Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Решета і сита

Порядок виділення класів при грохоченні

У залежності від розташування сит на грохоті розрізняють такі засоби виділення класів.

Від дрібного до крупного - сита розташовані послідовно в одній площині. Прямування матеріалу відбувається від сит із меншими отворами до сит із великими отворами, при цьому виділяються спочатку дрібні класи, а потім крупні (рисунок 14-3,а). Переваги цього засобу - полегшення нагляду за роботою грохоту і його ремонту, невеличка висота установки грохоту. Недоліки - знижена якість грохочення, перезмільчення крупних шматків вугілля при проходженні по всіх ситах, швидке зношування першого сита, значна довжина грохоту. Порядок виділення класів від дрібного до крупного застосовують при грохоченні сухого вугілля.

Від крупного до дрібного - сита на грохоті розташовані каскадно, одне під іншим (рисунок 14-3,б). Прямування вугілля відбувається від сит із великими отворами до сит із меншими отворами. Переваги цього засобу - зменшення здрібнювання вугілля і зносу сит, підвищення якості грохочення. Недоліки - трудність нагляду за роботою грохоту і його ремонту, складність конструкції і велика висота грохоту, вузький фронт розвантаження класів. Порядок виділення класів від крупного до дрібного одержав широке поширення на вуглезбагачувальних фабриках і установках (сортуваннях).

Комбінований (рисунок 14-3,в) - по своїх перевагах і недолікам займає проміжне положення між двома попередніми засобами грохочення.

 

Рис. 14‑3 – Засоби виділення класів

Робочою частиною грохоту, на котрій безпосередньо відбувається процес грохочення, є решето або сито, що утворює поверхню грохоту , що просіває. Крім грохотів, решета і сита застосовуються в якості робочої поверхні у різноманітних збагачувальних машинах і апаратах.

Колосникове решето складаються з ряду паралельно розташованих колосників різноманітного перетину. Розмір отворів колосникових грат визначається шириною щілини між колосниками. Форма перетину колосників впливає на якість роботи грохоту.

Колосникове решето і грохоти мають обмежене застосування в основному на ямах привізного вугілля для попереднього грохочення, а також для мокрого грохочення. Колосникове решето має щілину більш 50 мм. Недолік колосникового решета - малий живий перетин.

Коефіцієнтом живого перетину решета (сита) називають відношення площі всіх отворів до загальної площі решета (сита).

Аркушеві сита виготовляють з аркушевої сталі зі штампованими або свердловинними отворами. При штампуванні отвори роблять розширеними донизу, що покращує проходження часток через отвори. Товщина сита залежить від розміру. Переваги аркушевих сит - щодо тривалий термін служби, міцність, жорсткість. Недоліки - мала площа живого перетину і порівняно велика маса. Аркушеві сита застосовують на грохотах для попереднього і підготовчого сухого і мокрого грохочення.

Дротові сита виготовляють із сталевого дроту з квадратними і рідше з прямокутними отворами. По засобу виготовлення дротові сита бувають:

рифлені (Р), у яких дроти основи і утка мають вигин рифлення в місцях переплетення;

складнорифлені (СР), у яких дроти основи і утка мають додаткові вигини рифлення по сторонах осередку;

частково рифлені (ЧР), у яких дроти утка мають додаткові вигини, а дроти основи, як у простих сит.

Переваги дротових сит - порівняно великий живий перетин, висока якість грохочення і малої маси; недолік - швидкий знос дротів (особливо в місцях з'єднань). Дротові сита застосовують для класифікації на середні і дрібні класи.

Гумові сита струнного типу складаються зі значних гумових шнурів і підтримуючих планок, що забезпечують необхідний крок між гумовими струнами. Сита можна встановлювати на грохотах будь-яких типів. Розмір отвору гумових сит 6; 12; 20; 25 мм; діаметр шнура 6; 10; 12; 15 мм. Переваги гумових струнних сит - щодо високий термін служби, підвищена продуктивність, зниження рівня шуму і перезмільчення в процесі грохочення, можливість розсіву вугілля, що має високу вологість; недолік - налипання матеріалу на струни і планки, що призводить до зниження ефективності класифікації.

Сита струнно-тросові виготовляють з оцинкованого троса діаметром 2,2-4 мм. Поверхня, що просіває, складається з окремих секцій (карт).

Сита струнно-дротові виготовляють із дротових струн діаметром 1,8-2 мм, що розташовуються уздовж грохоту. Сито призначене для сухої класифікації вугілля із підвищеною вологістю по крупності 13 мм.

Щілинні сита виготовляють із латуні або нержавіючої сталі трапецієподібного перетину. Розмір отворів сит 0,3; 0,5; 0,75 і 1,0 мм. Щілинні сита міцні, але мають малий коефіцієнт живого перетину (9-27%). Їх застосовують для збезводнювання продуктів збагачення.

При збезводнюванні дрібних і тонких класів вугілля на грохотах використовують сітки тканинні «Луганка», «Волна» і «Южанка».




Переглядів: 1022

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення і види грохочення | Класифікація грохотів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.