7. Вимоги щодо благоустрою та озеленення (малі форми архітектури, ландшафт, рельєф тощо): _______________
8. Організаційні умови (варіантність розробок, необхідність проведення додаткових досліджень, розробок тощо): ___
9. Узгодити _______________________________________ (вид документації) з такими організаціями _____________
10. Виконати технічні умови міських експлуатаційних служб щодо приєднання об’єкта до міських інженерних комунікацій і систем
11. Особливі умови
  4. Хід проектування та склад проектної документації  
       

 

 

4.1. Порядок розроблення проектної документації

 

Розробляється завдання на проектування, архітектурно-планувальне завдання з додержанням чинного законодавства України та нормативних документів, збираються вихідні дані

 

Завдання на проектування затверджує замовник (інвестор), погоджує проектувальник

 

Виконуються проектні або проектно-пошукові роботи виконуються на підставі договорів (контрактів), укладених між замовниками і проектувальниками

 

При розробленні проектної документації для будівництва об’єктів цивільного призначення враховуються рішення, прийняті в затвердженій у встановленому порядку містобудівній документації (схеми і проекти районного планування, генеральні плани населених пунктів, проекти детального планування).


4.2. Організаційно-технологічна схема проектування об’єктів цивільного призначення

 
 

 

І-й етап – розробка ПД (на прикладі ЕП)


 
 

 

 


 


ІІ-й етап – розробка ПКД


 

 

4.3. Склад проектно-кошторисної документації

 

4.3.1. Зміст пояснювальних описів та основних креслень у складі пояснювальної записки (том ПЗ).

 

Пояснювальні описи по розділам

 

Архітектурно-будівельні рішення 1. Рішення та основні показники по генеральному плану, благоустрою та озелененню. Короткий опис обгрунтування архітектурних рішень та їх відповідність функціональному призначенню з урахуванням містобудівних вимог. Рішення по оздобленню будинку, споруди. 2. Основні рішення по прийнятій конструктивній схемі об’єктів (матеріали стін, перекриттів, покрівлі), обгрунтування застосованих типів фундаментів та інших конструкцій, теплоефективність огороджувальних конструкцій.
Технологічна частина 1.Коротка характеристика і обгрунтовані рішення механізації та автоматизації технологічних процесів, показники завантаження устаткування. 2.Технологічні процеси та операції. 3.Результати розрахунків чисельного та професійно-кваліфікаційного складу виробничого персоналу.

 

Рішення по інженерному обладнанню 1. Обгрунтування принципових рішень по інженерному обладнанню - опаленню, вентиляції, кондиціонування повітря, газопостачанню, водопостачанню і каналізації; електрообладнанню, електроосвітленню, захисту від блискавок, зв’язку, пожежній та охоронній сигналізації, сигналізації, радіофікації, телебаченню, автоматизації санітарно-технічних пристроїв, диспетчеризації, обладнанню перемичково-переговорними пристроями (для житлових будинків), вимоги по енергозбереженню. 2. Заходи по захисту від блукаючих струмів та по антикорозійному захисту. 3. Інженерні рішення по протипожежним заходам.

Загальна рекомендація: пояснювальна записка повинна бути викладена якомога стисліше.

 

Основні креслення

· ситуаційний план в масштабі 1:5000, 1:10000; · схема генерального плану або генеральний план на топографічній основі в масштабі 1:500, 1:1000; · принципові рішення по вертикальному плануванню, благоустрою та озелененню; · план трас зовнішніх інженерних мереж та комунікацій; · плани трас внутрішньоплощадкових мереж і споруд до них; · інтер’єри основних приміщень (розробляються додатково згідно із завданням на проектування); · каталожні аркуші при використанні проектів масового застосування; · архітектурні та конструктивні рішення (плани поверхів, фасади і розрізи); · технологічні плани або плани розміщення (розташування) основного устаткування; · принципові схеми улаштування інженерного обладнання (опалення, вентиляції, холодного та гарячого водопостачання, каналізації, водостоків, електрообладнання, газо- та холодопостачання, кондиціонування повітря, зв’язку та сигналізації, автоматизації інженерного обладнання, пило- та димовидалення, сміттєвидалення); · інші, згідно специфіки об’єкту.  

