Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Від авторів

Вивчення технологій у 10-му класі спрямовано на підготовку молодої людини до вступу у доросле життя, що потребує не лише наявності знань з тих наук, які вивчались у продовж всього шкільного життя, але й вмінь та здатності використовувати такі знання на практиці, самостійно розв’язувати нестандартні життєві проблеми. Звісно, передбачити всі труднощі, які можуть стати перешкодою на шляху до омріяної професії виробничої або соціальної сфери неможливо. Проте з упевненістю можемо сказати, що для того, аби стати успішним професіоналом, і не лише знайти улюблену справу, а й мати можливість особистісного зростання упродовж всього життя, необхідно навчитись творчо підходити до розв'язання будь-якого завдання. Науковцями доведено, що людина може працювати творчо незалежно від обраної професії чи виду діяльності, і що саме головне, цьому можна навчитись. Можемо від себе лише додати, що у цій справі необхідно робити «скидку» на сучасні технології.

Мова йде в першу чергу про інформаційні технології, які дають змогу накопичувати і швидко аналізувати великі обсяги інформації.

Також важливо навчитись бачити проблему для тієї галузі, яка вас зацікавила, визначати завдання та планувати свою роботу з метою досягнення визначених цілей. Вказана діяльність потребує не лише знань, але й вмінь переважно критичного та творчого мислення. Таку діяльність людини називають проектною.

Проектна діяльність, в першу чергу, пронизує всі галузі сучасного виробництва починаючи від проектування технологічного процесу до створення власне цілого виробництва будь-яких технічних об'єктів.

Вона є необхідною умовою для ефективного функціонування не лише певного підприємства з випуску матеріальної продукції, але й фахівців сфери обслуговування (туризм, побут, бізнес, наука, мистецтво, політика тощо).

Вміння планувати власну діяльність, самостійно визначати завдання на основі аналізу одержаної інформації та реалізувати заплановане, одержуючи реальний практичний результат - такі вміння є передумовою не лише Вашого професійного успіху, а й особистісного зростання.

Тому основна ідея відбору змісту і побудови структури навчального посібника полягає у тому, що представлений тут теоретичний матеріал стосується проектної діяльності, і за логікою викладання, в загальних рисах відповідає процесу створення творчого проекту.

Технології проектування – основа для створення будь-якого виробу, – зазнають постійного вдосконалення. Разом з тим, треба відзначити, що врахувати і розкрити у цій книзі всі інновації, що стосуються проектних технологій практично неможливо. Авторами зроблено спробу розкрити уніфікований зміст проектної діяльності, адаптований до шкільної практики, орієнтований на особистість учня. Тому, зміст посібника ознайомить Вас більш повно із застосуванням інформаційних технологій у проектній діяльності, поведе у світ дизайну, розкриє особливості економічного та маркетингового обґрунтування проекту.

Будемо сподіватися, що знання, якими Ви оволодієте в процесі вивчення даного предмета, знадобляться у Вашій майбутній професійній діяльності.

Бажаємо Вам у цьому найкращих успіхів!


Ключові поняття


Домашнє завдання


Визначення, правила


Питання для самоперевірки, обговорення


Практичні завдання


Проектування як складова сучасного виробництва та життєдіяльності людини

1. Загальні основи проектування у виробничій діяльності людини. Види проектів

Основні поняття: проект, проектування, проектно-технологічна діяльність, виробничий проект, навчальний проект.

 

Проектування не є принципово новим видом людської діяльності. Творчі відкриття винахідника чи науковця, створення архітектурних споруд чи художніх творів – це прояв творчості, і водночас – це проектування у певній галузі людської діяльності. Будівництво єгипетських пірамід, зведення Великої китайської стіни — це ті проекти, що у свій час були не менш значущими, ніж сучасний проект автомобіля без двигуна внутрішнього згорання (мал. 1).

 


Читайте також:

  1. Від авторів
  2. ВІД АВТОРІВ
  3. Інформація про авторів
  4. Коротко про авторів
  5. Прізвище та ініціали автора (чи авторів), назва книги, місто видання, назва видавництва, рік видання.




Переглядів: 521

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Від авторів | Мал. 1 Проекти минулого та сучасності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.