Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація грохотів

Визначення ефективності процесу грохочення

Основні фактори, що впливають на процес грохочення

На процес грохочення впливають розмір і форма отворів сита і часток гірничої маси, відносна площа живого перетину сита, утримання у вихідному матеріалі важких зерен, вологи і глинистих домішок, кут падіння часток на сито, їхня щільність, відносна швидкість і напрямок прямування, а також товщина шару класифікуємого вугілля.

Ефективність роботи грохотів визначається коефіцієнтом корисної дії (КПД).

Коефіцієнтом корисної дії , %, грохоту називають відношення маси , т, підгратного продукту, отриманого при просіванні, до його маси , т, у вихідному живленні:

або

де – вихід підгратного продукту, %;

b – утримання підгратного продукту у вихідному живленні.

По характеру прямування поверхні , що просіває , грохоти поділяють на нерухомі, із прямуванням окремих елементів поверхонь, що просіюють, і рухливі.

По розташуванню поверхні, що просіює - на похилі і горизонтальні.

Відповідно до форми поверхні , що просіває - на плоскі, із перемінним кутом нахилу, дугові, конічні, циліндричні (барабанні).

У залежності від насипної щільності матеріалу, що грохотиться рухливі грохоти поділяють на три типи: легкі, середні і важкі. Рухливі грохоти характеризуються також видом механізму, що призводить у коливальне прямування поверхню, що просіває, і характером самих коливань. Тип і виконання грохоту, що визначають траєкторію коливань, позначають буквами і цифрами. Початкова буква Г позначає грохот, наступна характеризує виконання: И - із круговими або близькими до них коливаннями; С - із прямолінійними коливаннями; ИС - із близькими до прямолінійних коливаннями. Остання буква визначає тип грохоту: Л - легкий; С - середній; Т - важкий.

Перша цифра в умовному позначенні показує ширину поверхні , що просіває: 2 - 1000 мм; 3 - 1250 мм; 4 - 1500 мм; 5 - 1750 мм; 6 - 2000 мм; 7 - 2500 мм; 8 - 3000 мм; 9 - 3550 мм; 10 - 4000 мм; друга - число ярусів сит.

Нерухомий колосниковий грохот для сухого грохочення складається з колосників, скріплених між собою поперечними стрижнями з гайками на кінцях. Колосникові грохоти застосовують для попереднього грохочення, відділення значних шматків при розвантаженні вугілля на приймальних устроях.

Гідрогрохоти ГГЛ2 і ГГЛ3 призначені для мокрого підготовчого грохочення. Гідрогрохот ГГЛ1 на відміну від грохоту ГГЛ2 не має під решетом дугових сит для знешламування підгратного продукту. Переваги гідрогрохотів - велика продуктивність, високий КПД (до 95%), простота конструкції і відсутність динамічних навантажень на фундамент.

Інерційний грохот складається з похило розташованого короба із ситами, дебалансного віброзбуджувачами, пружинних амортизаторів, електродвигуна і клиноременної передачі. На амплітуду грохоту можна впливати, змінюючи масу дебалансу або положення його центру ваги. Інерційні грохоти з дебалансним віброзбуджувачем випускають легкого і важкого типів.

Грохоти інерційні легкого типу ГИЛ42 і ГИЛ43 монтують на пружинних опорах або підвісках. Грохоти ГИЛ42 і ГИЛ43 застосовують для підготовчого й остаточного грохочення вугілля і антрацитів.

Грохоти інерційні важкого типу ГИТ51 і ГИТ71 монтують на пружинних опорах або підвісках. Грохоти типу ГИТ застосовують для попереднього грохочення.

Грохоти інерційні самобалансувальні легкого типу ГИСЛ призначені для збезводнювання, знешламування, мокрого і сухого грохочення вугілля, а також відмивання суспензії від продуктів збагачення. Грохоти типу ГИСЛ мають переваги як резонансного грохоту (горизонтальне розташування поверхні , що просіває, яка коливається зворотно-поступально під кутом 45 до горизонту), так і інерційного (простий у виготовленні і зручний в експлуатації, тому що не потребує ніякого регулювання).

Грохоти циліндричного легкі типу ГЦЛ застосовують для попереднього грохочення.

Для інтенсифікації процесу грохочення вологого вугілля застосовують спеціальні грохоти, ефективні поверхні , що просівають, очищення сит за допомогою різноманітних пристосувань.

Шнекові грохоти ГШ500 і ГШ1000 призначені для підготовчого грохочення вологого вугілля по граничному зерну 13 мм (ГШ500) і 25 мм (ГШ1000).

Дугові грохоти застосовують для гідравлічної класифікації вугільної пульпи, відділення транспортної води і шламу перед відсадними машинами, відділення магнетиту від продуктів збагачення в важкосередовищних гідроциклонних комплексах і інших технологічних операціях. Дугові грохоти в залежності від засобу живлення діляться на напірні (подача насосом) і безнапірні (подача самопливом). Використання дугових сит обмежено через невисоку ефективність і малий термін служби сит.

Грохоти конічні застосовують для знешламлювання живлення відсадних машин, збезводнювання грубозернистих матеріалів і класифікації шламів перед флотацією, а також класифікації пульпи гідровидобутку.

 


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  7. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  8. Банківський кредит та його класифікація.
  9. Банківські ресурси, їх види та класифікація
  10. Будівельна класифікація ґрунтів
  11. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  12. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 2002

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Решета і сита | Загальні відомості

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.