 

 

4.3.2. Склад робочих креслень (РД)

 

Найменування розділу (основні) Маркування (шифр)
Генеральний план ГП
Технологія виробництва ТХ
Технологічні комунікації ТК
Електроосвітлення внутрішнє ЕО
Електроосвітлення зовнішнє ЕЗ
Холодопостачання ХП
Теплопостачання ТП
Система зв’язку СЗ
Архітектурно-будівельні рішення та розділення основного компоненту АБ: АБ
- архітектурні рішення АР
- інтер’єри АІ
- конструкції залізобетонні КЗ
- конструкції металеві КМ (КМД)
Опалення, вентиляція і кондиціювання повітря ОВ
Внутрішні водопровід і каналізація ВК
Автоматизація + найменування розділу А…
… та інші за необхідністю  

 

Кожний розділ РД починається листом загальних даних, який містить: · відомість робочих креслень комплекту; · відомість матеріалів, що додаються; · відомість використаних нормативних документів та матеріалів, на які є посилання; · підпис ГІПа (ГАПа) про відповідність розділу діючим нормам та правилам; · витяги з пояснювального опису.

 

 

4.3.3. Збірник специфікації устаткування (ЗСУ)

 


 

4.3.4. Зведена відомість матеріалів (ЗВМ)

 


 


 
 

4.3.5. Кошторисна документація (кошторис будівництва)

 

Основний зміст ЗКР

 
 

  № глав Витрати
Розділ А. Базисна вартість будівництва
  Підготовка території будівництва.
  Основні об’єкти будівництва.
  2.1 Загальнобудівельні роботи.
  2.2 Електротехнічні роботи.
  2.3 Сантехнічні роботи.
  2.4 Зв’язок та сигналізація.
  2.5 Устаткування, меблі та інвентар.
  Об’єкти підсобного та обслуговуючого призначення.
  Об’єкти енергетичного господарства.
  Об’єкти транспортного господарства та зв’язку.
  Зовнішні мережі та споруди водопостачання, каналізації, теплопостачання та газопостачання.
  Благоустрій і озеленення території.
  Тимчасові будівлі та споруди.
  Інші роботи та витрати.
  Утримання дирекції (технічний нагляд) об’єкта, що будується, та авторський нагляд.
  Підготовка експлуатаційних кадрів.
  Проектні та вишукувальні роботи.
Розділ Б. Кошти на компенсацію витрат, пов’язаних із ринковими умовами проведення будівництва
  Обов’язкові платежі (податки та збори).
  Резервний компенсаційний фонд Замовника.
Усього по розділу Б:
Загалом сума витрат на будівництво:

 

5. Погодження, експертиза та затвердження проектної документації

 

5.1. Загальні положення.

 

Загальна схема погодження, експертизи та затвердження

проектної документації

 



 

У випадках, коли у проектній документації на реконструкцію не передбачаються зміни містобудівних умов, фасадів будинків, умов транспортних зв’язків, інженерного забезпечення, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, а також не порушуються вимоги чинних нормативних документів по проектуванню, погодження проектної документації не проводиться, а експертиза проводиться згідно з чинними нормативними актами.

 

При реконструкції та технічному переобладнанні необхідне погодження з органами містобудування та архітектури у разі:

 

· зміни колірного рішення фасадів будинків; · зміни архітектурних рішень, які впливають на характер навколишньої забудови, який складався раніше; · заміна конструктивних рішень, які можуть викликати небезпечні ситуації в майбутньому при зміні умов експлуатації.

 

 

5.2. Узгоджувальні інстанції та служби.

 

· Містобудівна рада;

· Генеральна підрядна (будівельна) організація (стадії П та РП);

· Державні органи по охороні навколишнього середовища (за необхідністю);

· Організації охорони та реставрації пам’яток історії культури та історії, державні та національні заповідники (при розміщенні у відповідних охоронних зонах);

· Управління генплану міста;

· Управління інженерного обладнання та підготовки території міста;

· Органи санітарно-епідеміологічного нагляду;

· Міські експлуатаційні служби (які видавали ТУ);

· Управління ДАІ та УПО, ГУ МВС по місту;

· Організації зеленого господарства (за необхідністю);

· Інші інстанції та організації, інтереси яких зачіпаються при будівництві об’єкту.

