Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Опис нотації ARIS eEPC

Нотація ARIS eEPC розшифровується таким чином - extended Event Driven Process Chain – розширена нотація опису ланцюжка процесу, керованого подіями. Нотація розроблена фахівцями компанії IDS Scheer AG (Німеччина), зокрема професором Шєєром. У таблиці 3.1 приводяться основні об'єкти використовувані в рамках нотації .

Окрім вказаних в Таблиці 3.1 основних об'єктів, при побудові діаграми eEPC можуть бути використані багато інших об'єктів. Застосування великого числа різних об'єктів, зв'язаних різними типами зв'язків значно збільшує розмір моделі і робить її погано читаною. Для розуміння сенсу нотації eEPC досить розглянути основні використовувані типи об'єктів і зв'язків. На малюнку 3.2 представлена проста модель eEPC, що описує фрагмент бізнес-процеса підприємства.

Таблиця 3.1 Основні об'єкти використовувані в рамках нотації

На малюнку 3.2 видно, що зв'язки між об'єктами мають певний сенс і відображають послідовність виконання функцій в рамках процесу. Стрілка, що сполучає Подію 1 і Функцію 1 «активує» або ініціює виконання Функції 1. Функція 1 «створює» Подію 2, за яким слідує символ логічного «І», що «запускає» виконання Функцій 2 і 3.

Малюнок3.2Проста модель eEPC, що описує фрагмент бізнес-процеса підприємства.

Нотація eEPC побудована на певних семантичних правилах опису:

– кожна функція має бути ініційована подією і повинна завершуватися подією;

– у кожну функцію не може входити більш за одну стрілку, що «запускає» виконання функції, і виходити не більш за одну стрілку, що описує завершення виконання функції.

Окрім цих правил, існують і інші важливі правила формування моделей в ARIS. Ці правила можна вивчити за допомогою методичного матеріалу «Методи ARIS», який встановлюється на комп'ютер одночасно з демо-версией продукту.

На малюнку 3.3 показано застосування різних об'єктів ARIS при створенні моделі бізнес-процеса.

Малюнок 3.3.Застосування об'єктів ARIS при створенні моделі бізнес-процеса.

Кожен об'єкт в системі ARIS Toolset, яка підтримує метод опису бізнес-процесів ARIS, має певний набір атрибутів. Користувачеві пропонується скористатися стандартними атрибутами для опису об'єктів або обмеженим кількість т.з. призначених для користувача атрибутів.

З малюнка 3.2 видно, що бізнес-процес в нотації eEPC є послідовністю процедур, розташованих в порядку їх виконання. Слід зазначити, що реальна тривалість виконання процедур в eEPC візуально відбита бути не може. Це приводить до того, що при створенні моделей можливі ситуації, коли на одного виконавця буде покладено виконання двох завдань одночасно. Використовувані при побудові моделі символи логіки дозволяють відобразити галуження і злиття бізнес-процеса. Для отримання інформації про реальну тривалість процесів необхідно використовувати інші інструменти опису, наприклад графіки Ганта в системі MS Project.

Таким чином, за допомогою нотації eEPC ARIS можна описувати бізнес-процес у вигляді потоку послідовно виконуваних робіт (процедур, функцій). Приклад моделей, сформованих з використанням ARIS eEPC, показані на малюнках 3.4.

Малюнок 3.4 Модель, сформована з використанням ARIS


Читайте також:

  1. ЗАВДАННЯ 14. Перекладіть текст анотації до наукової статті.
  2. ЗАВДАННЯ 14. Прочитайте анотацію. Проаналізуйте, чи всі вимоги до цього жанру втілено в запропонованому тексті. Охарактеризуйте структуру анотації.
  3. ЗАВДАННЯ 16. Проаналізуйте 2-3 складені Вашими однокурсниками анотації на матеріалі одного з текстів цього розділу. Виберіть найкращу. Обґрунтуйте свій вибір.
  4. Опис нотації IDEF0, IDEF3




Переглядів: 1346

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Моделі операцій в ланцюгу поставок. | Опис нотації IDEF0, IDEF3

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.