Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ряд Совоподібні.

Хижі нічні птахи.

Ряд нараховує біля 200 сучасних видів, поширених на всіх континентах, за винятком Антарктиди та деяких ізольованих островів. В Україні живе близько 13 видів совоподібних.

Вони мають великі очі, у більшості — бінокулярний зір;

Це нагніздні птахи;

Оперення м’яке і пухке;

Пальці ніг вкриті волосовидними пір’їнками і щетинками;

Сови — осілі або кочові птахи.

Сови здаються людині мудрими завдяки своєму задумливого і мрійливому погляду, спрямованого всередину себе, а також завдяки своїй здатності бачити в темряві. Найбільша сова – євразійський пугач. Висота його – 75 см, вага до 4,5 кг, розмах крил – до 190 см. Найменша сова – розміром з горобця. Наприклад, перуанська карликова сова має зріст 15 см, важить всього 30 грам.

Сови харчуються великою різноманітністю видобутку, включаючи ссавців, інших птахів, комах і рептилій. Очі сови зафіксовані в очницях. Це означає, що совам потрібно повернути голову, щоб подивитися в тому чи іншому напрямку. Вона може повертатися на 270 градусів у будь-якому напрямку, тобто сова може дивитися через плече. Сови – далекозорі птиці, вони не можуть бачити чітко в декількох сантиметрах від їхніх очей. Багато видів сов мають спеціальні пір'я, пристосовані для безшумного польоту. Це допомагає їм звести до мінімуму звук, видаваний крилами.

Сова вухата – це сова середнього розміру (менша за ворону сіру). Забарвлення досить строкате з домінуванням рудих тонів. Спина сірувато-бура з рудим відтінком, груди і черевце руді або жовтуваті з продовгуватими чорними смугами, які перекреслені плоскими поперечними штрихами. Низ черевця і підхвістя білі. Хвіст знизу жовтуватий з рівномірною темною смугастістю. Очі жовто-помаранчеві. Дзьоб темно-сірий або чорнуватий. Лицевий диск рудо-сіруватий, обрамлений білою і чорною смугами. Довкола очей чорні півмісяці зі сторони дзьоба. Під дзьобом чорне пір'я. Між очима білі валики у вигляді півмісяців. Пір'яні «вушка» довгі. Коли птаха сидить, вона добре відрізняється від інших своєю манерою сидіння – стовпчиком з витягнутими вертикально вверх пір'яними вушками. Самки більші самців, але забарвлені так само.

Сова сіра – корисний птах (знищує мишовидних гризунів). В Україні звичайний осілий птах Полісся, Лісостепу, Криму й Карпат. У степовій зоні – рідкісний. Птах середніх розмірів, приблизно з ворону сіру з короткими крилами і коротким заокругленим хвостом. У природі відрізняються від інших сов розмірами, великою крутою головою без «вушок». Пухові пташенята в першому вбранні білі з вохристим відтінком на спині. Довкола очей круглі сіруваті плями. Забарвлення голови світліше ніж забарвлення грудей.

Сова болотяна – вид птахів роду вухаті сови, птах середніх розмірів (трохи більша за голуба), схожа на сову вухату. Забарвлення з домінуванням жовтуватих або вохристих тонів. Верх рудо-бурий, низ світлий з вузькими продовгуватими плямами (без поперечних штрихів). Низ грудей, черевце і підхвістя білі. «Вушка» дуже маленькі, ледь помітні (вночі їх притискає). Лицевий диск рудий з ледве помітними бурими штрихами, не обмежений, через що, часто зливається. На відміну від багатьох інших сов часто полює вдень, зазвичай же в сутінках. Навесні при світлі заходу сонця можна побачити характерний шлюбний політ самця з різкими зниженнями і підйомами, крутими поворотами, з повільними і глибокими помахами крил, серіями ударів крилами перед собою в піке.

Пугач звичайний – осілий птах. Одна з найбільших сов, яка поступається у розмірах лише рибному пугачу. Активний у сутінках і вночі. Токування відбувається наприкінці зими. Гніздиться по глухих ярах, берегових урвищах, скельних виходах, рідше в лісах і на болотах. Яйця відкладає в кінці лютого – на початку березня. Гнізда влаштовує на глухих ділянках лісів, байраків чи скельних виходів на землі в нішах, на виступах або під коріннями дерев і чагарників. Пташенята у першому пуховому вбранні мають біле забарвлення. Спектр живлення пугача дуже різноманітний, переважають птахи, дрібні гризуни та їжаки.




Переглядів: 3292

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ряд Соколоподібні. | VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.