 

УВАГА! Погодження проводить Замовник при обов’язковій участі проектувальника.

 

  Робоча документація, виконана у відповідності з затвердженою стадією, погодженню не підлягає, крім інженерних мереж, які погоджуються з відповідними органами місцевого самоврядування. Проектна документація (ЕП, П, РП) до її затвердження підлягає обов’язковій незалежній експертизі згідно з чинним законодавством.

 

5.3. Експертиза проектів та робочих проектів.

 

Види ескпертиз

 


 

Подання проектної документації на погодження, експертизу та затвердження є обов’язком замовника і виконується за його рахунок. Проектувальник зобов’язаний захищати проектні рішення.

Організації (служби, підрозділи), що виконували експертизу і видавали рекомендації, несуть відповідальність за висновки, на підставі яких інвестор (замовник) приймає своє рішення про затвердження проектної документації.


 

Внесення зміни в ескізні проекти і проекти:

ß

1. відповідно до рішень містобудівної Ради або органів містобудування та архітектури обов’язкові зміни архітектурних рішень повинно відбуватися тільки в разі порушення нормативних актів та вимог архітектурно-планувального завдання на проектування. Зауваження до архітектурно-планувальних рішень, що не обумовлені попередніми вимогами, мають рекомендаційний характер. 2. відповідно до зауважень експертизи повинні вноситись зміни, пов’язані з порушенням нормативних вимог та ті, по яких замовник та автори проекту не мають обгрунтованих заперечень. Остаточне рішення приймає затверджуюча інстанція.

 

 

5.4. Затвердження ПД

 

Затвердження проектної документації інвестором (замовником) є фактом прийняття під його відповідальність рішень, передбачених у документації, при цьому:

* для всіх інвесторів незалежно від форми власності та характеру джерела інвестування – перед державою за дотримання обов’язкових вимог нормативних документів, порядку погодження та експертизи нормативної документації;

* для інвесторів, що використовують державні бюджетні та позабюджетні кошти – перед державою за дотримання вимог державної інвестиційної політики з питань раціонального використання фінансових, матеріально-технічних та трудових ресурсів. Інвестори, що використовують власні кошти, відповідальність за назване несуть перед власниками коштів, які використовують для інвестицій.

 

Затвердження фіксується у офіційному документі у формі наказу (розпорядження або рішення). В документі про затвердження наводяться основні дані та техніко-економічні показники.


 

Склад основних даних і техніко-економічних показників, що включаються у розпорядчий документ про затвердження проекту на будівництво громадських будівель Найменування будівлі, її місцерозташування;
Характер будівництва (нове будівництво, реконструкція);
Загальна базисна кошторисна вартість будівництва, у т.ч. кошторисна вартість будівельно-монтажних робіт;
Техніко-економічні показники будинку: – площа ділянки; – площа забудови; – потужність, місткість, пропускна спроможність; – вартість одиниці виміру; – будівельний об’єм будинку ( в т.ч. підземний); – загальна площа; – нормована площа, корисна площа; – загальна кількість працюючих.
Прізвище головного архітектора проекту, авторів проекту;
Зміни архітектурних рішень, які впливають на характер навколишньої забудови, який складався раніше;
Зміни конструктивних рішень, які можуть викликати небезпечні ситуації в майбутньому при зміні умов експлуатації.

 

Питання для самоконтролю

1. Які суб’єкти приймають участь у процесі проектування.

2. Ким розробляється Завдання на проектування і які основні положення в нього включаються.

3. Що входить до складу вихідних даних.

4. Які існують стадії проектування і в яких випадках вони використовуються.

5. Хто визначає стадійність проектування.

6. Яка інформація відображається в пояснювальній записці стадії «П» для ПГХ.

7. Які технологічні креслення розробляються у складі робочої документації на будівництво.

8. Функції та роль головного архітектора (інженера) проекту.

9. З якими організаціями погоджується проект на стадії «П».

10. Що включає в себе поняття «Затвердження проектної документції».



Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. V. Завдання.
  3. VII. Етап проектування
  4. VII. Етап проектування
  5. VІ. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.
  6. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  7. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
  8. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  9. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
  10. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  11. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  12. Аудит, його мета та завдання




Переглядів: 4519

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління комунікаційними процесами | Фундамент.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.037 сек.