Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інші випадки купівлі, обміну іноземної валюти

1. Страховики, моторне (транспортне) страхове бюро, стра­хові (перестрахові) брокери, постійні представництва страхових (перестрахових) брокерів-нерезидентів мають право купувати, об­мінювати іноземну валюту з метою забезпечення виконання зобо­в'язань відповідно до Положення про застосування іноземної валю­ти в страховій діяльності, затвердженого постановою Правління На­ціонального банку України від 11 квітня 2000 р. № 135 зі змінами).

Уповноважений банк зобов'язаний робити відмітку на оригіна­лах документів, на підставі яких була куплена, обміняна іноземна валюта, та на копіях цих документів, які залишаються в нього на зберіганні. Відмітка має містити дату купівлі, обміну іноземної ва­люти, її суму, а також засвідчуватися підписом відповідального пра­цівника валютного підрозділу та відбитком його особистого штампа або штампа цього підрозділу чи печатки уповноваженого банку.

2. Уповноважені банки мають право купувати іноземну валюту з кореспондентських рахунків банків-нерезидентів, відкритих в уповноважених банках, за дорученням цих банків-нерезидентів.

Уповноважений банк зобов'язаний робити відмітку на оригі­налах документів, на підставі яких була куплена, обміняна інозе­мна валюта, та на копіях цих документів, які залишаються в нього на зберіганні. Відмітка має містити дату купівлі, обміну іно­земної валюти, її суму, а також засвідчуватися підписом відпові­дального працівника валютного підрозділу та відбитком його особистого штампа або штампа цього підрозділу чи печатки упо­вноваженого банку.

3. Державне казначейство України має право купувати інозе­мну валюту для здійснення розпорядниками бюджетних коштів, переведеними на казначейське обслуговування, видатків, пов'я­заних з міжнародною діяльністю, згідно з передбаченими в Дер­жавному бюджеті України на відповідний рік бюджетними при­ значеннями на підставі таких документів:

- заяви про купівлю іноземної валюти;

- заяви розпорядника бюджетних коштів із зазначенням раху­нку, на який слід перерахувати кошти в іноземній валюті;

- витягу з розпису Державного бюджету України на відповід­ний рік;

- копії затвердженого кошторису розпорядника бюджетних коштів;

- платіжного доручення в електронній формі від Державного казначейства України на перерахування коштів у гривнях для ку­півлі іноземної валюти з обов'язковим зазначенням у призначен­ні платежу коду бюджетної класифікації видатків та з приміткою «для купівлі іноземної валюти».

4. Уповноважені банки — члени міжнародних платіжних систем мають право купувати, обмінювати іноземну валюту з метою вико­нання власних зобов'язань за операціями, пов'язаними з організаці­єю та забезпеченням розрахунків з використанням платіжних кар­ток міжнародних платіжних систем, на підставі таких документів:

- для організації та забезпечення розрахунків з міжнародними платіжними системами — виписки з кореспондентського рахунку банку (про здійснення розрахунку відповідної міжнародної пла­тіжної системи з банком за операціями з платіжними картками);

- для закриття відкритої валютної позиції банку — розрахун­ку банку.

5. Суб'єкти ринку мають право купувати, обмінювати іноземну валюту з метою виконання власних зобов'язань за операціями, пов'язаними зі сплатою коштів банкам-кореспондентам, міжна­родним системам зв'язку, інформаційним агенціям, за користування їхніми послугами, на підставі ви­писки з кореспондентського рахунку банку про списання інозем­ної валюти та/або рахунку-фактури.

6. Уповноважений банк має право купувати, обмінювати іно­земну валюту з метою формування резервів під заборгованість в іноземній валюті для відшкодування можливих втрат за кредит­ними операціями на підставі розрахунку банку.

7. Власник індивідуальної ліцензії (дозволу) Національного банку на здійснення валютної операції має право купувати, обміню­вати іноземну валюту з метою виконання зобов'язань за цією опе­рацією на підставі індивідуальної ліцензії (дозволу) та документів, передбачених умовами цієї ліцензії (дозволу), якщо в нормативно-правовому акті Національного банку, відповідно до якого видана ця ліцензія (дозвіл), та в тексті самої ліцензії (дозволу) немає пря­мої заборони на здійснення такої купівлі або обміну.

8. Авіакомпанії-резиденти мають право купувати, обмінювати іноземну валюту з метою здійснення платежів за межі України у вигляді плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування пові­тряних суден, що справляється Європейською організацією з без­ пеки аеронавігації (Євроконтроль) відповідно до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів, укладеної в м. Брюсселі 12 листопада 1981 р., та інших міжнародних договорів на підставі рахунків-фактур Євроконтролю і реєстрів виконаних авіакомпанією польотів.


Читайте також:

  1. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  2. Акти за формою Н – 5, Н – 1 та НПВ. Нещасні випадки пов’язані з виробництвом і не пов’язані з виробництвом.
  3. Американський стандартний код для обміну інформацією ASCII.
  4. Аналіз економічноїї політики за допомогою моделі Мандела-Флемінга. Випадки вільного та фіксованого валютного курсів.
  5. Банк даних про випадки порушень статутних правил взаємовідносин у військовому підрозділі
  6. Буфер обміну — це тимчасове місце зберігання інформації, яку було скопійовано або переміщено з одного місця з метою використання в іншому.
  7. Вартість валюти та валютний курс.
  8. Ввезення валюти України, іноземної валюти, банківських иеталів і платіжних карток
  9. Вентиляція. Види вентиляції. Організація повітрообміну в приміщеннях, повітряний баланс, кратність повітрообміну
  10. ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ ХАРАКТЕРУ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОГО ОБМІНУ ТА РІВНЯ ІНТЕНСИВНОСТІ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
  11. Вивезення валюти України, іноземної валюти та банківських металів
  12. Види конвертованості валюти




Переглядів: 390

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Купівля, обмін іноземної валюти за операціями, пов'язаними з рухом капіталу | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.