Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Діоксини

У велику групу діоксинів і діоксиноподібних сполук входять речовини, що містять у своїй молекулі атоми хлору. Це чужорідні живим організмам сполуки, що потрапляють у навколишнє середовище з продукцією або відходами багатьох технологій. Діоксини знайдено скрізь – у повітрі, ґрунті, донних відкладеннях, рибі, молоці (у тому числі і грудному), овочах і т.д.

Відміна риса представників цієї групи сполук – надзвичайно висока стійкість до хімічного і біологічного розкладання, вони здатні зберігатися у навколишньому середовищі протягом десятків років. Ці речовини – супертоксиканти, вони є універсальними клітинними отрутами, що уражують усе живе.

Діоксини не виробляються промисловістю, але вони виникають при виробництві інших хімічних речовин у вигляді домішок. Джерелом надходження діоксинів у навколишнє середовище є і порушення правил захоронення промислових відходів, внаслідок чого також відбувається сильне забруднення ґрунтів.

До інших джерел діоксинів належать: термічне розкладання технічних продуктів, спалювання муніципальних, медичних і небезпечних відходів; металургійна і металообробна промисловість, вихлопні гази автомобілів, целюлозно-паперова промисловість, лісові пожежі (ліс, що оброблений хлорфенольними пестицидами), хлорування питної води та ін. Відоме ще з початку XX ст. захворювання під назвою хлоракне було кваліфіковано в 30-і рр. як професійна хвороба працівників хлорних виробництв. Хлоракне – важка форма вугрів, що спотворюють шкіру обличчя. Захворювання може тривати роками і практично не піддається лікуванню. Пік викиду діоксинів припав на 60-70-і рр. XX в. внаслідок розширення виробництва вибіленого паперу, а також речовин, у технології синтезу яких використовувався хлор. У людини (як внаслідок професійної діяльності, так і впливу навколишнього середовища) загалом описано чимало ознак і симптомів різних захворювань, які можна звести до наступних:

- шкірні прояви – хлоракне, гіперпігментація та ін.;

- порушення роботи різних фізіологічних систем – розлад травлення (блювота, нудота, несприйняття алкоголю і жирної їжі), порушення в серцево-судинній системі, сечовивідних шляхів, підшлунковій залозі та ін.;

- неврологічні ефекти – головний біль, неврастенія, втрата слуху, нюху, смакових відчуттів, порушення зору;

- психічні ефекти – порушення сну, депресія, невмотивовані приступи гніву.




Переглядів: 667

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пестициди | Сполуки сірки, фосфору й азоту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.026 сек.