Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Медичні комп'ютерні системи візуалізації

Мал. 2. Застосування мініатюрних кольорових відеокамер у медицині

Мал. 1. Апарат для проведення моніторингу

 

Таким чином, до початку XX століття медицина одержала можливість досліджувати всі органи людини, причому більша частина методів є неінвазивними, тобто такими, які виключають уведення в організм людини інструментів або контрастних речовин. Вони не супроводжуються болючими відчуттями з боку пацієнта й виникненням можливих ускладнень.

Медичні комп'ютерні системи візуалізації — це приладо-комп'ютерні системи, призначені для дослідження внутрішніх органів та їхніх структур з виведенням зображення на екран. Інформацію "збирають" інформаційні промені — хвильові процеси різної фізичної природи, які можна використати як інформацію, що надходить від тіла людини. Згідно із законами фізики, усе живе на Землі існує і розвивається в постійній взаємодії з випромінюваннями та пружними коливаннями. Інформаційними променями можуть бути інфрачервоні (системи динамічного теплобачення), рентгенівські (комп'ютерні рентгенівські томографи), радіоактивні (позитронно-емісійні томографи), ультразвукові (системи УЗД), електромагнітно-резонансні (магнітно-ядерні резонансні томографи). Розуміння фізичної природи і біологічної дії випромінювання на людину дуже важливе при вивченні комп'ю-терних систем візуалізації, які можна розглядати як новий напрямок радіології .

Принцип обробки даних у візуальних комп'ютерних систе­мах: інформаційні промені, що виходять від досліджуваного органа, фіксуються датчиками-приймачами, перетворюються на електричні сигнали, відцифровуються за допомогою АЦП і надходять у пам'ять комп'ютера (схема 2). Після обробки про­грамним забезпеченням МПКС інформація реконструюється у вигляді зображення і подається на екран лікаря. На підставі даних аналізу картинки та зіставлення клінічних симптомів встановлюють діагноз. Слід уточнити, що саме лікар, а не ма­шина розпізнає відхилення від норми при аналізі зображення.

Схема 2. Обробка інформаційних променів у візуальних діагностичних комплексах
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття про медичні приладо-комп'ютерні системи. | Рентгенівська комп'ютерна томографія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.